Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Výměnitelný disk nelze odebrat bezpečně

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
jasnenka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 143
Registrován: 27 říj 2009 14:41
Bydliště: Luže

Výměnitelný disk nelze odebrat bezpečně

#1 Příspěvek od jasnenka »

Ahoj,

mám problém s velkokapacitní pamětí diskem. Když spustím noťas a dám pokyn vysunutí, tak mě v pohodě odpojí výměnitelný disk ale když už v něm nco otevřu, pak zavřu a dám pokyn k vysunutí, tak mi stále píše, že používám ještě nějaký program ale nepoužívám...

Nerada bych ztatila data kvůli tomu, že ho vysouvám bez pokynu PC. Pomůžete mi někdo, kde asi tak nějak chyba?
Jasněnka

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměnitelný disk nelze odebrat bezpečně

#2 Příspěvek od Pavuk29 »

Ide o harddisk alebo CD/DVD?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměnitelný disk nelze odebrat bezpečně

#3 Příspěvek od tuvok07 »

Jaký je to operační systém? Zavřela jste program ve kterém byl daný soubor otevřen? Občas stačí maličkost, mít třeba ještě otevřenou složku s tím souborem....
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

jasnenka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 143
Registrován: 27 říj 2009 14:41
Bydliště: Luže

Re: Výměnitelný disk nelze odebrat bezpečně

#4 Příspěvek od jasnenka »

Opravdu nic otevřeného nemám...

A jde o StoreJet Transcend (velkokapacitní disk)

Operační systém mám Windows 7 64 bit
Jasněnka

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměnitelný disk nelze odebrat bezpečně

#5 Příspěvek od tuvok07 »

Hmm :?: Kdyby to byly XP. tam se to stává často když ho nechám dýl píchnutej...
Někdy třeba zapomenu na takové to automatické spouštění a zůstane to viset na pozadí. Pak to vadí.
A nevím jestli to nebyla náhoda, ale občas se mi to stalo když jsem daný soubor editoval, i když jsem mezitím dal "uložit jako" na pevný disk. Ale to nechávám ten program spuštěný zato vy ne....
Jednou na to zřejmě pro změnu hrabal antivir - možností je dost a takhle z fleku to nejde říct.... Zkuste chvíli počkat.
Co máte za antivir? A nemáte nastavenou kontrolu výměnných zařízení, že by ho po otevření souboru ještě testoval celý ten disk?
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: Výměnitelný disk nelze odebrat bezpečně

#6 Příspěvek od MiliNess »

Omluva za vstup.
Stáhni utilitu Process Monitor, spusť ji a poté připoj k PC ten externí disk.
Zkus ho bezpečně odebrat a pokud se to opět nepodaří, vrať se na okno Process Monitoru,
v nabídce File zvol Save, ulož All events a výsledný PML soubor zararuj a upni.
Jo a napiš mi, jaké písmeno bylo přiděleno svazku na tom exteráku.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

viceveverek
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: 27 pro 2010 09:57

Re: Výměnitelný disk nelze odebrat bezpečně

#7 Příspěvek od viceveverek »

Ahoj,
koukám, že je to hodně stará diskuze, ale stává se mi to ted taky. Ale mám pořád ještě XP. Když tam ten disk teda nechám zapnutý a vypnu počítač. Tak bliká. Jiné disky(flasky, fotáky) odpojit jdou.
četla jsem diskuze, ale buď se píše, že se to stává nebo odpovědi nerozumím :x
dikes marcela

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: Výměnitelný disk nelze odebrat bezpečně

#8 Příspěvek od MiliNess »

Když tam ten disk teda nechám zapnutý a vypnu počítač
Když vypneš počítač, můžeš vytáhnou co chceš.
V případě, že disk nelze bezpečně odpojit při běhu Windows, postupuj takto:
Stáhni nástroj Handle, vypakovaný soubor handle.exe umísti do C:\, spusť příkazový řádek (cmd.exe) a v něm napiš příkaz: c:\handle x: -x je písmeno, které má svazek na USB disku přidělené. Pokud je na USB disku více svazků, opakuj příkaz s dalším písmenem.
Dostaneš seznam otevřených souborů a složek ve svazku USB disku, včetně procesů, které je mají otevřené.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Výměnitelný disk nelze odebrat bezpečně

#9 Příspěvek od Čarls »

Zdravím :worship:
Stačí jít do správce zařízení najít disk a odebrat ve vlastnostech používat mezipaměť pak restartnout počítač
potom by už vše mělo fungovat jak má a kdykoliv daný disk odpojit z usb přes bezpečně odebrat :)
Ve win 7 -tento počítač pravým vlastnosti- Správce zařízení většinou diskové nebo velkokapacitní zařízení
Nemam po ruce žádný externí disk ale takto to bude u připojeného disku pak nejde bezpečně odebrat


Obrázek
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

bonpari
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 05 úno 2015 17:14

Re: Výměnitelný disk nelze odebrat bezpečně

#10 Příspěvek od bonpari »

Mám taky problém. Externí hdd WD my pasport ultra, windows 7. Připojim disk, otevřu soubor, vypnu průzkumníka a nejde bezpečně odpojit. Vůbec nechápu proč, nic sem nespouštěl, stačí se jen na disk podívat a už nejde odpojit. Vypnul sem indexování, ve vlastnostech je zakázanej zápis do mezipaměti. Navíc disk pořád funguje i když se s nim vůbec nic nedělá. Handle píše "No matching handles founds." ... tak kde je problém ?

EDIT:/ Tak po asi 3 restartech po sobě (restartoval sem PC po kžadý změně- indexování atd.. a stejně to nešlo) konečně začíná fungovat bezpečný odebírání. Udělal sem vše pro to, aby to spolehlivě fungovalo nebo to, že to teď funguje nic neznamená ? A jestliže kroky co sem udělal namaj vliv na to jak to funguje/ nefunguje, tak co mám udělat pro to, aby to spolehlivě šlo ?

Odpovědět