Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Předčasné ukončení instalace ESS - JarekLan

Moderátoři: JaRon, james008, Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
JarekLan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 lis 2012 20:55

Předčasné ukončení instalace ESS - JarekLan

#1 Příspěvek od JarekLan »

Ichiro píše:Dobrý den,
tak jsem si zkusil nainstalovat novou verzi eset smart security 6, předchozí jsem odinstaloval a použil i na radu eset uninstaller.
Při instalaci nové verze došlo k chybě "Instalace ESET Smart Security byla kvůli chybě předčasně ukončena. Systém nebyl modifikován. Instalační program můžete kdykoliv spustit znovu"
Nainstaloval jsem si tedy verzi 5 a ta se nainstalovala bez problémů.
Mohli by jste mi prosím poradit, kde je chyba? Mám windows 7 home 64bit
Předem děkuji
Stejný problém s instalací.
Jen mám jiný OS - Windows 8 Pro 64bit

U mě ale nešla nainstalovat zpět ani verze 5 a musel jsem obnovit system ze zálohy.

Jak bude chvilka (a nálada) zkusím instalovat verzi 6 ještě jednou a případně vytvořím dle rady (install.log) a dám ho sem.

P.S.: Zkoušel jsem verzi "ESET Smart Security 6 Release Candidate" (EN) ještě na zkušebních WIN8 a tam bylo vše v pořádku.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Předčasné ukončení instalace ESS - JarekLan

#2 Příspěvek od vyosek »

"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

JarekLan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 lis 2012 20:55

Re: Předčasné ukončení instalace ESS - JarekLan

#3 Příspěvek od JarekLan »

Děkuji za rychlou odpověď.

Odinstalovat ESET 5 pomocí systému Windows nepomohlo. Eset 6 po restartu opět nešel nainstalovat.

Pomohla až druhá rada z uvedeného odkazu - "C:\EpfwWfpRegV5.exe /unreg".

Děkuji.

JarekLan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 lis 2012 20:55

Re: Předčasné ukončení instalace ESS - JarekLan

#4 Příspěvek od JarekLan »

Povzbuzen předchozím úspěchem jsem se rozhodl pro změnu i na notebooku (Lenovo edge E120 - Win7 Profesional 64bit.)
Změna z ESET 5 na ESET 6 se mi ale nepovedla.

Zkoušel jsem nejdříve použít příkazový řádek a "C:\EpfwWfpRegV5.exe /unreg" - po restartu a spuštění ess_nt64_csy.msi se instalace při spuštění služeb vrátila zpět.
Dal jsem tedy bod obnovení a zkusil jsem druhý způsob - Odinstalaci ESET 5, restart a instalaci ESET 6 - opět se instalace vrátila.
Přes bod obnovení jsem se vrátil k ESET 5.

Chtěl jsem udělat log soubor (ess_nt64_csy.msi /lvx* install.log), ale NTB mi byl pro dnešek manželkou zabaven :-)

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Předčasné ukončení instalace ESS - JarekLan

#5 Příspěvek od vyosek »

OK, az pak manzelka prestane ntb okupovat, tak zkuste udelat ten log
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

JarekLan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 lis 2012 20:55

Re: Předčasné ukončení instalace ESS - JarekLan

#6 Příspěvek od JarekLan »

Dnes jsem zkusil opět instalaci ESET6 - opět bez úspěchu a ještě jsem dostal :boxed: :)
Ani na několikátý pokus se mi bohužel v Notebooku nevytvořil "install.log" - Přitom na PC při stejném postupu proběhlo vše v pořádku.

Zkoušel jsem toto

Udělal jsem ručně bod obnovení WIN7
Odinstaloval ESET5 pomocí nabídky ve WIN
Restart
Instalace ESET6 z příkazového řádku (admin) - "ess_nt64_csy.msi /lvx* install.log"
Instalace se vrátila zpět - soubor install.log se nevytvořil
Restart
V systému se hlásí ESSET6 ale Win hlásí že nemám antivirový program
Vrácení se zpět k ESET5 přes bod obnovení.
Celý postup opakuji ještě jednou se stejným výsledkem

Celé to zkouším ještě jednou, ale po neůspěšné instalaci ESET6 se nevracím zpět přes bod obnovení, ale zkouším znovu instalovat ESSET6 a volím "opravit".
Instalace (oprava) zdánlivě proběhla v pořádku až do konce - mám radost.
Po restartu se v systému ESSET6 objevuje, v programu je vše zapnuto (zelené), ale Notebook hlásí že antivir nemám (firewall je v pořádku).
Zkouším ručně vypnout ochranu a znovu zapnout - beze změny. Win hlásí "najít antivir online"
Vracím vše přes ručně vytvořený bod obnovení zpět.
Po restartu se ale opět hlásí ESSET6 (antivir opět nefunkční) a Win mi píše že se obnovení nezdařilo.
Zkouším jiné body obnovení ale nedaří se Notebook vrátit zpět do původního stavu s ESSET5.
Dostávám od manželky :boxed:
Už nic nezkouším, jdu spát :-)

P.S.: Asi je to celé na..d co sem píšu, ale ten log soubor se mi ani jednou nevytvořil. Nechápu.

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: Předčasné ukončení instalace ESS - JarekLan

#7 Příspěvek od Johny_ESET »

JarekLan píše:Dnes jsem zkusil opět instalaci ESET6 - opět bez úspěchu a ještě jsem dostal :boxed: :)
Ani na několikátý pokus se mi bohužel v Notebooku nevytvořil "install.log" - Přitom na PC při stejném postupu proběhlo vše v pořádku.
Hmm, jsem z toho nějaký zmatený :roll:.

Až Vám splaskne oko, doporučuji zatím následující: Dokud se ale neuvidí, nic dalšího prosím nepodnikejte, ještě byste od manželky chytit direkt i na druhé oko.
Johny

orhore
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 15 srp 2011 16:39

Re: Předčasné ukončení instalace ESS - JarekLan

#8 Příspěvek od orhore »

Jedna z možností je nasazení speciálního programu na pořádnou odinstalaci. Třeba total uninstall. Vše otestováno a přechod z verze 5 na verzi 6 bez problému.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Předčasné ukončení instalace ESS - JarekLan

#9 Příspěvek od vyosek »

Ja myslim ze ESET Uninstaller ma dokonalejsi odinstalaci nez Revo, jelikoz je vyvinut primo ESETem a tam vsechny zaznamy v registru\soubory, ktere se instaluji atd...Revo je jen dohledava, eset uninstaller vi presne co mazat
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Odpovědět