Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Antitheft GPS

EMS pro Android / Windows Mobile / Symbian

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
makr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 říj 2012 14:47

Antitheft GPS

#1 Příspěvek od makr »

Zdravim, po odeslani SMS z autorizovaneho telefonu na telefon s eset mobile se vraci hlaska: "eset find unavaible". Co je spatne? GPS nelze dalkove zapnout? Neco takoveho jsem cetl v anglicke prirucce, to je ale prvni vec, kterou bych udelal, kdybych "nasel" cizi telefon. Diky za info.

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: Antitheft GPS

#2 Příspěvek od Johny_ESET »

EMS využívá pro lokalizaci několik metod:

GPS
WiFi Triangulaci
GPRS Triangulaci

Pokud se nepodaří získat data žádnou metodou je odeslána zpráva "eset find unavaible".

Nedostupnost dat může být způsobena buď neaktivní funkcionalitou nebo nepodporovaným zařízením v telefonu. O jaký konkrétní telefon se jedná? Jaký je zde systém a je zařízení rootnuté?
Johny

makr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 říj 2012 14:47

Re: Antitheft GPS

#3 Příspěvek od makr »

bez rootu, Huawei Ascend G300, oficialni CZ distribuce Vodafone. Je na nem ted GPS v menu vypnute, uzivatel ho ale neumi zapnout.

makr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 říj 2012 14:47

Re: Antitheft GPS

#4 Příspěvek od makr »

jo a na jinem telrfonu HTC desire HD taky bez rootu to sice napise link s google mapama, ale lokalita neni aktualni, pri prijmu SMS se GPS ani neaktivuje ikdyz je zaple. Android lost funguje daleko lepe, nahlasi presnou polohu. Totez na dalsim telfronu HTC Evo 3D. Mam tri licence tohot pohledu zatim k nicemu.

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: Antitheft GPS

#5 Příspěvek od Johny_ESET »

Vyzkoušel jsem lokalizaci přímo na telefonu HTC Evo 3D a funguje spolehlivě. Dostal jsem polohu cca. 100 m od mého skutečného umístění. Jelikož byly aktivní jen datové přenosy (GPRS) je to naprosto v pořádku. V případě zapnuté GPS nebo WiFi by pak poloha byla přesnější. Aplikace samotná při požadavku lokalizace GPS automaticky nezapíná.

Pro fungující lokalizaci v případě neaktivní GPS však musí být v systému povolené určování polohy:
Přílohy
lokalizace.jpg
lokalizace.jpg (28.82 KiB) Zobrazeno 7358 x
Johny

makr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 říj 2012 14:47

Re: Antitheft GPS

#6 Příspěvek od makr »

No vidite, a ja mam GPS zaple a presto mi to ukazuje polohu o 50km jinde. Kontrolka GPS na telefonu (HTC desire HD) jen 2x blikne a ihned nasleduje SMS s nepresnymi udaji. Asi na posledni evidovanou pozici. V pripade androidlost to ceka, nez se GPS "chyti" a pak teprve posle sms se spravnou polohou GPS. Zkuste se premistit a uvidite.

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: Antitheft GPS

#7 Příspěvek od Johny_ESET »

Vyzkoušeno znovu na HTC Evo 3D a HTC Incredible S (HTC desire HD zde nemáme), a i po změně umístění dostáváme relativně přesné informace. Lokalizace je získávána přímo jako volání funkce operačního systému. Tedy předpokládám, že z nějakého důvodu ve vašem případě triangulace neposkytne přesné údaje. GPS není pro získání údajů nutná, stačí povolit v nastavení systému volbu, kterou jsem uváděl.

Pokud i po aktivaci této volby systém čeká na fixaci GPS, triangulace v systému skutečně nefunguje.
Johny

Odpovědět