Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
MgX
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 28 říj 2006 21:42

ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#1 Příspěvek od MgX »

Ahoj,

nevím zda je nejlepší řešení mít tento FREE firewall (ZoneAlarm) na 64bit operačním systému. Předpokládám, že zřejmě není 64bitový. Původně jsem někde - asi omylem - přečetl, že podporuje i WIN 7 v 64bitech.
Takže první dotaz je, zda free ZoneAlarm ve verzi 9.1.007.002 je vhodným řešením? Jsem na tento firewall zvyklý, proto bych jej měl rád i pod novým OS.

Další dotaz se, tak trochu (možná), vztahuje k výše uvedenému. Na XP Pro jsem byl zvyklý u ZoneAlarmu, že vždy blokoval některé věci s vyskakujícím oknem. Kupříkladu ... navolil jsem pod cmd příkaz ping a firewall se optal, zda pustit/nepustit komunikaci. U nynějšího firewallu pod novým OS se tak nestane. Pakliže zvolím příkaz ping, je přidán další řádek do ZoneAlarmu v sekci Program controls -> Programs ... u tohoto řádku jsou všude otazníky, avšak příkaz JE vykonán - tudíž komunikace ven funguje. Toto se týká i některých dalších programů, či příkazů. Třeba ve Wordu klepnu na hypertextový odkaz a ač je u něj ve výše zmíněné sekci otazník (všude) komunikace proběhne. Jedinou změnou je, když ve firewallu provedu zákaz určité činnosti u programu - pak je komunikace odmítnuta.

Momentálně jsem měl možnost toto přímo porovnat na PC s operačním systémem Windows 7 Pro 64bit + ZoneAlarm 9.1.007.002 a NTB s Windows XP Pro 32bit +ZoneAlarm 8.0.298.000, kdy na nové systému je volnost veliká, u starého dojde k vyskočení okna s dotazem. Předpokládám, že pouhá změna verze firewallu, není důvodem této anomálie.

Předem upřímně děkuji za rady, informace, kritiku :-)


EDIT: aha, tak už vím, kde jsem ASI zahlédl zmínku o podpoře 64bit systému ...

Kód: Vybrat vše

 http://www.x64bitdownload.com/downloads/t-64-bit-zonealarm-firewall-free-download-tnvdhsis.html
S pozdravem MgX

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#2 Příspěvek od branda »

Dobrý den, ZA podporuje Vista-64 i WIN7-64bit systémy, u XP pouze 32-bit.
ZoneAlarm je kvalitní free firewall, ve verzi Pro pak nabízí mnohem širší možnosti nastavení pro lepší kontrolu aplikací apod.
K druhé části otázky zkuste pročíst: http://forums.zonealarm.com/showthread.php?t=72873
Vhodnost použití je odvislá od použitého dalšího bezp. sw, AV,AS..

MgX
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 28 říj 2006 21:42

Re: ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#3 Příspěvek od MgX »

branda díky za rady :-)

ZoneAlarm používám několik let a doporučoval jsem jej i známým, kteří fungovali na XPčkách pouze na integrovaném firewallu.

Právě proto, že jsem zvyklý na jeho fungování, chtěl jsem jej mít i na novém OS. Bohužel mě zaskočilo, že některé, dříve blokované činnosti, respektive činnosti, které způsobily dotaz povolit/zakázat, v této verzi nefungují, což mně vadí. Mám rád co nejvyšší kontrolu nad PC - u bezpečnosti to platí dvojnásob.

Jak jsem si všiml - aplikace ZA se instalovala do Program Files (x86), tudíž se tváří jako 32bit. Mně jde o to, zda má i 64bitovou součást, či jen korektně funguje pod 64bitovým operačním systémem. Pakliže „B“ je správně - ZA není ideální volbou. Myslím, že „základní“ programy jako antivir, či softwarový firewall, by v 64bitovém OS měly být opět pouze 64bitové.

Pakliže jsem správně pochopil informace z Vámi poskytnutého linku a odkazů následných v něm, ZoneAlarm Free v nové verzi neblokuje odchozí komunikaci, která pochází z prostředí MS, či je v něm vytvářena ... třeba mnou uváděný příklad s příkazem PING. To mně vadí. Hovoří se tam přímo o nefunkčnosti celého Program Control .. což mně přijde jako nesprávná informace. V Program Control jsou aplikace vidět a mohu měnit jednotlivé volby a tyto následně ovlivňují činnost programu .. zkoušel jsem třeba na nastavení „průchodnosti“ Avastu.

Jestliže bych využil ZoneAlarm Internet Security Suite for Free, předpokládám, že se nainstaluje i uváděný antivir atp. Nebo jsou tyto součásti volitelné? Používám Avast! free antivirus, který mně také dlouhodobě vyhovuje. Navíc v nové verzi by měl být hodně vylepšený. Nechtěl bych tedy měnit programy, které fungují a na něž jsem zvyklý (a hlavně jsou na ně zvyklí ostatní členové rodiny ;-) )

Jestliže se mně nepodaří „doladit“ ZA, či mně potvrdíte, že se nejedná o skutečnou 64bit aplikaci, budu se muset poohlédnout jinde (což zamrzí), takže asi přejdu na COMODO ... které je ovšem takovým (trošičku) molochem.

Hluboce se omlouvám za „tunu“ textu, ale má potřebu vše vysvětlit tak, aby bylo správně pochopeno :oops:

BTW: vhodností použití jsem myslel korektní fungování v 64bit systému ... ne problémovost s dalším bezpečnostním softem
S pozdravem MgX

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#4 Příspěvek od branda »

jak jsem si všiml - aplikace ZA se instalovala do Program Files (x86)
ZA9 je plně kompatibilní s 64bit, nicméně bude běžet v 32bit režimu.
ZoneAlarm Free v nové verzi neblokuje odchozí komunikaci, která pochází z prostředí MS
ZA Pro má v nastavení funkci Enable Microsoft Catalog Utilization, která toto eliminuje, nicméně :
Provides basic two-way firewall protection

* Blocks inbound and outbound traffic threats
* Makes you invisible to hackers
Jestliže bych využil ZoneAlarm Internet Security Suite for Free
ZA je špičkový firewall, AV součást bych nepoužíval, myslím že instalované součásti jsou volitelné.
:arrow: Pročtěte: http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=6152

MgX
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 28 říj 2006 21:42

Re: ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#5 Příspěvek od MgX »

branda díky, myslím, že jsem (momentálně) kompletně odbaven.

Pokud ZoneAlarm ať už free, nebo z „balíku“ bude fungovat jako 32bit aplikace, myslím, že mám jasno.

V každém případě děkuji za ochotu a Váš čas! :)
S pozdravem MgX

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#6 Příspěvek od branda »

Zdravím, pokud máte jasno, není co řešit ...
Přeji dobrou volbu při výběru zabezpečení :wink:

MgX
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 28 říj 2006 21:42

Re: ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#7 Příspěvek od MgX »

Dobrý den, nainstaloval jsem nejnovější verzi ZoneAlarmu (10.2.064.000) - upgradoval z verze podstatně starší a mám problém s internetem. Zvláště u Firefoxu (13.0.1), který používám jako hlavní prohlížeč, firewall nedovolí spustit některé skripty. Bohužel se to týká i regulérních stránek a třeba i internetového bankovnictví přes HTTPS spojení.

Nejdříve jsem nevěděl co a jak, ale po krátkodobém vypnutí firewallu vše naskočilo. Opakovaný test podpořil kolizi právě s ZA.

Jak se problému zbavit? Děkuji.
S pozdravem MgX

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#8 Příspěvek od branda »

Dobrý den, ZA už delší dobu nepoužívám, ale poradil bych vám následující: pokud používáte bezplatnou verzi ZA, vyzkoušejte poslední verzi odtud . Pokud by nepomohlo zkuste odinstalovat ZA security toolbar(na základní funkci fw nebude mít vliv).

MgX
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 28 říj 2006 21:42

Re: ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#9 Příspěvek od MgX »

Děkuji. Mohu se hloupě zeptat, čím se tyto verze liší? Krom jejich historické posloupnosti - stáří?

Nějaký doplněk od ZA si Firefox zablokoval sám, jako zatím nekompatibilní. Toolbar přímo v prohlížeči instalován nemám - nebo ho nevidím, či nevím, kde ho hledat/odinstalovat.

Rád bych se zeptal, jaký firewall momentálně používáte? ZA mě v poslední době několikrát naštval. Třeba nyní se zobrazuje nápis - Security Update Overdue. Navíc zhoršená funkčnost a občasné zlobení na webech ... atd. atd.
Uvažuji nad plnou verzí Avastu, včetně jejich firewallu, jen netuším, zda se jedná o učící se plnohodnotný firewall, kde má uživatel možnost nastavit provoz. Nebo se jedná o věc podobnou Win firewallu ve W7.

Bezpečnostní software vytvářející častější problémy ve fungování stroje je - z mého pohledu - k ničemu.
S pozdravem MgX

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#10 Příspěvek od branda »

MgX píše:čím se tyto verze liší? Krom jejich historické posloupnosti - stáří?
Software se neustále vyvíjí, vývojáři produkt postupně zdokonalují, nicméně se může stát, že nejnovější verze může mít nějaké ty mouchy a ty se projeví až v reálném provozu. Pak je třeba vyčkat až se bug odstraní, nebo použít verzi předchozí. Toto berte ovšem pouze v obecné rovině, nemusí se jednat o váš konkrétní případ.
MgX píše: Toolbar přímo v prohlížeči instalován nemám - nebo ho nevidím, či nevím, kde ho hledat/odinstalovat.
Měl by být vidět v Programech.
MgX píše:Rád bych se zeptal, jaký firewall momentálně používáte?
FW obsažený v NIS
MgX píše:Bezpečnostní software vytvářející častější problémy ve fungování stroje je - z mého pohledu - k ničemu.
Souhlasím. Tady na fóru je doporučovaný i Comodo, můžete vyzkoušet zda vám bude vyhovovat.

MgX
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 28 říj 2006 21:42

Re: ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#11 Příspěvek od MgX »

Díky za informace.

Toolbar nainstalován nemám. Nepamatuji si přesně postup při instalaci, ale pokud se program ptal, zda user žádá nainstalovat cokoliv podobného jako toolbar, zcela jistě jsem zvolil ne. V seznamu programů ho nevidím - tedy neměl by být nainstalován.

Ad verze ZA ... domníval jsem se,že mně onen link na jiný download doporučujete ještě z jiných důvodů, než že se jedná o předchozí verze. Tudíž OK - chápu.
S pozdravem MgX

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#12 Příspěvek od branda »

Vyzkoušejte a uvidíte. Dejte vědět, jestli se problém vyřešil.

MgX
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 28 říj 2006 21:42

Re: ZoneAlarm na Windows 7 Pro 64bit

#13 Příspěvek od MgX »

Pro zájemce, po delším čase. Nějakou dobu jsem stav neřešil - potýkal jsem se u PC s jiným problémem. Dnes jsem objevil další - novou verzi - free kategorie ZoneAlarmu. Přeinstaloval jsem původní starou.

Momentálně nesvítí chyba u ZA jako u předešlé verze - uvidím dále. A problém s nekorektností a blokovaným skriptem některých stránek jsem vyřešil přidáním jejich domény do TRUSTED ZONES ... přes ADD HOST/SITE. Toto řešení se mně úplně nelíbí, ale funguje. Je zajímavé, že ač se omezí valná většina zabezpečovacích fíčur u tohoto bezpečnostního softwaru, stejně dochází k blokaci a nekorektnosti. Jedinou variantou (hloupou a k ničemu) je využít funkce Snooze Firewall for 5 minutes. A to opravdu nepřekousnu. Proto varianta s TRUSTED ZONES působí jako menší zlo.
S pozdravem MgX

Zamčeno