Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

CIS balik

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

CIS balik

#1 Příspěvek od Davidov »

Dobry den chtel jsem se jen zeptat na jake urovni je comodo antivir jestlise nahodou nezlepsi do pouzitelne formy a na jake urovni by jste prirovnali balik CIS ke konkurenci(Treba jako AVG bali nebo tak neco).Dekuji.

Fryw
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 úno 2010 14:55

Re: CIS balik

#2 Příspěvek od Fryw »

Ahoj. Jsem pouze návštěvník fora, tak doufám, že není proti pravidlům abych odpověděl na dotaz.
Balík CIS používám už delší dobu (asi rok?!) na pc s windows 7. Nezaznamenal jsem žádný problém. Občas kontroluju PC programem superantispyware a čistím je CCleanerem. S oběma programy se CIS snese (superanti mam free, bez rezidentního štítu...). Nezaznamenal jsem žádné podezřelé chování, žádné sw konflikty. Nemůžu říct, zda je antivir lepší než doporučovaný avast nebo avira (avast mam na pc no.2 a aviru na notebooku), ale každopádně je funkční a použitelný. Samozřejmě je potřeba klikat s rozumem... Co se týče zátěže systému, na athlon II x3, 8gb neznatelná...
Na pc no. 2 mam avast, jelikož tam mám windows xp64 a tam byl s CIS problém, něco se tam hádalo (ten systém už je tam delší dobu a pár antivirů a firewallu se tam vystřídalo, tak je to možná tím)... S balíkem jsem spokojený a nemám důvod ho měnit.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: CIS balik

#3 Příspěvek od Pavuk29 »

Fryw píše:Ahoj. Jsem pouze návštěvník fora, tak doufám, že není proti pravidlům abych odpověděl na dotaz.
Nie, nie je to proti pravidlam, pokial radca/moderator/admin nevstupil do topicu a neujal sa ho, je volny aj pre navstevnika, pokial je prispevok k veci :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: CIS balik

#4 Příspěvek od Davidov »

Mohl by kdokoli kdo ma nejakou dobu samotny CIS (2 mesice a dele) si stahnout AV tool a zkusit si proskenovat pc a mohl by nam povedet vysledek?? Dekuji a vypiste jestli pouzivate k tomuto programu i nejake jine Antispy nebo podobne.Dobry den mohl bijste vas system projet jednorazovym Av od kasperskeho AV tool?Zajimalo by me jak je na tom CIs a jeste kdyz jste takhle experimentoval:-) a hodil jsem log dekuji. http://www.kaspersky.cz/ke-stazeni/nast ... -PC/.Pokud se vam bude chtit dekuji.

Fryw
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 úno 2010 14:55

Re: CIS balik

#5 Příspěvek od Fryw »

Ahoj. Teď jsem projel PC verzí 11. Nenašel se žádný probém. Mám updatované win7, CIS, občas projedu pc superantispywarem a pročišťuju CCleanerem.

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: CIS balik

#6 Příspěvek od Davidov »

To je dobra sprava ze AVP tool nic nenase:-).A jak pc vyuzivate ?Chodite treba na warez nebo nejake mene bezpecne stranky??Nebo jen FB a seznam email a to je vse.Rikal jsem si ze se ten CIS za tu dobu zlepsil, a mate zapnuty i defens+ v Cis baliku?

Fryw
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 úno 2010 14:55

Re: CIS balik

#7 Příspěvek od Fryw »

No, řeknu to tak nějak diplomaticky. Prostě využívám vše, co mi internet nabízí .-) Co se týče nastavení, vše jsem nechal buď v default nastavení (takže i D+ zapnutý), a firewall jsem si nastavil podle návodu který je zde někde na foru. http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=29&t=73650 Víc jsem se v tom nevrtal a zdá se (i podle kaspersky testu) že poskytovaná ochrana je kvalitní. Ještě dodám, že jsem připojen přes router, tak používam i HW fireall.

když kliknu pravym na ikonku tak vidim
antivir - při změně stavu
firewall - bezpečný režim
defense + - bezpečný režim
sandbox - povoleno

petrik3
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 02 kvě 2007 20:15

Re: CIS balik

#8 Příspěvek od petrik3 »

Veľa ľudí sa obáva používať CIS, ale zodpovedne môžem napísať,že mám s celým balíkom len dobré skúsenosti, predovšetkým od verzie 5.8. Všeobecne sa tu traduje, že antivírus comoda je slabý,neúčinný. Nemôžem zdieľať toto stanovisko z toho dôvodu že za tie roky čo celý balík používam by som bol asi pravidelným dodávateľom logov z rsit :) Určite záleží aj od užívateľa, ktorý sedí za pc, lenže to sa dá povedať aj o užívateľoch iného bezpečnostného balíka. Moja skúsenosť hovorí,že už len samotné defense+ s firewallom ochráni užívateľa, ale samozrejme obsluha musí vedieť reagovať na upozornenia ktoré dodáva práve defense+ vrátane firewallu. Antivírus comoda sa v tomto stave určite nehodí na liečenie už napadnutého pc,tam v určitých sférach trošku zaostáva..ale na tieto účely máme možnosť použiť iný softvér,napr.mbam, či Comodo Cleaning Essentials ,alebo iné jednorázové skenery. Záťaž procesoru a ram pri súčasných hodnotách v počítačoch je zanebadateľná. Určite na starších, minimalistických strojoch, je 128mb ram veľká záťaž. Čo sa týka inštalácie a nastavenia balíka cis veľmi pekný návod so screenmi zverejňuje jeden z globálnych moderátorov comodo fóra Chiron http://www.techsupportalert.com/content ... rewall.htm
Nechcem tvrdiť že CIS je to najlepšie čo trh ponúka, ale myslím že balík je životaschopný, a zatiaľ verzia od verzie je lepšia,aspoň z môjho laického pohľadu. Nezanedbateľnou prednosťou je možnosť nasadenia CIS aj v podnikovej sfére. Free je aj pre komerčné využitie. Rozdiel medzi platenou a free verziou je len v možnosti spojenia sa s technikmi comoda,alebo za ďalší príplatok trustconnect.Balík a aktualizácie sú identické.

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: CIS balik

#9 Příspěvek od Davidov »

Dobry den chtel jsem se zepta ohledne sandboxu.U Kasperskeho mam takzvane Bezpecne spousteni pro webove stranky prohlizec se spousti v sandboxu.Jde to i v comodo aby se prohlizec spostel v sadboxu (treba kliknutiv v kontext menu spustit v sadboxu jde to?).

petrik3
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 02 kvě 2007 20:15

Re: CIS balik

#10 Příspěvek od petrik3 »

na karte defense+ vybrať - spustiť program v sandboxe , nájsť exe súbor, spustiť ako....

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: CIS balik

#11 Příspěvek od Davidov »

Proto zeresim jakou ma ktery antivr detekci protoze mam spusteny prohlizec v sandboxu a pokud se tam dostane nejaky script nebo malware tak po zavreni prohlizece se vse smaze takze ten antivr prakticky potrebuji pouze na cervy co utoci na Windows diry :-).A pokud potrebuji neco stahnou pustim prohlizec normalne nebo pouziju jdownloader takze pri surfovani nehrozi nakaza to je nejbezpecnejsi varianta surfovani.Jsem rad ze to ma i comodo ze se da spustit prohlizec v sandboxu.A na rychlost z dnesnimi stroji to nema pri surfovani zadny vliv na vykon a ikona bezpecne surfovani je na plose.Da se pouzit i free verze sandboxie a mate klid a jakykoli antivr mit pro jistitu a s xxx strankami nebo warezem stranky pak muzete navstevovat v klidu a stahnout si treba filmik.

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: CIS balik

#12 Příspěvek od Davidov »

petrik3 píše:Veľa ľudí sa obáva používať CIS, ale zodpovedne môžem napísať,že mám s celým balíkom len dobré skúsenosti, predovšetkým od verzie 5.8. Všeobecne sa tu traduje, že antivírus comoda je slabý,neúčinný. Nemôžem zdieľať toto stanovisko z toho dôvodu že za tie roky čo celý balík používam by som bol asi pravidelným dodávateľom logov z rsit :) Určite záleží aj od užívateľa, ktorý sedí za pc, lenže to sa dá povedať aj o užívateľoch iného bezpečnostného balíka. Moja skúsenosť hovorí,že už len samotné defense+ s firewallom ochráni užívateľa, ale samozrejme obsluha musí vedieť reagovať na upozornenia ktoré dodáva práve defense+ vrátane firewallu. Antivírus comoda sa v tomto stave určite nehodí na liečenie už napadnutého pc,tam v určitých sférach trošku zaostáva..ale na tieto účely máme možnosť použiť iný softvér,napr.mbam, či Comodo Cleaning Essentials ,alebo iné jednorázové skenery. Záťaž procesoru a ram pri súčasných hodnotách v počítačoch je zanebadateľná. Určite na starších, minimalistických strojoch, je 128mb ram veľká záťaž. Čo sa týka inštalácie a nastavenia balíka cis veľmi pekný návod so screenmi zverejňuje jeden z globálnych moderátorov comodo fóra Chiron http://www.techsupportalert.com/content ... rewall.htm
Nechcem tvrdiť že CIS je to najlepšie čo trh ponúka, ale myslím že balík je životaschopný, a zatiaľ verzia od verzie je lepšia,aspoň z môjho laického pohľadu. Nezanedbateľnou prednosťou je možnosť nasadenia CIS aj v podnikovej sfére. Free je aj pre komerčné využitie. Rozdiel medzi platenou a free verziou je len v možnosti spojenia sa s technikmi comoda,alebo za ďalší príplatok trustconnect.Balík a aktualizácie sú identické.
Opravdu dobry clanecek a zaujal me i toto pokracovani dekuji za clanek. http://translate.googleusercontent.com/ ... 26Wa18aRPw

Odpovědět