Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Co si vybrat?

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Keyz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 27 úno 2012 13:34

Co si vybrat?

#1 Příspěvek od Keyz »

Zdravím,momentálně budu zkoušet zkušební verzi antiviru Norton Internet Security a ptám se zda má vůbec smysl kupovat licenci?Jestli je nějaký rozdíl krom zákaznické podpory.

Měl jsem v PC problém viz. http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=30&t=119965

Antivir co jsem zkoušel našel prd.Navíc proč musím stahovat navíc další programy jako je Anti Spyware atd?To ty velké společnosti nemají schopné lidi aby vytvořily dobrý produkt?Nebo proč nedokoupí firmu která má dobrý produkt?Často jak koukám,tak to je mála firma a a proto se divím ještě více.Dokonce to dělá snad pár lidí a ten produkt je zdarma.Proč není odkoupena anebo proč například v esetu jsou tak neschopný,že nemají podobný program v balíku?


Takto za to zaplatím a mám co?Něco co mi stejně nemusí odhalit nic viz odkaz.Pak si stejně musím stáhnout další programy.

-Když si koupít Photo shop anebo program na 3D grafiku tak mám v balíku mnoho věcí a mohu si od stejné firmy dokoupit přídavky.Nemusím shánět všude možně jako to je zde.Takto to je i u jiných programů.Většinou využívám doplňky od stejné firmy jestliže je uznávána jako kvalitní.

makynecka97
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 10
Registrován: 01 bře 2012 22:29
Bydliště: Slavkov

Re: Co si vybrat?

#2 Příspěvek od makynecka97 »

Ahoj.
Ráda bych napsala pár upřesňujících poznámek.
Keyz píše:Protože jsem nenašel instalační CD Windows XP OEM SP2 (Produktové číslo mám) které jsem měl, tak jsem použil stejnou verzi Windows kterou jsem stáh. ... Také nechápu, proč když mám produktové čislo a další náležitosti tak si nemohu stáhnout oficiální instalačku windows s webu microsoftu anebo jinde, abych nemusel hledat nějaké blbé verze a doufat,že je vše ok.
Jestli je to oficiální instalačka najdeš na této stránce:
http://technet.microsoft.com/en-us/subs ... fault.aspx
Konkrétně tvá instalačka má název:
cz_winxp_home_with_sp2.iso
a SHA1:
75523ff842913cb21378d9219d6a30b8d053c9c0
Je ale vhodnější použít instalačku s SP3.
Instalačky najdeš např. na fórech nebo uloz.to, myslím, že jakoukoliv a pak podle SHA1 zkontroluješ.
Keyz píše:Systém si stáhl asi 3-4 mále aktualizace a vyžadoval restart.
Při prvním spuštění XP stáhne a nainstaluje knihovny na ověření a knihovny na optimalizaci přenosu stahování aktualizací, nebo tak něco. Další desítky aktualizací stáhne po dalším restartu.
Keyz píše:win32:confi (Avast), Worm.Win32.Kido (Spyware Terminator)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Conficker
Umí upravovat DNS, umí se vetřít na USB flashku.
Pokud jsi ho tam měl, bylo by dobré zjistit odkud, jestli tomu dobře rozumím, měl jsi ho tam před nainstalováním zabezpčečení, ať příště neuděláš stejnou chybu, přecejen systém z roku 2004 po nainstalování není odolný na zneužití chyby, kterou Conficker zneužívá a není opravena ještě v roce 2008.
Keyz píše:Antivir co jsem zkoušel našel prd.Navíc proč musím stahovat navíc další programy jako je Anti Spyware atd?To ty velké společnosti nemají schopné lidi aby vytvořily dobrý produkt?Nebo proč nedokoupí firmu která má dobrý produkt?Často jak koukám,tak to je mála firma a a proto se divím ještě více.Dokonce to dělá snad pár lidí a ten produkt je zdarma.Proč není odkoupena anebo proč například v esetu jsou tak neschopný,že nemají podobný program v balíku?
Pokud bys používal nezastaralý operační systém (např. windows 7 sp1), používal vše aktualizované (např. systém, prohlížeče) a choval se z hlediska bezpečnosti na PC tak jak se chovat má, tak bezpečnostní programy potřeba nejsou. Pokud se používá zastaralý operační systém, pokud není OS nebo programy aktualizované, pokud máme byť hromadu zabezpečovacích programů, pokud uživatel neumí ovládat a správně využívat zabezpečovací programy, pokud uživatel se nechová z hlediska bezpečnosti na PC tak jak by měl, tak pak je docela pravděpodobné, že někde vznikne problém a kdyby krom uživatele i OS a programy uměly mluvit, tak by všichni házeli vinu na druhého. Podle mě vždy za problém s havětí může uživatel sám a nemám ráda uživatele, co nadávají na zabezpečovací programy, byť je sama nepoužívám.

Keyz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 27 úno 2012 13:34

Re: Co si vybrat?

#3 Příspěvek od Keyz »

Díky za upřesnění a hlavně za odkaz na microsoft.

Zamyslel jsem se pouze nad tím,proč nějaký antivir něco najde a jiný najde něco jiného.To je takový obrovský rozdíl mezi programy?Aktuálně Nortorn našel Trojan.ADH a opravdu nechápu jak se tam dostal.Nic jsem neinstaloval a reklamy které mně 2x vyskočily jsem zavřel tedy nijak jsem aktivně nereagoval s potenciálně nebezpečnými stránkami.

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Co si vybrat?

#4 Příspěvek od Čarls »

Osobně po mnoha laborováních a všelijakých pokusech sem zustal u NIS vzakladním nastavení a aktualizovaný FF s adblock + jako doplněk po cca dvou rocích provozu a kontrole PC kamarádem Naughty bylo čisté
jedna věc je antivir a druhá to co je mezi klavesnicí a židlí
Pokud máš profíky tak tady je moje instalačka OM
http://www.ulozto.cz/xSGawg7/xp-profi-sp3-iso
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Odpovědět