Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Kompletni AV reseni pro WHS 2011

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
DM01
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 11 pro 2011 06:47

Kompletni AV reseni pro WHS 2011

#1 Příspěvek od DM01 »

Zdravim,
postavil jsem si maly domaci server nad WHS 2011 (Windows Home Server), ale zacinam zjistovat, ze snad zadny AV neni vyrobcem doporucovan pro uziti prave nad WHS 2011.
Muze nekdo poradit kompletni AV reseni (terdy antivir, FW..) , neco jako NIS2011 x KIS 2011 ?
Nejlepe free..
Diky, DM

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletni AV reseni pro WHS 2011

#2 Příspěvek od sudanec »

Zdravim,

na WHS som zatial videl iba Avast; pokial mi je zname, Symantec skutocne WHS nepodporuje (ale to neznamena, ze tam nefunguje).
Ak sa nemylim, produkty Esetu ale WHS podporuju, takze ak sa naozaj nemylim.. :) by to nemal byt problem
Obrázek

DM01
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 11 pro 2011 06:47

Re: Kompletni AV reseni pro WHS 2011

#3 Příspěvek od DM01 »

No, dle podpory Avast neni Avast WHS urcen pro MS WHS 2011.
Symantec (NIS 2012) nejde ani naistalovat, zahlasi rovnou pri instalaci, ze MS WHS 2011 nepatri mezi podporovane systemy.

Nasel jsem zatim AVG File ServerEdition - pouze antivir, ktery podporuje WHS 2011, ten je bez problemu, otazkou je, s jakou ucinnosti.
Tak nevim, zda ma cenu resit i FW, nebo ponechat puvodni firewall, co prichazi s MS Windows.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletni AV reseni pro WHS 2011

#4 Příspěvek od sudanec »

A co ten Eset?
Obrázek

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletni AV reseni pro WHS 2011

#5 Příspěvek od james008 »

sudanec píše:Zdravim,

na WHS som zatial videl iba Avast; pokial mi je zname, Symantec skutocne WHS nepodporuje (ale to neznamena, ze tam nefunguje).
Ak sa nemylim, produkty Esetu ale WHS podporuju, takze ak sa naozaj nemylim.. :) by to nemal byt problem
Produkty esetu jsou spusti a funguji temer na vsem :-D ....to mam overeno v praxi.
Jednu dobu jsem treba nouzove chranil server 2008 64bit bussines verzi nodu32, coze je sice takove barbarstvi,
ale byl to jediny produkt, co nebyl corporatnim spec resenim an server a jel na tom bez problemu a komplikaci okamzite.
U ESS bych cekal totez.
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

DM01
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 11 pro 2011 06:47

Re: Kompletni AV reseni pro WHS 2011

#6 Příspěvek od DM01 »

Eset jsem nezkousel...Kazdopadne ohledne AVG File Server Edition 2012 , chtel jsem zakoupit, ale zjistil jsem, ze pri nakupu je treba uvest pocet pripojeni (cim vice pripojeni, tim vyssi cena.. :( ). Zajimalo by mne, funguje to tedy tak , ze mam napr. domaci sit 3 PC, 1 prehravac + 1 file server, kde je instalovano AVG FSE 2012 napr. se 2 pripojenimi, ze se pripoji vzdy jen 2 pocitace ? Muze mi to nekdo vysvetlit, nez to koupim, protoze jsou to skutecne "vyssi" castky za rok ...
Diky, DM

DM01
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 11 pro 2011 06:47

Re: Kompletni AV reseni pro WHS 2011

#7 Příspěvek od DM01 »

Jeste k info ohledne Esetu...Nakonec, vzhledem k nejasne "licencni" politice AVG File Server 2012, jsem vyzkousel nainstalovat Eset Antivirus 5 (64 bit), zatim trial verzi. Bez jedineho problemu probehla instalace, po restartu plna kontrola systemu , zatim bez problemu.
Takze asi pravdepodobne zustanu u ESETu...
Chci se zeptat odborniku, ma cenu v tomto pripade resit i FW ? Na tomto pocitaci neserfuji, bezi zde sdileni v domaci siti + stahovani (StrongDC, jDownloader)...Zatim jsem tedy ponechal standardni FW z Windows...
Diky, DM

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletni AV reseni pro WHS 2011

#8 Příspěvek od sudanec »

Ako.. je to server. V zavislosti od toho, co s nim chcete robit, firewall resp. packetovy filter na server.. je taka dost zakladna vec.
Najjednoduchsie pre vas bude dat tam ESS a rozumne ho nakonfigurovat, alternativne, ak by ste chceli naozaj tahat pripojenia cez ten server a robit nieco ako stateful routovanie + filtrovanie, ma mozno zmysel riesit pokrocilejsie riesenie.
Obrázek

DM01
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 11 pro 2011 06:47

Re: Kompletni AV reseni pro WHS 2011

#9 Příspěvek od DM01 »

ESS - predpokladam Eset Smart Security...Instaloval jsem pouze Antivir, protoze nekde na foru (snad i oficialnim od Esetu) bylo doporuceni instalovat pouze antivir, ne kompletni reseni ESS prave kvuli prip. problemum (zminovan prave FW).
Pripojeni pres tento server tahat nechci, zaimalo by mne, zda standardni FW z WHS 2011 je dostatecnou ochranou...
Diky, DM

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletni AV reseni pro WHS 2011

#10 Příspěvek od sudanec »

Dostatocnou ako na co. Ono je to server, zalezi, co s nim chcete presne robit.
Ak to bude fileserver pre vnutornu siet, vo firewalle mozte odrezat vsetky spojenia s vonkajsim svetom okrem aktualizacii windowsu a AV (toto pripadne mozte spravit aj na vonkajsom routri a v jeho firewalle, ak to dovoluje) a pustit iba komunikaciu z vnutornej siete.
Vstavany firewall urcite nebude vediet niektore tie pekne pokrocile veci, ktore sa teraz do firewallov montuju.. ale to nejak extra nevadi.
Ak z neho chcete pouzivat / publikovat nejake sluzby von, asi by som tam dal iny fw.
Obrázek

DM01
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 11 pro 2011 06:47

Re: Kompletni AV reseni pro WHS 2011

#11 Příspěvek od DM01 »

No, nainstaloval jsem Zone Alarm Free, a zatim, jak se zda, vse funguje...

Odpovědět