Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#16 Příspěvek od caRrrnifex. »

izolacni hmota ok; ventilatory bych nechal pouze jeden v predni casti skrine (92 mm) a jeden v zadni casti (92 mm); bocni jsou akorat zbytecny zdroj hluku :( zase to s temi ventilatory neprehanej, nekdy mene je vice ;)

Lilly [FR]

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#17 Příspěvek od Lilly [FR] »

Super skřin teda s izolacni hmotou vyhovuje no nevim kde ve předu mam dat vetrak nevidim tam zadny otvor, takze pokud bych ty 2 bocni vetraky dala pryc a vzadu nechala ten maly externi vetracek na vyvod ven horkeho vzduchu bude to ok?

A divala jsem se na tu grafiku GAINWARD GTX560 i co mi nabizis jako zlo nejak se mi zalibila jestli to pojede na tento zdroj 500W a nebude omezena asi ji vezmu je tam neco co mi bude prekazet?ja nevim spotreba atd, teplota atd

Promin ze se ptam dostavam se stale dal a dal a vim co b udu, uz delat :wub: :wub:

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#18 Příspěvek od caRrrnifex. »

L-ALIZEE píše:Super skřin teda s izolacni hmotou vyhovuje no nevim kde ve předu mam dat vetrak nevidim tam zadny otvor, takze pokud bych ty 2 bocni vetraky dala pryc a vzadu nechala ten maly externi vetracek na vyvod ven horkeho vzduchu bude to ok?
ventilator jde umistit do predni casti skrine (urcite tam jde videt pripravene otvory, pro uchyceni ventilatoru bude nutne oddelit predni plastove celo)
L-ALIZEE píše:A divala jsem se na tu grafiku GAINWARD GTX560 i co mi nabizis jako zlo nejak se mi zalibila jestli to pojede na tento zdroj 500W a nebude omezena asi ji vezmu je tam neco co mi bude prekazet?ja nevim spotreba atd, teplota atd
omezena nebude, zdroj ji utahne; nelibi se mi hlucnejsi chlazeni, pouzite komponenty na grafice, cena mohla byt o par stovek nizsi

Lilly [FR]

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#19 Příspěvek od Lilly [FR] »

- No pokud da vykon a neni omezena urcite mi to vadit nebude, ale muzu pockat neni problem.

-Prosim te ted jsem si vsimnula ze na konci te prvni graficke karty z MSI gtx560 co mi nabizis a neni zatim ve skladu u alzi je nejaka divna koncovka puvodne jsem byla zvykla na zapojeni monitora do modry koncovky u grafiky tohle mi asi nebude pasovat misto modre koncovky tam vidim koncovku nezname obdelnikove koncovky bile barvy a monitor ma urcite tu klasicku co se bezne pripojila na graficke karty /Jehlicova pripojka modra barva/

- Uz vim, kde je misto predniho vetraku na skrini ten panel musim dat pryc a nebude stacit pokud odstranim ty bocni 2 vetraky a necham vzadu jenom ten maly externi na odsani vzduchu?Jenom se te ptam

- No a hluk mi dela i tahle Gainward GTS-250 ddr3 512 mb graficka karta ma 1700 mhz, takze musi pryc a pokusim se ji nekde prodat na aukru.cz :) Nebo podivej se mi aspon na tuhle grafiku ta musi byt o neco silnejsi a tichsi muze byt?na 1920x1200 monitor v 3 d ? nejaka gtx560 zotac

http://www.alza.cz/zotac-geforce-gtx560 ... 216890.htm

Zatim se rozhodnu to, uz je moje starost :wub: potrebuji ted cas a kafe

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#20 Příspěvek od caRrrnifex. »

L-ALIZEE píše:MSI gtx560...tam vidim koncovku nezname obdelnikove koncovky bile barvy a monitor ma urcite tu klasicku co se bezne pripojila na graficke karty /Jehlicova pripojka modra barva/
karta nabizi dva konektory DVI, jedna se o digitalni vystupy, jeden z nich vyuzijes pro zapojeni noveho monitoru pro zprovozneni technologie 3D Vision; mrkni na zadni stranu sveho stavajiciho monitoru, zda nenabizi moznost digitalniho pripojeni (stejne velka obdelnikova koncovka, jakou vidis na obrazku graficke karty), pokud takovy konektor monitor ma, staci dokoupit DVI kabel, pokud ne, stary monitor k nove graficke karte pripojis pres redukci
L-ALIZEE píše:Uz vim, kde je misto predniho vetraku na skrini ten panel musim dat pryc a nebude stacit pokud odstranim ty bocni 2 vetraky a necham vzadu jenom ten maly externi na odsani vzduchu?Jenom se te ptam
stacit by to melo; lepsiho vysledku ale urcite dosahnes pridanim ventilatoru i na predni stranu skrine, predni plastovy panel po upevneni ventilatoru das zase zpatky
L-ALIZEE píše:gtx560 zotac
v zatizeni bude prilis hlucna, pouze 2 roky zaruka :(
L-ALIZEE píše:Zatim se rozhodnu to, uz je moje starost :wub: potrebuji ted cas a kafe
jasne, v klidu vybirej ;)

Lilly [FR]

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#21 Příspěvek od Lilly [FR] »

:) Ahoj CaRrmifex dala jsem si te do seznamu přatel pokud ti to nebude vadit

-Takze monitor ma DVI koncovku aj kabel, takze cez tento kabel mezi monitorem a grafikou pojede rezim 3D Vision? Pokud jo, urcite, uz nechi tu klasic jehlicovu koncovku na pripojeni monitora

-Koupila jsem ten vetrak 92 na predni panel, takze namontuji ho, dneska jsem byla i v alze udelat vymenu graficke karty gtx460 zotac za tuhle, fak, uz nic me nenapadlo grafika je tez gigabyte jako deska to je ona muze byt?Je, uz silnejsi a bude si rozumet s deskou a ze zdrojem 500W?

Nova grafika

http://www.alza.cz/gigabyte-n56gso-1gi- ... 248076.htm

ukazu jeste jednou moji desku

http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... 70-ud3_10/

a jeste jednou muj novy zdroj

http://www.alza.cz/ocz-stealthxstream-i ... 240894.htm

Dle popisu co umi ta grafika, uz nic nemuze lepsi existovat podpora dx11, 3d vision, nizka spotreba, a slusny vykon zajima me tvuj nazor zda si tohle vsechno bude rozumet a nehrozi riziko a neni hlucna

Ten zdroj je, uz nastaveny nic nemusim zkouset na zatezi jenom zapojit ho, coz jsem rada protoze ,kdybych tohle jeste musela udelat nezvladla bych to sama udelat zvlast navyseni napeti je prej nebezpecna akce a bude se muset udelat misto pro grafiku to zmaknu je to skrin Eurocase 630

Jeste bych ti chtela ukazat novu zvukovu kartu na tuhle desku podporuje EAX a X-Fire pro domaci kino a hry na 3d

http://www.alza.cz/zvukova-karta-creati ... 107447.htm

Napis mi budu se zase tesit na tvoji odpoved at se muzu v sobotu s tim pustit do prace. :wub: :wub: :wub:

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#22 Příspěvek od caRrrnifex. »

L-ALIZEE píše:dala jsem si te do seznamu přatel pokud ti to nebude vadit
to beru, pritelkyne :) ;)
L-ALIZEE píše:Takze monitor ma DVI koncovku aj kabel, takze cez tento kabel mezi monitorem a grafikou pojede rezim 3D Vision? Pokud jo, urcite, uz nechi tu klasic jehlicovu koncovku na pripojeni monitora
presne tak, monitor propojis s grafickou kartou pomoci DVI kabelu; z USB portu pocitace jeste povede kabel do transmiteru, ktery jsi dostala k brylim
grafika je to urcite dobra, bude si rozumet s deskou i se zdrojem; nechci ti kazit radost, pokud se budeme bavit o vyhodnosti jeji koupe, neni to nejlepsi reseni, stacilo koupit jeji nepretaktovanou verzi (usetrila by jsi skoro 500,--); nebo uz maji skladem MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC (dostala by jsi vyssi vykon)

ale netreba se tim trapit - grafiku, kterou jsi koupila, je dostatecne vykonna a zaroven ticha
karta je to urcite dobra, je to sice velka investice, oproti integrovane zvukove karte, kterou mas, to bude velky skok v kvalite :) zalezi taky na tom, jake pouzivas sluchatka/reproduktory, aby jsi mohla vyuzit plnou silu karty ;) (pred jeji instalaci nezapomen v BIOSu zakladni desky zakazat integrovany zvukovy chip)

Lilly [FR]

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#23 Příspěvek od Lilly [FR] »

-Zdravim te, fajn tak to jsem rada, ze zdroj, deska a nova grafika vyhovuje a nebude konflikt nebo hrozba ohnostroje v pc sestave, takze maximalna bezpecna teplota v norme grafiky 80 stupnu a CPU co ja vim max 55 stupnu pri zatezi

-Nejde, uz o ty prachy, ale, aby to fungovalo na 3d jak filmy tak hry,
-V biosu zrusim ten chips zvuku pro interni realtek
-Osazeni vsech ram ve 4 slotech = 6gb a v biosu nastavim rezim GANGED misto UNGAGED, Ungaged se pouziva pokud nejsou vsechny 4 sloty osazene ramkou, aspon takhle mi to řekli na alze.

-Nejlepsi zpusob bude automaticky rezim biosu jako voltaz a napeti cpu a ram nebudu davat manual teho se bojim a deska, at si to nastavi sama a nezapomenu urcite nastavit pri nabehu nejdrive nacteni Opticke Mechaniky.

Nastavim pro jistotu alarm na teplotu pro cpu a grafiku a kdyby aj Fans nefungoval

-Ta zvukovka urcite bude lepsi nez integrovany realtek protoze ma technologii X-FI na film v 3d a technologii EAX 5.0 pro hry a zazitek

-Mam sluchatka MEDUSA 5.1 a reproduktory 5.1 znacka MERCURY samozrejme z dřeva ne z plastu kuli vybracim

-Jsem velice stastna a rada, ze mě naucis mnoho veci a vysvetlis co fakt chci a jdeme konkretne k veci coz ziskavam hodne zkusenosti, ktere v budoucnu urcite vyuziju :wub:

Tolik nejasnosti a otazek jsem mela a ted jsem, uz klidna :wub: :wub: :wub: :worship: :worship: :worship:

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#24 Příspěvek od caRrrnifex. »

ahoj :)
L-ALIZEE píše:Osazeni vsech ram ve 4 slotech = 6gb a v biosu nastavim rezim GANGED misto UNGAGED, Ungaged se pouziva pokud nejsou vsechny 4 sloty osazene ramkou, aspon takhle mi to řekli na alze.
nesouhlasim, par stejnych pameti vloz do pametovych slotu na desce stejne barvy, tzn. 2x2GB do zlutych slotu, 2x1GB do cervenych, rezim nastav na unganged
L-ALIZEE píše:Nejlepsi zpusob bude automaticky rezim biosu jako voltaz a napeti cpu a ram nebudu davat manual teho se bojim a deska, at si to nastavi sama
neuvadis, jake mas presne pameti, pokud ti ale dosud vse fungovalo, rucne napeti nikde nenastavuj
L-ALIZEE píše:Nastavim pro jistotu alarm na teplotu pro cpu a grafiku a kdyby aj Fans nefungoval
alarm nastav pouze pro kontrolu teploty, ne pro "nefungujici" ventilatory

rado se stalo ;)

Lilly [FR]

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#25 Příspěvek od Lilly [FR] »

:) Ahoj 2x 2g ramky jsou osazene v cervenym slotu a 2x 1gb ramky jsou osazene ve zlutem slotu a nastavila jsem teda rezim UNGAGED misto GANGED, tady bych jeste potrebovala vysvetlit k cemu to slouzi ja myslela, ze GANGED je vykonnejsi, delam vice aktivit najednou sleduji film, surfuji a obcas aj napaluji na dvd moje fotky z dovolene

Pocitac to zvlada ma 4-jadrovy procak AMD Phenom II x4 925 /2700 mhz/

Alarm je nastaveny jen pro funkcne vetraky jediny power fan je neaktivni a tam jsem nahodila disable ukazuje 0 v biose.

Dneska jsem sama doma takze mam klid a muzu behem noci to vsechno rozebrat a udelat vymenu zdroje a grafiky, zatim jsem si zazalohovala dulezite data na externi ulozny disk a pripravila na novu reinstalaci 7, chci to vsechno mit od samyho zacatku a ma to jednu vyhodu, nova reinstalace a format je 100% smrt spyware a viru, pokud by tam vubec nejake zbyli :wub:

Bios deska ma od zacatku nastaveny rezim pro cpu, ram a vetsinu nastaveni na rezim AUTO, nikdy nepřepinam na manual tam se jedna o nebezpecne aktivity, staci tam udelat spatne navyseni napeti nebo taktu cpu a grafiky a mam v pc sestave ohnostroj :)

Zatim si do dennicku pro pc sestavu zapisu dulezite fakta a udaje :wub:

Zatim mi muzes pokud te muzu poprosit definovat ganged a ungaged mode pro ram ja se tady jeste zastavim neni to moje posledni navsteva :wub: :worship: Jeste jednou ti dekuji

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#26 Příspěvek od caRrrnifex. »

ganged X unganged - v danych nastavenich nehledej zadne zasadni rozdily (rozdil v rychlosti mezi jednotlivymi rezimy se pohybuje v jednotkach procent, casto dosahuji stejnych vysledku)

unganged mode
- lepsi pro vicevlaknove aplikace, pro tebe jako hrace pc her, bude tento rezim lepsi
- obecne procesor pracuje s obema pametovymi kanaly nezavisle, z obou cte nezavisle (2x64-bit) a za jeden takt dokaze precist stejny objem dat jako v rezimu ganged za 2 takty
- sirka pametove sbernice je plne vyuzita

ganged mode
- lepsi pro jednovlaknove aplikace, kterym umoznuje rychlejsi pristup k pameti, procesor data dostane drive
- sirka pametove sbernice ale neni plne vyuzita --> dochazi ke ztratam a vyzaduje se vice pristupu do pameti
- tento rezim ma vetsi naroky na pouzite typy pameti

Lilly [FR]

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#27 Příspěvek od Lilly [FR] »

:wub: Zdravim te, diky za odpoved vsechno mi je, uz jasny a ziskala jsem zase tu nejaku zkusenost od tebe

- Sestava na 3d je na svete novy uzasni monitor v rozliseni 1920x1200 cez dvi pripojku dava nadherni barvy a ostrost a divim se, ze me z toho neboli oci je tam urcite ochranny filter :)

Grafika a zvukova karta jde na novym zdroju Stream-II 500 W, vypada to tak, ze to bude bez problemu ten zdroj je fakt, predem nastaveny a bios jde na AUTO-Rezim

Sleduji pořad teploty a vypada to tak, ze pri zatezi je to v norme a neprekracuje to hranici hrozby :worship:

Prvni film na 3D byl TERMINATOR-3, tam jsem musela udelat nastaveni 3d a mohu jenom řict, ze to je ohromujici nepopsatelny zazitek obrazu a zvuku - doporucuji, fakt jsem nevedela jestli jsem doma nebo, sla se nekam podivat do biografu na 3D-Cinemu

Dekuji ti jeste jednou za pomoc a spolupraci, kdyby byl nejaky vazny problem ozvu se a jsem ti velice vdecna za ten straveny cas se mnou a trpelivost

Diky :wub: :wub: :wub: :closed:

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: Rekalibrace Hardwaru do PC-Sestavy

#28 Příspěvek od caRrrnifex. »

ahoj, neni vubec zac; jsem rad, ze vsechno slape jak ma (trochu ti sestavu i zavidim :oops: :) )

zatim se mej :wink:

Zamčeno