Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

BSOD

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Fjup
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: 02 úno 2011 23:13

BSOD

#1 Příspěvek od Fjup »

Dobrý den,

prosím o pomoc s BSOD, který se objevuje náhodně při práci s PC. PC není nijak extrémně vytížen - prohlížení webu, manipulace v souborovém systému apod.. Problém se objevil po poslední aktualizaci Windows 10 a ze začátku se vyskytoval několikrát denně. Zkusil jsem aktualizovat ovladače od Intelu přes jejich Driver & Support asistent - to zdánlivě pomohlo cca na týden a nyní se objevil problém znovu. V příloze přikládám jeden dump soubor, předchozí dumpy bohužel už nemám...

Předem děkuji za pomoc a přeji hezký den.
Přílohy
021618-20531-01.zip
(232.3 KiB) Staženo 145 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Není v PC něco přetaktováno? Problém může způsobovat prakticky kterýkoliv ovladač hardwaru.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Fjup
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: 02 úno 2011 23:13

Re: BSOD

#3 Příspěvek od Fjup »

Dobrý den a děkuji za odpověď,

přetaktováno nic není. Jedná se o notebook a žádné hry apod. na něm nehraji. Mezitím mne navštívil BSOD znovu :roll:, přikládám v příloze.

Mám se třeba pokusit nějak systematicky přeinstalovat všechny ovladače?
Přílohy
021618-6218-01.zip
(213.6 KiB) Staženo 181 x
Naposledy upravil(a) Fjup dne 16 úno 2018 15:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD

#4 Příspěvek od Rudy »

Zkuste přeinstalovat. Zip soubor byl prázdný.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Fjup
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: 02 úno 2011 23:13

Re: BSOD

#5 Příspěvek od Fjup »

Zrovna jsem si toho všiml a zip soubor jsem upravil viz příspěvek výše... Prosím tedy ještě jednou o kontrolu, jestli se jedná o stejný problém. O víkendu jinak zkusím přeinstalovat. Děkuji :-).
edit: Nakonec jsem zkusil nainstalovat aktualizace ovladačů chipsetu, realteku a kamery přes Lenovo system update tool a budu vyčkávat :-)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD

#6 Příspěvek od Rudy »

Stejný problém.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Fjup
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: 02 úno 2011 23:13

Re: BSOD

#7 Příspěvek od Fjup »

Mezitím jsem přišel, že BSOD vyvolá tažení textu např. v chromu (drag&drop). Podezříval jsem ovladače grafiky, ale BSOD se objevoval napříč verzemi. Nakonec jsem nalezl vlákno řešící souvislost BSODu s fall creators updatem a nainstalovaným programem Volume2, který rovněž používám. Snad to nezakřiknu, ale program stačilo jen odinstalovat a při tažení textem už to nepadá. Jindy stačilo cokoliv jednou, dvakrát přetáhnout a systém spadl.

Každopádně mockrát děkuji za čas a pomoc, snad je tímto problém vyřešen. Přeji hezký den. :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD

#8 Příspěvek od Rudy »

OK a nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno