Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Blue screen

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
lu.
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2018 12:55

Blue screen

#1 Příspěvek od lu. »

Ahoj, nepravidelně mi padal PC. Vždy to bylo SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION NETIO.SYS a jednou se mi ukázalo DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Zkoušela jsem to opravit všemi možnými způsoby, ovladače byly aktuální, kontrola disku skončila bez chyb atd...Nakonec jsem udělala čistou instalaci Windows 7, týden bylo vše v pořádku a dnes to opět spadlo. Vždy se to stane, když jsem na internetu (Google Chrome), jindy ne. Prosím o radu, co s tím. Děkuji

Podpis problému:
Název události problému: BlueScreen
Verze operačního systému: 6.1.7601.2.1.0.768.3
ID národního prostředí: 1029

Další informace o problému:
BCCode: 3b
BCP1: 00000000C0000005
BCP2: FFFFF88001425C6D
BCP3: FFFFF8800292DFC0
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 768_1

Soubory, které popisují problém:
C:\Windows\Minidump\020418-12542-01.dmp
C:\Users\lu\AppData\Local\Temp\WER-45115-0.sysdata.xml

Přečtěte si prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid= ... cid=0x0405

Pokud není k dispozici Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů online, přečtěte si toto prohlášení offline:
C:\Windows\system32\cs-CZ\erofflps.txt

Edit: Teď jsem narazila na diskuzi, kde zmiňovali, že to může způsobovat ZoneAlarm, který používám. Je to možné?
Přílohy
020418-12542-01.rar
(43.86 KiB) Staženo 145 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Blue screen

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Systém shazuje ovladač graf. karty. Zkuste ovladač přeinstalovat, nebo nainstalovat jinou verzi ovladače (třeba starší) a PC kontrolovat. Nelze ovšem vyloučit vadu samotné grafické karty.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

lu.
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2018 12:55

Re: Blue screen

#3 Příspěvek od lu. »

No, tak to jsem nechtěla slyšet, nemám ji dlouho ale už je po záruce :( Jestli je chyba v graf. kartě se dá zjistit jen výměnou za jinou že?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Blue screen

#4 Příspěvek od Rudy »

Věřím, že jste toto nechtěla slyšet, ale fakta jsou fakta. Bohužel. Zjistit by to bylo možné i tak, že by se instalovala do jiného PC a tam vyzkoušela. Začal bych od toho ovladače.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

lu.
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2018 12:55

Re: Blue screen

#5 Příspěvek od lu. »

Ovladač byl aktuální, tak jsem ho přeinstalovala. Kdyby to padalo dál, tak zkusím nějaký hodně starší, protože mi to dělá poslední cca půl rok, a během té doby jsem ho aktualizovala 2 až 3x. A můžu mít ještě jeden blbej dotaz - jak je možné, že se to stává jen když používám Google Chrome? Pochopila bych to u her apod., kdy je zatížená, ale proč zrovna na internetu?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Blue screen

#6 Příspěvek od Rudy »

To vám nepovím, proč zrovna u GChr. Došel jsem k tomu závěru analýzou minidumpu, který jasně ukazuje na grafický ovladač. Zkusíme ještě přeinstalovat Chrome. Zazálohujte ho pomocí ChromeBackup: http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a ... me-backup/ . Pak je kompletně odinstalujte vč. jeho profilu (podadresáře Chrome v c:\users\váš profil\appdata\local, c:\users\váš profil\appdata\roaming, c:\users\váš profil\data aplikací, c:\users\váš profil\local settings a v c:\program data musí být smazány. Potom uděláte novou, čistou instalaci Chrome a zpět ze zálohy nakopírujete zpět pouze záložky a hesla. Za pojem "váš profil" si dosaďte název vašeho profilu v PC.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

lu.
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2018 12:55

Re: Blue screen

#7 Příspěvek od lu. »

Po přeinstalování grafické karty to párkrát spadlo, na jednom zahraničním fóru zmiňovali ZoneAlarm, tak jsem ho odinstalovala. Od té doby to nespadlo ani jednou (cca měsíc) a vše funguje jak má. Pro mě trochu záhada ale budiž, hlavně že je to v pořádku :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Blue screen

#8 Příspěvek od Rudy »

Pro mne je to rovněž záhada, minidump jasně ukazoval na graf. kartu. Jsem rád, že to je v pořádku. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět