Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

BSOD a zamrzání

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
SuperBearNut
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 lis 2015 15:20

BSOD a zamrzání

#1 Příspěvek od SuperBearNut »

Dobrý den,
mám notebook Dell N7110, přes 3 roky, po záruce, a už skoro půl roku mi zamrzá (prostě zamrzne, obraz se občas zdeformuje, jediné co se dá dělat je tvrdé vypnutí, dochází k němu i v Ubuntu) a dostávám BSOD (při kterých počítač nejdřív zamrzne stejně jak jsem popsal, pak naskočí BSOD a občas po dokončení memory dumpu zamrzne a musím ho natvrdo vypnout), ale ty jsou zpravidla vzácnější. Obojí se stává podle všeho nezávisle na tom co dělám, ale zpravidla nejčastěji se to stane když hraji hry, nebo sleduji videa na internetu. Když počítač pak hned zapnu, občas se ozvou 4 pípnutí, což má značit Memory (RAM) Failure, když ho ale zapnu po několika sekundách zapne se normálně.
Ohledně zamrzání jsem přišel na to, že když notebook částečně rozdělám (oddělám baterku, vyjmu ramky a mechaniku, odělám klávesnici, sundám kryt a vyjmu HDD) a zase složím mám od něj alespoň cca na týden pokoj. BSOD se ale nezdá tím být ovlivněné.

Jdeme mi hlavně o vyřešení těch BSOD, ačkoliv je mi jasné že ty dva problémy spolu nejspíše souvisí.

Mám v plánu si koupit nový, a tak jsem to tolik neřešil, ale matka se nedávno ozvala, že by ho pak chtěla používat pro brouzdání na internetu, takže se chci pokusit uvést ho do jakž takž použitelného stavu.
Přílohy
Minidump.zip
(126.96 KiB) Staženo 135 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118240
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD a zamrzání

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Zeptám se:

1. PC má standardní teplotu? Nepřehřívá se?
2. Není v něm něco přetaktováno?
3. Máte nainstalovány všechny systémové aktualizace?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

SuperBearNut
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 lis 2015 15:20

Re: BSOD a zamrzání

#3 Příspěvek od SuperBearNut »

1. Nepřehřívá se, teploty normální. V minulosti jsem ale s přehříváním problém měl, od té doby ho ale pravidelně čistím.
2. Ne
3. Ano (aspoň myslím, mam zapnuté automatické)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118240
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD a zamrzání

#4 Příspěvek od Rudy »

Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

SuperBearNut
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 lis 2015 15:20

Re: BSOD a zamrzání

#5 Příspěvek od SuperBearNut »

Test ram spustím až na noc. Teď se mi ale stalo tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=-b1f2QJ1MhE
Tohle bývá obvykle okamžitě následováno BSOD nebo zamrznutím(ačkoliv když to zamrzne tak to většinou jen jednou blikne a zmrzne), což se ale v tomto případě kupodivu nestalo. Navíc jsem podle všeho schopen to znovu vyvolat a to i po restartu počítače.
Zajímavé je, že i vypadl zvuk (sluchátka ale fungují).

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118240
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD a zamrzání

#6 Příspěvek od Rudy »

Pokud myslíte ty čáry přes displej, mohlo by to ukazovat na problém s grafikou.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

SuperBearNut
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 lis 2015 15:20

Re: BSOD a zamrzání

#7 Příspěvek od SuperBearNut »

Udělal jsem ten test RAM, hned při prvním průchodu mi to našlo nějaké chyby, když jsem ale testoval každý modul zvlášť, tak to nenašlo nic ani po 6-7 průchodech.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118240
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD a zamrzání

#8 Příspěvek od Rudy »

RAMky asi budou spolu nekompatibilní.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět