Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

BSOD - System_Service_Exception

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
mates.lukas
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 čer 2015 20:47

BSOD - System_Service_Exception

#1 Příspěvek od mates.lukas »

Dobrý den, v posledních dnech mám problém s BSOD. Během několika dní se objevilo dvakrát, poprvé CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, dnes SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION. V prohlížeči události je u prvního BSOD:

Počítač byl restartován z procesu kontroly chyb. Kontrola chyb: 0x00000101 (0x0000000000000030, 0x0000000000000000, 0xfffff80391f86180, 0x0000000000000000). Výpis byl uložen do: C:\Windows\MEMORY.DMP.

a u druhého:

Počítač byl restartován z procesu kontroly chyb. Kontrola chyb: 0x0000003b (0x00000000c0000005, 0xfffff802333d3929, 0xffffd000bc6287a0, 0x0000000000000000). Výpis byl uložen do: C:\Windows\MEMORY.DMP.

K přehřívání nedochází, teplota graf. karty aj. lehce přesahuje 40°C. V BlueScreenView je u Caused By Driver ntoskrnl.exe u obou BSOD. Co by mohla být příčina těchto BSOD? Děkuji předem za pomoc.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118241
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD - System_Service_Exception

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Otevřte adresář c:\windows\minidump, jeho obsah zabalte do raru a přiložte k vašemu příštímu postu. Zároveň přesouvám vaše vlákno do správné sekce.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mates.lukas
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 čer 2015 20:47

Re: BSOD - System_Service_Exception

#3 Příspěvek od mates.lukas »

Nevím proč, ale když jsem to chtěl zabalit do archivu, zahlásilo mi to chybu a soubory ze složky Minidump zmizely a nelze je zpětně vypátrat.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118241
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD - System_Service_Exception

#4 Příspěvek od Rudy »

Tak to je škoda, obsahují kód chyby a ten by mohl něco naznačit. Jaký máte oper. systém? Jsou nainstalovány service packy a všechny aktualizace?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mates.lukas
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 čer 2015 20:47

Re: BSOD - System_Service_Exception

#5 Příspěvek od mates.lukas »

Mám originální OS Windows 8.1, instalování aktualizací je zapnuto.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118241
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD - System_Service_Exception

#6 Příspěvek od Rudy »

OK. Zkuste přeinstalovat ovladače zákl. desky.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: BSOD - System_Service_Exception

#7 Příspěvek od MiliNess »

1) Až to znovu spadne, upni nové minidumpy. Bez toho ti nikdo nic kloudného neřekne.

2) V Ovládací panely->Nástroje pro správu->Prohlížeč událostí->Protokoly systému Windows->klik pravým myšítkem na protokol Systém, vybrat Uložit všechny události jako, uložit jako .evtx soubor a upnout na http://www.leteckaposta.cz

3) Zjisti teploty komponent v zátěži.
Spusť HeavyLoad a Hardware Monitor (nebo Open Hardware Monitor). V HeavyLoad spusť zátěžový test
a zhruba po 10 minutách udělej screenshot Hardware Monitoru. Ten pak vlož do příspěvku.

4) Měl bys otestovat operační paměť. Zavěšení jádra procesoru, i vyjímka kvůli narušení obecné ochrany přístupu do paměti, ke kterým došlo, často způsobuje právě vada paměti.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

mates.lukas
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 čer 2015 20:47

Re: BSOD - System_Service_Exception

#8 Příspěvek od mates.lukas »

Tak za úterý i včerejšek zatím nic. Tady odkaz s událostmi: http://leteckaposta.cz/874899713 , na zbytek se vrhnu později.

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: BSOD - System_Service_Exception

#9 Příspěvek od MiliNess »

Počítač se občas přehřívá (několik událostí o tom svědčí).
Jak moc uvidíme, až spustíš ten Hardware Monitor s HeavyLoad.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

mates.lukas
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 čer 2015 20:47

Re: BSOD - System_Service_Exception

#10 Příspěvek od mates.lukas »

tak jsem provedl zátěžový test, screen je až po ukončení testu, jsou to teploty, které jsem již měl možnost v HW Monitoru vidět, nad 50°C to nikdy nešlo
Přílohy
zatezovy_test.jpg
zatezovy_test.jpg (71.22 KiB) Zobrazeno 5745 x

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: BSOD - System_Service_Exception

#11 Příspěvek od MiliNess »

Tak překvapivě teploty v pořádku. Muselo k tomu dojít např. zakrytím otvoru ventilátoru. Občas se mi to stává třeba v posteli,
když se s notebookem válím jako hroch.
Tak ten test paměti.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

mates.lukas
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 čer 2015 20:47

Re: BSOD - System_Service_Exception

#12 Příspěvek od mates.lukas »

Tak test paměti jsem nedělal, zatím žádná další BSOD nebyla, notebook teď používám jen občas, během veder ho šetřím. Když tu byla zmínka o přehřívání, chtěl bych se zeptat - jakých teplot by to muselo dosáhnout, aby ty teploty byly vysoké?

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: BSOD - System_Service_Exception

#13 Příspěvek od MiliNess »

Processor N3540 snese max. 100°C. Chladit se ale začíná tak kolem 90°C.
Obecně bych doporučovat max. teplotu tak 75°C, při vyšších teplotách je již riziko poškození pájených spojů, kterými jsou čipy připojeny k MB (především chipset a grafický čip).
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Odpovědět