Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Modrá smrt

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
brunerka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 16 srp 2013 08:01

Modrá smrt

#1 Příspěvek od brunerka »

Dobrý den, mám problém, nejde se mi dostat do systému (příprava na automatickou opravu, diagnostika, pak naběhne modrá obrazovka, že se automatická oprava nezdařila). Nejde mi obnova systému, nejde mi reinstal... napíše mi to "Drive where windows is installed is locked", pak taky "unable to reset your pc a required partition is missing". Jinak mi to hází základní chybu "C:\Windows\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt" a ještě "BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO" - ta naběhne s modrou obrazovkou a nuceným restartem. Do systému se vůbec nedostanu. Neměli byste nějakou radu? Děkuji

Eldan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: 14 srp 2014 15:36

Re: Modrá smrt

#2 Příspěvek od Eldan »

Jaký operační systém máte? Pokud je to Windows 8/8.1, zkusil bych nejdříve postup popsaný tady (https://www.youtube.com/watch?v=kyBrjDpsXGc), kdyžtak pak zazálohovat data a systém přeinstalovat (http://www.tomsguide.com/forum/id-18521 ... ocked.html).
Upozorňuji že toto je jen můj osobní názor a nijak nezaručuji jeho správnost. Věřte mi na vlastní nebezpečí.

brunerka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 16 srp 2013 08:01

Re: Modrá smrt

#3 Příspěvek od brunerka »

Mám windows 8.1 (aktualizovanej z windows 8), notebook Asus X55C. Ten návod na youtube jsem dělala jako první věc, bohužel to nepomohlo a nestalo se nic. Prolistuji tedy ještě váš druhý odkaz. Bohužel mi klasická obnova ani reinstal z "modrého menu" nefunguje, píše mi to výše zmíněné. O data mi vůbec nejde, vše mám zálohované. Ještě jsem se dočetla, že mohl odejít disk. Je to možné? Popřípadě jak to zjistím (otestuji)?

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: Modrá smrt

#4 Příspěvek od MiliNess »

BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO == poškozená větev registru System (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM).
Často to bývá spojeno s vadou pevného disku.
Test provedeš z nějakého Live CD, např. Hirens Boot CD. Na něm jsou různé utility k testování disků.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

brunerka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 16 srp 2013 08:01

Re: Modrá smrt

#5 Příspěvek od brunerka »

Takže jestli to chápu správně, nejspíš jediný ideální řešení je pořídit novej disk? Kdybych kupovala novej disk, stačí ho jenom vyměnit a případně udělat reinstal nebo obnovu (aby byl noťas čistej)? Nebo to furt neřeší problém toho, že se nedostanu do systému? Jaký je rozdíl mezi diskama? Potřebuju konkrétní pro můj typ notebooku nebo existuje nějaký univerzální pro ASUS? Omlouvám se, že se ptám negramot, vůbec se v tomhle nevyznám :D

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: Modrá smrt

#6 Příspěvek od MiliNess »

Nejprve je třeba provést diagnostiku disku. Jinak můžeš naprosto zbytečně vyhodit peníze.
Což samozřejmě není žádná velká tragédie.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

brunerka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 16 srp 2013 08:01

Re: Modrá smrt

#7 Příspěvek od brunerka »

Našla jsem si stránky http://www.entercomputer.cz/ s pobočkou u nás v Plzni. Píšou, že provádí diagnostiku problému zdarma, i kdybych pak nakonec u nich služby nevyužila. Přemýšlím, že bych to hodila jim. Přeci jenom asi budou zručnější, než já a budu vědět, na čem jsem.

Mimochodem, není možné, že se disk jenom nějak hnul a špatně tam sedí? A po znovuusazení by mohl jít?

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: Modrá smrt

#8 Příspěvek od MiliNess »

To si nemyslím. Spíš bude vadný.
Stáhni Hirens.BootCD.15.2.zip, rozbal to, soubor Hiren's.BootCD.15.2.iso vypal jako obraz disku na CD (postup viz. zde).
CD vlož do notebooku, spusť ho a při startu zmáčkni Esc (nastavení spouštění OS z CD, je zde - kdyby Esc nevyvolal boot menu).
Vyber Mini Windows XP, až se spustí, tak spusť průzkumníka.
V něm otevři pevný disk, soubor Windows\System32\config\System někam zkopíruj (třeba na flešku) a ostatní soubory System.* (System.log, System.log1 a pod.) smaž.
Nyní přepiš souborem soubor Windows\System32\config\System, souborem Windows\System32\config\RegBack\System.
Také se podívej, kolik volného místa na disku je. Je-li tam méně než 1GB, něco pro systém nepodstatného smaž.
Pak zkus restartovat notebok. Mohl by naběhnout.
Pokud ne, opět spusť Mini Windows XP, v nich HD Tune a udělej snímek záložky Health a upni mi soubor Windows\System32\winevt\Logs\System.evtx.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Odpovědět