Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

opakující se BSOD

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
lolittka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2015 20:33

opakující se BSOD

#1 Příspěvek od lolittka »

minidump.rar
minidump
(34.82 KiB) Staženo 103 x
Už jsem z toho trochu zoufalá, sestavila jsem si nový PC a od začátku mi to hází Blue screen, zkoušela jsem testy RAMek, HDD, protože mi to občas i špatně zkopíruje soubory (hlásí se jako úplné ale nejsou a jsou poškozené), nicméně podle testů Ultimate Boot CD je vše ok. s čtením minidumpu si neumím poradit, tak doufám že mi tu někdo helpne. Díky předem.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: opakující se BSOD

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Problém se může týkat jak hardwaru, tak softwaru.

1. Máte nainstalovány všechny ovladače hardwaru?
2. Není v PC něco přetaktováno?
3. Problém se objevil okamžitě, nebo po instalaci nějaké aplikace?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

lolittka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2015 20:33

Re: opakující se BSOD

#3 Příspěvek od lolittka »

1) ano všechny ovladače hardwaru mám nainstalované (pro jistotu znovu zkontrolované ve správci zařízení)
2) Nic taktováno nebylo
3) poprvé se o objevilo po nainstalování hry the sims3 pro dceru po její odinstalaci se nic nezměnilo a tak jsem reinstalovala celé windows. po reinstalu a nainstalování všech updatů se BSOD objevilo znovu jen při otevření mozzily. Která mi teda poslední dobou dost často padá, což se mi taky nestávalo... Jediné co jsem při reinstalu nemazala jsou data na druhém HDD. Jen mi prosím neříkejte že to je tím, protože to by mi hráblo.

ještě dodávám že reinstal windows byl prováděn jako čistá instalace, nemám žádné recovery....

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: opakující se BSOD

#4 Příspěvek od Rudy »

Daty na druhém disku to určitě není. :) Až to znovu padne, pošlete, prosím, nový minidump, abych měl materiál na provnání. Děkuji.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

lolittka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2015 20:33

Re: opakující se BSOD

#5 Příspěvek od lolittka »

minidump2.rar
(35.42 KiB) Staženo 102 x
Tak dneska znovu ani jsem u počítače nebyla měla jsem spuštěnou akorát mozzillu a v klídku si usnula u seroše. přikládám minidump pro srovnání.

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: opakující se BSOD

#6 Příspěvek od MiliNess »

Vypadá to na problém s operační pamětí. Mimochodem máš jeden modul ve špatném slotu.
Moduly dej do slotů stejné barvy (nejlépe do modrých).
Pokud nejsou paměťové moduly v tomto seznamu, výrobce MB nezaručuje jejich bezproblémový běh.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

lolittka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2015 20:33

Re: opakující se BSOD

#7 Příspěvek od lolittka »

mám to zapojené dle manuálu od výrobce MB dle tohoto http://gyazo.com/5b9db9058b1954d9f48c1d9fb565bb4f, RAM v tom seznamu nejsou, tedy pokud Evolveo nebo-li Zeppelin není ještě pod jinou značkou, nicméně jsem si porovnala jiné 4GB 1333Mhz a dle veškerých parametrů, které se mi podařilo vygooglit (časování, počet a velikost čipů,atd..) jsou srovnatelné s hynixem... Jste si tím tedy jistí že to jsou RAM? je něco čím bych je mohla otestovat? V Ultimate boot CD prošly testem v pohodě, takže pokud víte o něčem spolehlivějším budu ráda za tip...
Naposledy upravil(a) lolittka dne 21 dub 2015 15:37, celkem upraveno 2 x.

lolittka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2015 20:33

Re: opakující se BSOD

#8 Příspěvek od lolittka »

sotva jsem to dopsala padlo mi to znova, ale nevytvořil se mi nový minidump :roll:

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: opakující se BSOD

#9 Příspěvek od MiliNess »

Moduly jsou tedy ve slotech stejné barvy? Ve výpisu paměti to tak nevypadalo.
To, jestli jsou paměťové moduly parametrově shodné s jinými, které jsou na seznamu kompatibilních, není až tak podstatné.
Podstatné je to, aby je BIOS při POSTu správně identifikoval a nastavil jim správné parametry.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

lolittka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2015 20:33

Re: opakující se BSOD

#10 Příspěvek od lolittka »

a z jakého důvodu chcete, abych ty RAMky měla ve slotech stejné barvy, když mají být zapojené jako dual channel tudíž jedna v jednom kanálu (modrá) a druhá v druhém kanálu (šedivá) přesně podle manuálu?
já se spíš obávám, že mám vadnou základní desku, protože se mi včera při dlouhém čekání podařilo najít utilitu, která mi chybu v minidumpu najde a vysvětlí, poslední BSOD se týkala souboru ntfs.sys to se mi stalo dnes v noci. Může to být špatnou komunikací MB, když má nejdřív problém s RAM a poté s ntfs.sys? Mám sto chutí ten comp vzít a prohodit ho oknem. :frusty:

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: opakující se BSOD

#11 Příspěvek od MiliNess »

a z jakého důvodu chcete, abych ty RAMky měla ve slotech stejné barvy, když mají být zapojené jako dual channel tudíž jedna v jednom kanálu (modrá) a druhá v druhém kanálu (šedivá) přesně podle manuálu?
memory.jpg
memory.jpg (52.79 KiB) Zobrazeno 4021 x
Když se znovu pořádně podíváš na obrázek, uvidíš, že první modrý+šedý slot jsou připojeny k prvnímu kanálu paměťového řadiče, druhý modrý+šedý ke kanálu druhému. Pokud máš tedy paměťové moduly v prvním modrém a šedém slotu (viz. info z výpisu paměti), pak máš oba moduly připojené pouze k jednomu kanálu řadiče paměti. Nejedná se tedy o dual channel.
Navíc v té malé tabulce (Dual Channel Memory Configurations Table) máš jasně graficky znázorněno, jak mají být moduly rozmístěny. Ale upřímně je mi to jedno, jak to tam máš nacvakané, chod mého počítače to nijak neovlivní (vypustím-li možnost, že subatomární částice tvého počítače jsou kvantově provázány s částicemi v počítači mém)
[Memory Device (Type 17) - Length 27 - Handle 0028h]
Physical Memory Array Handle 0027h
Memory Error Info Handle [Not Provided]
Total Width 64 bits
Data Width 64 bits
Size 4096MB
Form Factor 09h - DIMM
Device Set [None]
Device Locator A0
Bank Locator Bank0/1

Memory Type 02h - Unknown
Type Detail 0000h -
Speed 1600MHz
Manufacturer
Serial Number
Asset Tag Number
Part Number
[Memory Device (Type 17) - Length 27 - Handle 0029h]
Physical Memory Array Handle 0027h
Memory Error Info Handle [Not Provided]
Total Width 64 bits
Data Width 64 bits
Size 4096MB
Form Factor 09h - DIMM
Device Set [None]
Device Locator A1
Bank Locator Bank2/3

Memory Type 02h - Unknown
Type Detail 0000h -
Speed 1600MHz
Manufacturer
Serial Number
Asset Tag Number
Part Number
[Memory Device (Type 17) - Length 27 - Handle 002ah]
Physical Memory Array Handle 0027h
Memory Error Info Handle [Not Provided]
Total Width 64 bits
Data Width 64 bits
Size [Not Populated]
Form Factor 09h - DIMM
Device Set [None]
Device Locator A2
Bank Locator Bank4/5
Memory Type 02h - Unknown
Type Detail 0000h -
Speed 1600MHz
Manufacturer
Serial Number
Asset Tag Number
Part Number
[Memory Device (Type 17) - Length 27 - Handle 002bh]
Physical Memory Array Handle 0027h
Memory Error Info Handle [Not Provided]
Total Width 64 bits
Data Width 64 bits
Size [Not Populated]
Form Factor 09h - DIMM
Device Set [None]
Device Locator A3
Bank Locator Bank6/7
Memory Type 02h - Unknown
Type Detail 0000h -
Speed 1600MHz
Manufacturer
Serial Number
Asset Tag Number
Part Number
protože se mi včera při dlouhém čekání podařilo najít utilitu, která mi chybu v minidumpu najde a vysvětlí, poslední BSOD se týkala souboru ntfs.sys to se mi stalo dnes v noci.
Zapomeň na to, že by ti nějaká utilitka mohla něco vysvětlit.
V prvním případě se jednalo o neošetřenou vyjímku jádra (dvojitá vyjímka), ve druhém případě došlo k výpadku paměťové stránky při úrovni IRQL - DPC/DISPATCH, což je zakázaná operace, která by vedla k deadlocku. Nevím kde ta tvá utilita vyhrabala ovladač souborového systému NTFS.sys, k tomu výpadku stránky došlo při síťové komunikaci.
Pokud se jednalo o další minidump, který zde není upnutý, pak věz, že to vůbec nic neznamená. Ovladač souborového systému NTFS.sys ve velké míře pracuje s pamětí, proto při vadě paměti často dochází právě k pádům v jeho rutinách.

Jinak pokud tam máš paměťové moduly, které jsou určeny pro frekvenci 1333Mhz, jak jsem pochopil z příspěvku výše
nicméně jsem si porovnala jiné 4GB 1333Mhz a dle veškerých parametrů
tak je BIOS evidentně chybně detekoval a momentálně běží na 1600MHz. Budeš tedy v BIOS Setup ručně poupravit parametry.

Nejprve je nutno vše správně sestavit a nakonfigurovat a pak teprve můžeš dělat nějaké závěry.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

lolittka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2015 20:33

Re: opakující se BSOD

#12 Příspěvek od lolittka »

mám to proboha přesně podle manuálu v prvním a třetím slotu, oba jsou modré, mám to takto zapojené už od začátku jenom jsem neviděla ty barvy ale viděla jsem že to je první a třetí slot tudíž podle manuálu správně a barvy jsem neřešila teď jsem teda kvůli vám ten comp úplně odpojila abych se mohla podívat pořádně a světe div se oba sloty jsou modré ... utilita se jmenuje who crashed a přesný výpis posledních minidumpů zde:
Crash Dump Analysis
--------------------------------------------------------------------------------

Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Wed 22.4.2015 23:48:16 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\042315-18657-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntfs.sys (Ntfs+0x4211)
Bugcheck code: 0x24 (0x1904FB, 0xFFFFF8800BC7C9A8, 0xFFFFF8800BC7C200, 0xFFFFF880014B0DC1)
Error: NTFS_FILE_SYSTEM
file path: C:\Windows\system32\drivers\ntfs.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT File System Driver
Bug check description: This indicates a problem occurred in the NTFS file system.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.



On Wed 22.4.2015 23:48:16 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
This was probably caused by the following module: ntfs.sys (Ntfs+0x4211)
Bugcheck code: 0x24 (0x1904FB, 0xFFFFF8800BC7C9A8, 0xFFFFF8800BC7C200, 0xFFFFF880014B0DC1)
Error: NTFS_FILE_SYSTEM
file path: C:\Windows\system32\drivers\ntfs.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT File System Driver
Bug check description: This indicates a problem occurred in the NTFS file system.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.



On Tue 21.4.2015 0:03:10 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\042115-19234-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x72A40)
Bugcheck code: 0xD1 (0x1, 0x2, 0x0, 0xFFFFFA800AF8F478)
Error: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a kernel-mode driver attempted to access pageable memory at a process IRQL that was too high.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

ano ten poslední minidump jsem zde neupnula, můžu to dodatečně udělat, těch 1333Mhz jsem se sekla zmátl mě přítel tomu jsme kupovali teď taky RAMky a ty měli 1333Mhz já mám správně 1600Mhz...
ten první minidump který jsem sem připnula o chybě paměti nevypovídá, vypovídá o ní jen jen ten druhý a třetí zase ne, takže přesně proto si myslím že to je MB. Byla bych ráda kdyby mi tu někdo tvůj názor potvrdil. Ne že bych chtěla odporovat ale RAMky nejsou podle mého příčinou, chybku hází na základě jiné příčiny...

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: opakující se BSOD

#13 Příspěvek od MiliNess »

Ten první a druhý výpis paměti co jsem viděl, o vadě paměti víceméně vypovídá, ten třetí jsem neviděl. Nějakých pár řádek z nějaké utility není analýza. Je třeba prohlédnout v debuggeru alespoň zásobník vlákna.
Myslím, že je naprosto nepodstatné, co ti kdo řekne, k závěru jsi již došla a těžko ho někdo zvrátí.
Běž tedy reklamovat MB.
Podle mě je to pouze nekompatibilita paměťových modulů, možná je jeden vadný.
Za poměrně slušný považuji thorough test v GoldMemory Pro, nicméně jsem narazil na pár případů, kdy byl paměťový modul vadný a v testu se to stejně neprojevilo.
chybku hází na základě jiné příčiny...
Na základě čeho soudíš?


Vytáhni jeden paměťový modul a prozatím pracuj jen z jedním. Jestliže se objeví BSOD, prohoď je.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

lolittka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2015 20:33

Re: opakující se BSOD

#14 Příspěvek od lolittka »

minidump3.rar
(24.63 KiB) Staženo 110 x
provedla jsem testy memtest64 a paměti prošly, ale mám také zkušenost že už mi prošly i vadné, nicméně jsem zkusila ještě test Prime95 na otestování procesoru a po hodině error. připínám sem ten minulý minidump a z dneška nový.... je těžké to testovat na jedné paměti, protože někdy se modrá smrt dlouho neukáže, ale zkusím to...
Moc si vážím vašich rad a děkuji za pomoc...

lolittka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2015 20:33

Re: opakující se BSOD

#15 Příspěvek od lolittka »

minidump4.rar
(25.94 KiB) Staženo 104 x

Odpovědět