Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Sekající se programy, nepravá kopie Win7 a modrá obrazovka

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Judiinka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 21 úno 2015 16:24

Sekající se programy, nepravá kopie Win7 a modrá obrazovka

#1 Příspěvek od Judiinka »

Zdravím,
už cca měsíc mi nefunguje ntb tak jak má - všechny okna a programy (internet, miniaplikace, správce úloh, přehrávače atd.) se mi každou chvíli zasekávají (tzv. neodpovídají) a dlouho trvá, než se zase vzpamatují. Mám už cca 5 let windows 7, který byl do ntb předinstalován a nyní mi skoro každý den vyskakuje zpráva, že mám nepravou kopii windows. K tomu se mi dost často objevuje i modrá smrtící obrazovka a celý ntb je nutné restartovat a dlouuuuho čekat, než zas naběhne do klasické podoby.
Jako první mě napadlo, že se mi sem dostal virus, ale při avastové kontrole mi to ani ne v půlce opět spadlo do modré obrazovky a to se stává při každém pokusu o hloubkovou kontrolu, tudíž ani nevím, zda tu vir mám, nebo ne....
Dívala jsem se i po aktualizacích, protože mě napadlo, že možná se mi nějaká nenaistalovala tak jak má a je fakt, že v historii mi to u některých píše, že nebyly úspěšně nainstalovány, ale nepodařilo se mi zjistit, jak je mohu znovu aktualizovat...
Přesto myslím, že problém je závažnější. Zvažuju teď možnost, že bych odnesla ntb do servisu, či zkusila obnovit tovární nastavení, ale kdo ví, jestli by to pomohlo, anebo servis by nebyl přehnaně drahý.. Proto jsem se rozhodla nejprve poradit zde s odborníky :)
Budu vděčná za jakoukoliv pomoc, protože s neustále se sekajícím noťasem už mi dochází trpělivost:-(
minidump.rar
(653.6 KiB) Staženo 114 x

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: Sekající se programy, nepravá kopie Win7 a modrá obrazov

#2 Příspěvek od Roli »

Zdravím, dej mi sem prosím log.txt z RSIT mrknu na to :)
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

Judiinka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 21 úno 2015 16:24

Re: Sekající se programy, nepravá kopie Win7 a modrá obrazov

#3 Příspěvek od Judiinka »

Zde. A děkujiiii:)
log.rar
(11.69 KiB) Staženo 120 x

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: Sekající se programy, nepravá kopie Win7 a modrá obrazov

#4 Příspěvek od Roli »

Přes Start >> Všechny programy >> Příslušenství >> Spustit >> napiš - services.msc >> Enter. Najdi službu :

GREGService - Acer Incorporated
Služba Google Update (gupdate)
Služba Google Update (gupdatem)
Google Updater Service (gusvc)
IviRegMgr - InterVideo
NVIDIA Update Service Daemon
Updater Service - Acer Group


dvojklikem se otevře karta kde nejprve službu zastav tlačítkem Zastavit u položky Typ spouštění vyber Zakázáno a klik na OK.


V Plánovači úloh zakaž :

Google Update bude to tam vícekrát
PC Confidential


Přes Odebrat programy nebo CCleaner níže odinstaluj PC Confidential


Smaž nepotřebné soubory

pomocí CCleaneru

návod :

Čistič - tady vyčistíš PC od nepotřebných souborů a vysypeš Koš

Registry - tady vyčistíš registry (před použitím doporučuji udělat jejich zálohu kterou CCleaner nabízí)

čištění registru je třeba několikrát zopakovat !

Nástroje - tady lze odinstalovat programy, upravit co se spustí po Startu systému a obnovit systém


Stáhni a ulož na plochu AdwCleaner,

ukonči všechny programy včetně prohlížeče a dvojklikem jej spusť,

objeví se okno kde vlevo nahoře klikni na Scan.

Po dokončení skenu klikni na Clean,

proběhne restart PC kdy dojde ke smazání nepořádku.

Po té mi sem zkopíruj Report.


Nakonec použij Mbam z mého popdisu a dej mi sem z něj log, předem nic nemazat !
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

Judiinka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 21 úno 2015 16:24

Re: Sekající se programy, nepravá kopie Win7 a modrá obrazov

#5 Příspěvek od Judiinka »

Ahoj, tak konečně jsem udělala vše, co bylo v pokynech, ale:

u CCleaneru když jsem čistila Registry, tak poprvé to bylo OK, ale při dalších pokusech o čistku se mi program sekl na 3% a pak to spadlo zase do modré obrazovky. Po restartu mi Windows napsal něco ve smyslu, že je potřeba zkontrolovat celý disk a po procentech se mi ukazovaly jednotlivé registry, ale zhruba u 5% se to opět seklo a spadlo zas do modré... Zkoušela jsem to znovu, ale zas asi na 6% procentu (do té doby mi to několikrát psalo, že některé registry jsou nečitelné) se to zaseklo... Teď tu kontrolu radši odklikávám, protože jinak to prostě normálně nenaběhne.. :(
adw+mbam.rar
(3.22 KiB) Staženo 101 x

Judiinka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 21 úno 2015 16:24

Re: Sekající se programy, nepravá kopie Win7 a modrá obrazov

#6 Příspěvek od Judiinka »

Skoro se teď bojím nainstalovat nové aktualizace od windows, aby mi pak systém vůbec znovu naběhl:-/

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: Sekající se programy, nepravá kopie Win7 a modrá obrazov

#7 Příspěvek od Roli »

Tak že to co Mbam našel nech smazat.


Ještě se mrknem hlouběji abychom vyloučili šmejdy a pak v rámci možností otestujem hardware.


Stáhni a ulož na plochu ComboFix,

spusť aplikaci jako Administrátor a povol instalaci Konzole pro zotavení - Recovery Console.

Poté se zobrazí okno s licenčními podmínkami které potvrdíš kliknutím na ANO,

pak ještě jednou klik na ANO a už to jede.

Celá akce trvá okolo 10 minut ale může i déle, během skenu se nepokoušej spouštět nic jiného.

Při skenovaní může být PC i restartováno nelekat se.

Upozornění: po dobu skenu vypni rezidentní štít Antiviru a AntiSpy programu,

protože Combofix se pokouší napadené soubory smazat a tyto programy mu můžou bránit.

Po dokončení skenu nebo následném restartu aplikace vytvoří log, uložený na C:/Combofix.txt

(při opakovaném použití jsou logy číslovány Combofix2.txt atd.), jeho obsah zkopíruj sem.


V případě nejasností je ZDE obrázkový návod.


Stáhni a nainstaluj Debugging Tools For Windows .

Přes Start >> Všechny programy vyhledej program s jménem WinDbg ve složce Debugging Tools for Windows a spusť.

Ve Windows Vista a Windows 7, spusť WinDbg jako administrátor (budeš přistupovat do adresáře Windows)

První co budeš muset nastavit je cesta k symbolům. Klikni na File -> Symbol File Path a zde nastav http://msdl.microsoft.com/download/symbols

Nyní můžeš začít analyzovat BSOB.

Klikni na File -> Open Crash Dump a najdi složku C:\Windows\Minidump.

Ve složce Minidumps se nacházejí soubory Minixxxxxx-xx.dmp (xxxxxx-xx je datum a pořadové číslo).

Pokud je složka prázdná neměl jsi ještě žádnou BSOD nebo jsi jí vymazal.

Jakmile soubor otevřeš začnou se načítat symboly a po chvilce můžeš zadávat přikazy do přikazového řádku, kde stačí napsat !analyze -v

nebo kliknout myší na příkaz.

Nejdůležitější parametry, které tě mohou zajímat jsou :

PROCESS_NAME (jméno procesu, který způsobil chybu),

IMAGE_NAME

MODULE_NAME

(tyto tři hodnoty mi sem nakopíruj nebo je stačí zadat do Googlu a řešení je jako na dlani)


Stáhni HD Tune a otestuj HDD.

Benchmark - Test disku Klikni na tlačítko Start a vyčkej dokud se nezaplní celý graf. Poté se dozvíš přenosovou rychlost a přístupový čas pevného disku.

Info Přesná kapacita, souborový systém, podporované funkce, verze firmware, sériové číslo a typ zapojení disků.

Health - Kondice Seznam důležitých parametrů a jejich hodnoty. Ideální je mít všude OK.

Když je nějaká položka žlutá pravděpodobně brzy změní status na failed. Když je červená má status failed, to by znamenalo výměnu disku.

Error Scan - Hledání chyb Klikni na tlačítko Start a program prozkoumá disk zda na něm nejsou vadné bloky.

Pokud na konci testu jsou všechny zelené, je vše v pořádku. Když je byť jeden z nich červený, doporučuji zazálohovat data a počítat s výměnou disku.

Teplota Teploměr nahoře a číslo vedle něj znázorňují teplotu disku. Normální hodnota je pod 50°C. Teplota ale nesmí přesáhnout 60°C, program upozorní když dosáhne hranice 55°C.


Stáhni MEMTEST

soubor rozbal a spusť exe soubor.

Připoj flashdisk pozor vše co na něm je bude smazáno !,

v okénku Select your USB Flash Drive vyber tento disk a dej Create.

Během chvilky se Memtest nainstaluje.

Flashdisk nech v USB, restartuj PC a nabootuj z něj.

Před tím samozřemě musíš v Bios Setup do kterého se dostaneš při restartu mačkáním klávesy :

* DEL
* F2
* F1
* F10

záleží na PC, ale vždy je to na monitoru napsáno,

otevři nabídku ADVANCED BIOS FEATURES a vyhledej Boot Devices 0 až 4 nebo Boot Sequence.

Na první místo nastav Flashdisk,

na druhé pevný disk HDD, u obou položek bývá napsán i výrobce.

Stisknutím Save většinou je to F10 a potvrzením Entrem uložíš nastavení,

pak ještě stisknutím Save and Exit se dostaneš z Biosu.

Test nech projet minimálně jednou, ideálně však několikrát třeba přes noc a s každým RAM modulem zvlášť.


Pak dej vědět jak to všechno dopadlo.
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

Judiinka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 21 úno 2015 16:24

Re: Sekající se programy, nepravá kopie Win7 a modrá obrazov

#8 Příspěvek od Judiinka »

Ahoj, po dlouhé době se zas hlásím..
V tvých pokynech jsem skončila asi v polovině, než už se můj táta nemohl koukat na to jak se s tím trápím a vzal můj noťas do jeho firmy k ajťákům.. Výsledek? Prý tam je něco špatného na HDD, nějaké špatné přenosy mezi magnety či jak to funguje (sorry, já tomu fakt nerozumím), výsledkem čehož mi to hlásilo nepravou kopiii Windows, kterou mám ale samozřejmě v pořádku a ty sekající programy... Nějakým zázrakem se jim to podařilo dočasně odseknout, ale prý je to jen otázka času, než se to zase začne zhoršovat a půjde to pak rapidně rychle do háje.. Takže mi akorát navrhli, abych si to v současném fungujícím stavu zazálohovala jak to jen jde a koupila nový harddisk, že mi to tam nahodí... Toliko k tomu. Apoň vím, že to nebylo virem, ale prostě opotřebováním mechaniky, no... Nevím, zda bych to zjistila pomocí těch prográmků, ale chci moc poděkovat za všechnu pomoc, alespoň jsem zas o něco moudřejší v pročišťování disku:) Fakt děkuju za ochotu a čas!
Mějte se krásně.

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: Sekající se programy, nepravá kopie Win7 a modrá obrazov

#9 Příspěvek od Roli »

Ahoj, tím HD Tune by se dal zjisit stav disku. Samozřejmě záloha není od věci nikdy. Ještě k tomu HDD, pokud budeš kupovat nový musí to být přesně stejný jako tam máš jinak nebude fungovat.

Jinak není vůbec zač :closed:

P.S. kdyby zas něco bylo s PC jsem tu :)
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

Zamčeno