Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

W7 Crash

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
VydraMan
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 292
Registrován: 11 srp 2011 10:29

W7 Crash

#1 Příspěvek od VydraMan »

Ahoj. Dnes jsem pracoval přes FTP, hrál jsem MineCraft a poté World of Tanks. Uprostřed hry mi PC zničeho nic padl do modré smrti. Počítač je poměrně nový (od Vánoc) a tak mi to dělá celkem starosti. Minidump je přiložen v příloze. Předem děkuji za pomoc.
Přílohy
040612-32541-01.rar
(20.53 KiB) Staženo 118 x
Používám : Ccleaner , Defraggler , Google Chrome , Malwarebytes Anti-Malware a ESET Smart Security 7

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to !!!

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: W7 Crash

#2 Příspěvek od Vrtule »

Dobrý den,

z minidumpu to vypadá, že chybu možná způsobil ovladač C:\Windows\system32\DRIVERS\epfwwfp.sys, které patří k souborům bezpečnostního balíku od společnosti ESET. Dokážete zjistit datum posledního zápisu u souboru toho ovladače (mělo by být vidět ve vlastnostech souboru)?

Jinak pokud by existoval soubor C:\Windows\memory.dmp, jeho obsah by mě také zajímal.

Zatím to ale vypadá, že problém by mohl být způsoben tím ovladačem od ESETu. Pokud by se modrá obrazovka začala objevovat častěji (předvídatelněji), můžete zkusit tento antivirus vypnout, přeinstalovat, nebo na krátkou dobu odinstalovat, abychom zjistili, zda má na výskyt toho pádu nějaký vliv.

Uživatelský avatar
VydraMan
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 292
Registrován: 11 srp 2011 10:29

Re: W7 Crash

#3 Příspěvek od VydraMan »

Hned jakmile se dovolám domů a najde se doma někdo ochotný, kdo by mi zapnul PC a teamviewer, dodám info :-)
Používám : Ccleaner , Defraggler , Google Chrome , Malwarebytes Anti-Malware a ESET Smart Security 7

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to !!!

Uživatelský avatar
VydraMan
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 292
Registrován: 11 srp 2011 10:29

Re: W7 Crash

#4 Příspěvek od VydraMan »

Memory - http://www.uschovna.cz/zasilka/H1PSYWLM2X9TFRRJ-AJZ
Datum změny - 4.8.2011 10:20
Používám : Ccleaner , Defraggler , Google Chrome , Malwarebytes Anti-Malware a ESET Smart Security 7

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to !!!

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: W7 Crash

#5 Příspěvek od Vrtule »

Zdravím,

z toho souboru memory.dmp mi neplyne nic kromě již zmiňované domněnky, že na vině je ovladač od ESETu. Zkuste antivirus přeinstalovat, pokud je to možné. Ale správnost mého tipu asi půjde těžko ověřit, jsou-li ty pády (zatím mám dojem, že byl jen jeden) nepředvídatelné.

Tean
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 76
Registrován: 03 bře 2007 13:39
Bydliště: 42412D4F4B 4F4C4945h

Re: W7 Crash

#6 Příspěvek od Tean »

vleziem do toho.
- nastav si full memory dump
http://kb.eset.com/esetkb/index?page=co ... cale=sk_SK
- odinstaluj staru verziu ESS a nainstaluj najnovsiu
- ak dostanes zase BSOD, vytvori sa dump vo velkosti operacnej pamate (napr. 4GB- bude sa vytvarat cca 5 minut)
- tento dump spakuj (pomocou winrar alebo winzip a podobne)
- kontaktuj ESET a povedz im, ze mas z padu systemu aj full memory dump

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: W7 Crash

#7 Příspěvek od Vrtule »

Ano, zkusit to poslat ESETu je také možnost. Osobně jsem k tomu ale skeptický. Před nějakou dobou jsem posílal výpis paměti Avastu a jediné, co mi po delší době odepsali, bylo: víme, že nám to hází BSOD na Windows Vista.

Uživatelský avatar
VydraMan
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 292
Registrován: 11 srp 2011 10:29

Re: W7 Crash

#8 Příspěvek od VydraMan »

No, zkusím reinstall. Je to první crash od doby co ho mám a tak jsem se jen chtěl ujistit, že nejde o HW vadu. S tím dumpem to vidím černě protože i když mám net dost rychlý tak odesílat zkomprimované 4 GB je kapku moc. No, to je asi vše. Děkuji za pomoc.
Používám : Ccleaner , Defraggler , Google Chrome , Malwarebytes Anti-Malware a ESET Smart Security 7

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to !!!

Tean
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 76
Registrován: 03 bře 2007 13:39
Bydliště: 42412D4F4B 4F4C4945h

Re: W7 Crash

#9 Příspěvek od Tean »

4GB memory dump sa zvycajne skomprimuje na 600-800 MB.
Na dobe uploadu nezalezi, dolezite je, ci nemas obmedzeny datovy prenos.

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: W7 Crash

#10 Příspěvek od Vrtule »

Osobně si myslím, že by ESETu mohl pomoci i ten kernel memory dump (soubor memory.dmp).Netvrdím, že programuju nějaké opravdu složité ovladače, ale kernel memory dump mi vždyy stačil. A i když máte výpis celé fyzické paměti a používáte stránkovací soubor, musíte mít štěstí, aby paměťové stránky, které jsou pro vás důležité, se zrovna nacházely v RAM a ne ve stránkovacím souboru na disku.

Zamčeno