Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zamrzání systému, blue screen...

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
FanyM55
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2007 22:17

Zamrzání systému, blue screen...

#1 Příspěvek od FanyM55 »

Zdravím,

prosím o pomoc. Od včerejšího večera mi po určité době (cca po 2 hodinách) zamrzá systém nebo padá rovnou do "modré smrti". Nepřišel jsem na příčinu problému, ale možná v tom bude mít prsty včerejší aktualizace flash playeru, po které se začal problém vyskytovat. Taky již delší dobu (cca půl roku) mě otravuje při startu systému vyskakování okna s možností výkonu, nacházející se ve vlastnostech systému v záložce upřesnit (používám totiž SSD disk, takže jsem musel vypnout virtuální paměť na tomto disku => vše šlo v pohodě až od jisté doby mi systém neustále při startu OS nabízí opětovně tuto službu zapnout a nevím, jak to zakázat). Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.


Log z RSIT:
http://dl.dropbox.com/u/20181758/log.txt

Zde jsou print screeny oken, které se spustí při startu PC:
http://vvcap.net/db/0S2Ge8ETOCycaxPnSS9p.htp
po potvrzení vyskočí toto:
http://vvcap.net/db/j3YViVNkwbt9nka8Pliu.htp

Uživatelský avatar
chodnik74
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4975
Registrován: 13 zář 2010 21:30
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání systému, blue screen...

#2 Příspěvek od chodnik74 »

Dobré ráno :welcome:

nejprve se podíveme na BSOD :)

:arrow: Jděte do složky C:\Windows\Minidump, pokud zde najdete soubory,tak je zabalte( třeba programem winrar) a nahrajte na http://www.leteckaposta.cz , sem mi vložte odkaz na stažení
Napiš mi: chodnik74@gmail.com nebo Obrázek

>RSIT<>MBAM<>VirusTotal

Doporučuji:
Obrázek | Obrázek

:!: Postup si raději vícekrát přečtěte a v případě jakýchkoliv nejasností či pochybností se ptejte. ;-) Pokud máte infikovaný počítač nebo se nechová jako obvykle, tak si zálohujte všechny data a pozorně postupujte dle pokynů rádce! :!:

:!: Nepoužívejte utilitu Combofix bez dohledu a doporučení rádce!

:idea: Jste s naší pomocí spokojeni :???: Neváhejte a podpořte forum ZDE.

Pravidla fora: č.1 a č.2

FanyM55
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2007 22:17

Re: Zamrzání systému, blue screen...

#3 Příspěvek od FanyM55 »

Dobré ráno,

zde jsou sobory ze složky Minidump:
http://leteckaposta.cz/269219344

Uživatelský avatar
chodnik74
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4975
Registrován: 13 zář 2010 21:30
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání systému, blue screen...

#4 Příspěvek od chodnik74 »

Pád způsobuje ovladač eamonm.sys, což je ovladač ESET Smart Security. Tento ovladač je z toku 2010. Máte aktuální verzi antiviru? Přeinstalujte ESET ;-)
Napiš mi: chodnik74@gmail.com nebo Obrázek

>RSIT<>MBAM<>VirusTotal

Doporučuji:
Obrázek | Obrázek

:!: Postup si raději vícekrát přečtěte a v případě jakýchkoliv nejasností či pochybností se ptejte. ;-) Pokud máte infikovaný počítač nebo se nechová jako obvykle, tak si zálohujte všechny data a pozorně postupujte dle pokynů rádce! :!:

:!: Nepoužívejte utilitu Combofix bez dohledu a doporučení rádce!

:idea: Jste s naší pomocí spokojeni :???: Neváhejte a podpořte forum ZDE.

Pravidla fora: č.1 a č.2

FanyM55
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2007 22:17

Re: Zamrzání systému, blue screen...

#5 Příspěvek od FanyM55 »

Opravdu mám ESET nainstalovaný od první instalace systému, tedy od roku 2010 a auktualizuje se mi automaticky virová databáze. Dnes už šlo vše bez problému, takže asi opravdu byla chyba u antiviru. Nicméně se budu řídit Vaší radou a přeinstaluji jej, děkuji za pomoc.

P.S.: Mohl bych se ještě zeptat, co s tím vyskakujícím oknem (viz první post a printscreeny) při startu OS, není to nic závažného, ale celkem to otravuje.

Uživatelský avatar
chodnik74
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4975
Registrován: 13 zář 2010 21:30
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání systému, blue screen...

#6 Příspěvek od chodnik74 »

Rádo se stalo :)

Když kliknete na ok, tak vám vyskočí další tabulka (viz 2 screen), tam dejte u Virtuální paměť změnit a zvolte Automaticky spravovat velikost stránkovacího souboru pro všechny jednotky . Poté zkuste restartovat pc :)
Napiš mi: chodnik74@gmail.com nebo Obrázek

>RSIT<>MBAM<>VirusTotal

Doporučuji:
Obrázek | Obrázek

:!: Postup si raději vícekrát přečtěte a v případě jakýchkoliv nejasností či pochybností se ptejte. ;-) Pokud máte infikovaný počítač nebo se nechová jako obvykle, tak si zálohujte všechny data a pozorně postupujte dle pokynů rádce! :!:

:!: Nepoužívejte utilitu Combofix bez dohledu a doporučení rádce!

:idea: Jste s naší pomocí spokojeni :???: Neváhejte a podpořte forum ZDE.

Pravidla fora: č.1 a č.2

FanyM55
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2007 22:17

Re: Zamrzání systému, blue screen...

#7 Příspěvek od FanyM55 »

Právě tu automatickou správu potřebuji mít vypnutou, jelikož mám SSD disk a ten trpí na neustálé zapisování dočasných souborů ukládaných do virtuální paměti => proto musí být tato funkce vypnutá a vše by se mělo ukládat do RAM. Dřívě mi to fungovalo správně, ale teď v poslední době mě otravuje to okno.

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání systému, blue screen...

#8 Příspěvek od Vrtule »

Zdravím,

ty snímky obrazovky ukazují, že během startu systému se nějaká aplikace (nebo v součtu více aplikací) pokusí alokovat takové množství paměti, že fyzická paměť nedostačuje. Což mi přijde docela zajímavé vzhledem k tomu, že máte 4 GB RAM. Stejně velkou fyzicou paměť mám také, používám stejnou verzi Windows, mám vypnutý stránkovací soubor... a problémy s tím nemám.

Mohl byste poté, co nastartuje plocha, spustit Správce úloh (asi to bude nejjednodušší přes Ctrl+Alt+Del), jít do záložky Procesy, v menu Zobrazit | Vybrat sloupce zaškrtnout položku Paměť - potvrzená velikost? Zajímaly by mě hodnoty v tomto sloupci u všech právě běžících procesů (názvem toho sloupce se nenechte zmást, překladatelé tady udělali slušnou chybu).


MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: Zamrzání systému, blue screen...

#10 Příspěvek od MiliNess »

Zkus tam nastavit vlastní velikost stránkovacího souboru a min i max nastavit na 0. pokud máš v kořeni svazku se systémem stránkovací soubor pagefile.sys, po restartu ho smaž.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

FanyM55
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2007 22:17

Re: Zamrzání systému, blue screen...

#11 Příspěvek od FanyM55 »

pagefile.sys nelze smazat (ani po restartu) - drží si ho systém.

když se snažím přenastavit min. a max hodnoty na 0, tak mi vyskočí toto okno: http://vvcap.net/db/h_USMb-oApGS3AZlJyLR.htp. Po kliknutí na ANO potvrzením Ok se vše vrátí do původního stavu, tedy nastavení na nepoužívat stránkovací soubor.

Zamčeno