Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Win XP blu screen

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
jano999
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: 21 říj 2006 09:46

Re: Win XP blu screen

#16 Příspěvek od jano999 »

Takže je to tu opäť.

Bol som na nete predtým som použil cc cleaner, ktorým som vyčistil dočasné (výpisy pamäte pre win nemm zaškrtnuté). Potom som šiel na net konkrétne som bol na topkách a tam som čítal článok, ku ktorému bolo video po pár minútach videa seklo modrá obrazovka písalo tam niečo o kernel počkal som samo sa reštartlo.

Memory.dmp sa však nevytvorilo. dal som vyhľadať v pc všetko *.dmp a našlo mi len posledný minidump čo som sem hodil. V zobrazovačí udalosti že zase ten driver prkladám obrázky. Neviete čo to je ten driver?
Přílohy
zobrz.udalosti.jpg
zobrz.udalosti.jpg (110.77 KiB) Zobrazeno 3466 x

jano999
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: 21 říj 2006 09:46

Re: Win XP blu screen

#17 Příspěvek od jano999 »

a ešte
Přílohy
printscrn2.JPG
printscrn2.JPG (86.04 KiB) Zobrazeno 3466 x

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Win XP blu screen

#18 Příspěvek od Vrtule »

Zdravím,

bohužel nemohu najít o tom MTP WPD Driveru nic moc zajímavého. Vypadá to, že ta chyba se u jiných lidí objevuje, když připojí MP3 přehrávač (či podobné zařízení) k počítači. Nikdy po ní nenastává modrá smrt. Což vede i k otázce, zda ta chyba má nějakou přímou souvislost s tou BSOD.

Mimochodem, máte zapnutý stránkovací soubor?

jano999
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: 21 říj 2006 09:46

Re: Win XP blu screen

#19 Příspěvek od jano999 »

A nemám skúsiť nastaviť tú 3 možnosť nie výpis jadra ale kompletný výpis? Ešte ma napadlo, že častou používam program Defraggler. Niekedy aj denne, alebo mi to zrýchľuje PC.

Nie je to problém? Že by nejaký súbor po defragmentácii prenieslo a PC si ho nevie načítať abo také dačo? Inak nerobím nič nezvyčajného. Žiadny HW som vtedy neprípájal. Naposledy telefón samsung, kde som si hodil na kartu telefónu pár pesničiek. Ale to bolo tak pred týždňom...

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Win XP blu screen

#20 Příspěvek od Vrtule »

Můžete tu zkusit ještě tu třetí možnost. Měla by se jmenovat "Kompletní výpis fyzické paměti", nebo "Výpis fyzické paměti". Váš stránkovací soubor pak ale musí být alespoň tak velký jako paměť RAM.

Defragger by tomu neměl vadit.

jano999
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: 21 říj 2006 09:46

Re: Win XP blu screen

#21 Příspěvek od jano999 »

Zdravím,

tak dneska mi to padlo dva krát a pri tom zapnuté úplny výpis pamäte. Ale nevytvorilo sa nič. Žiadne súbory dmp.

Mám naspäť zapnúť tie miny? Tie sa aspoŇ vytvárali.

Obidva razy sa mi to stalo počas spusteného google chrome a čítal som na stránke text, teda žiadny pohyb ničím ani myšou. Nechápem to čo to je...

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Win XP blu screen

#22 Příspěvek od Vrtule »

Zdravím,

můžete sem hodit ještě screenshot nastavení stránkovacího souboru? Jedná se o dialog, na který se dostanete následujícím postupem:

Ovládací panely | Systém | Upřesnit | Výkon | Druhá záložka.

jano999
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: 21 říj 2006 09:46

Re: Win XP blu screen

#23 Příspěvek od jano999 »

Je to toto?
Přílohy
01.jpg
01.jpg (44.54 KiB) Zobrazeno 3433 x

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Win XP blu screen

#24 Příspěvek od Vrtule »

Aha. Ještě klikněte na talčítko Změnit dole a pošlete screenshot z objevivšího se dialogu.

jano999
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: 21 říj 2006 09:46

Re: Win XP blu screen

#25 Příspěvek od jano999 »

Nech sa páči.
Přílohy
02.jpg
02.jpg (33.86 KiB) Zobrazeno 3432 x

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Win XP blu screen

#26 Příspěvek od Vrtule »

To vypadá všechno v pořádku. Zkuste zase tedy přepnout na "Omezený výpis paměti jádra", ať se tvoří aspoň ty minidumpy.

Zvláštní je, že s těmi velkými výpisy mám teď problém i já na svých testovacích virtuálních počítačích... (ty ale běží na Windows 7).

jano999
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: 21 říj 2006 09:46

Re: Win XP blu screen

#27 Příspěvek od jano999 »

Zdravím dneska dvojitý pád. Zápis ani minidump vôbec nič sa nevytvorí ja to nechápem...

Vždy je to len pri spustenom google chrome. Keď napr. hrám dáku hru tak nič, ale keď spustím chrome tam dám nejakú stránku tak vedy. Prvý raz mi to padlo pri cas.sk a potom keď som zapol neskôr že idem sem písať tak som zapol len viry.cz. pri tom som otvoril zobrazovač udalostí a zrazu všetko zamrzlo a modrá smrť.

Je možné, že je na vine chrome??? Môj PC má 6 rokov to nie je zas taký starý nie? Dokúpil som doň len jednu ramku, to už dávnejšie, inak fičí dobre.


POmoc :(

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Win XP blu screen

#28 Příspěvek od Vrtule »

Když používáte jiný prohlížeč (Firefox, Opera, IE), tak to nepadá?

jano999
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: 21 říj 2006 09:46

Re: Win XP blu screen

#29 Příspěvek od jano999 »

No dlhodobo používam chrome. Ale je možné, že odvtedy to začalo. Je to tak rok čo sa mi to sem tam začalo stávať. Tak som preghostval Win XP a robilo to aj tak. Pred tým som používal firefox a nerobilo mi to.

Teraz som skúsil preinštalovať google. Ak to bude robiť skúsim začať používať mozillufirefox a uvidíme.

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Win XP blu screen

#30 Příspěvek od Vrtule »

Zdravím,

jak se chová PC? Pomohla reinstalace prohlížeče či používání jiného?

Pokud to stále zlobí, ještě můžeme provést testy paměti a pevného disku, jestli tyto komponenty v těchto problémech nemohou mít prsty.

Zamčeno