VIRY.CZ
https://forum.viry.cz:443/

Antitheft GPS
https://forum.viry.cz:443/viewtopic.php?f=63&t=125086
Stránka 1 z 1

Autor:  makr [ 16 říj 2012 14:55 ]
Předmět příspěvku:  Antitheft GPS

Zdravim, po odeslani SMS z autorizovaneho telefonu na telefon s eset mobile se vraci hlaska: "eset find unavaible". Co je spatne? GPS nelze dalkove zapnout? Neco takoveho jsem cetl v anglicke prirucce, to je ale prvni vec, kterou bych udelal, kdybych "nasel" cizi telefon. Diky za info.

Autor:  Johny_ESET [ 16 říj 2012 15:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Antitheft GPS

EMS využívá pro lokalizaci několik metod:

GPS
WiFi Triangulaci
GPRS Triangulaci

Pokud se nepodaří získat data žádnou metodou je odeslána zpráva "eset find unavaible".

Nedostupnost dat může být způsobena buď neaktivní funkcionalitou nebo nepodporovaným zařízením v telefonu. O jaký konkrétní telefon se jedná? Jaký je zde systém a je zařízení rootnuté?

Autor:  makr [ 16 říj 2012 15:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Antitheft GPS

bez rootu, Huawei Ascend G300, oficialni CZ distribuce Vodafone. Je na nem ted GPS v menu vypnute, uzivatel ho ale neumi zapnout.

Autor:  makr [ 16 říj 2012 15:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Antitheft GPS

jo a na jinem telrfonu HTC desire HD taky bez rootu to sice napise link s google mapama, ale lokalita neni aktualni, pri prijmu SMS se GPS ani neaktivuje ikdyz je zaple. Android lost funguje daleko lepe, nahlasi presnou polohu. Totez na dalsim telfronu HTC Evo 3D. Mam tri licence tohot pohledu zatim k nicemu.

Autor:  Johny_ESET [ 17 říj 2012 09:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Antitheft GPS

Vyzkoušel jsem lokalizaci přímo na telefonu HTC Evo 3D a funguje spolehlivě. Dostal jsem polohu cca. 100 m od mého skutečného umístění. Jelikož byly aktivní jen datové přenosy (GPRS) je to naprosto v pořádku. V případě zapnuté GPS nebo WiFi by pak poloha byla přesnější. Aplikace samotná při požadavku lokalizace GPS automaticky nezapíná.

Pro fungující lokalizaci v případě neaktivní GPS však musí být v systému povolené určování polohy:

Přílohy:
lokalizace.jpg
lokalizace.jpg [ 28.82 KiB | Zobrazeno 4373 krát ]

Autor:  makr [ 17 říj 2012 14:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Antitheft GPS

No vidite, a ja mam GPS zaple a presto mi to ukazuje polohu o 50km jinde. Kontrolka GPS na telefonu (HTC desire HD) jen 2x blikne a ihned nasleduje SMS s nepresnymi udaji. Asi na posledni evidovanou pozici. V pripade androidlost to ceka, nez se GPS "chyti" a pak teprve posle sms se spravnou polohou GPS. Zkuste se premistit a uvidite.

Autor:  Johny_ESET [ 23 říj 2012 12:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Antitheft GPS

Vyzkoušeno znovu na HTC Evo 3D a HTC Incredible S (HTC desire HD zde nemáme), a i po změně umístění dostáváme relativně přesné informace. Lokalizace je získávána přímo jako volání funkce operačního systému. Tedy předpokládám, že z nějakého důvodu ve vašem případě triangulace neposkytne přesné údaje. GPS není pro získání údajů nutná, stačí povolit v nastavení systému volbu, kterou jsem uváděl.

Pokud i po aktivaci této volby systém čeká na fixaci GPS, triangulace v systému skutečně nefunguje.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/