Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nefunkční aktualizace NOD32 v5

EAV pro Windows, Apple MAC OS X i Linux Desktop

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
zub
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 21 srp 2012 13:52

Nefunkční aktualizace NOD32 v5

#1 Příspěvek od zub »

Dobrý den,

Od června mi na jednom počítači neběží aktualizace virové databáze NOD32. Antivir šel korektně aktivovat a proběhla i původní aktualizace. V menu se nod tváří, že virová databáze je aktuální, ale zároveň píše, že je z června a dole mám varovnou ikonu, že aktuální není. Když kliknu na aktualizovat, tak okamžitě vyskočí "Aktualizace proběhla neúspěšně". Licenci mám platnou do dubna 2013 (což i sám NOD píše) a problém v nastavení proxy serveru to není. Stejnětak jsem opakovaně kontroloval uživatele a heslo pro připojení k autualizačnímu serveru.
V menu aktualizace je ještě jedna zajímavá věc, políčko výběr aktualizačního serveru je šede neaktivní (nejsem si jistý, že je to normální stav)
Napadá Vás, čím by to mohlo být způsobeno, respektive, jak tento problém odstranit? U ostatních dvou počítačů probíhá aktualizace korektně.

Jedná se o počítač s Win XP, která mají defaulní firewall (zkoušel jsem jej vypnout, ale to také nepomohlo)

Předem díky za jakýkoliv nápad.
Zub

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: Nefunkční aktualizace NOD32 v5

#2 Příspěvek od Johny_ESET »

Dobrý den,
lze bez problémů na daném počítači otevřít stránku http://www.eset.com? Je nastaveno správné systémové datum a čas?

Nedostupné pole pro výběr aktualizačního serveru je v pořádku. Domácí verze produktu neumožňuje změnit adresu, je přímo směrována na internetové servery ESETU.
Johny

Odpovědět