Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

NOD32AV4LinuxDesktop: ERROR: ld.so: object 'libesets_pac.so'

EAV pro Windows, Apple MAC OS X i Linux Desktop

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
frant.dobrota
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2012 12:49

NOD32AV4LinuxDesktop: ERROR: ld.so: object 'libesets_pac.so'

#1 Příspěvek od frant.dobrota »

Dobrý den, po instalaci NOD32 Antivirus 4 BE pro Linux Desktop v. 4.0.66.0 na Xubuntu 11.10 Linux 3.0.0-17-generic (64bit) mi začal systém hlásit následující chybu:
[ERROR: ld.so: object 'libesets_pac.so' from /etc/ld.so.preload cannot be preloaded: ignored.]
Zkusil jsem NOD32 odinstalovat a po restartu vše O.K. Znovu jsem provedl instalaci a vše se opakuje. Na různých fórech jsem našel informace o stejné chybě, ale ne vždy byl problém spojen s Eset NOD32. Řešení pro mne zatím nepoužitelné.
Výpis chyb obsahoval cca 20 stejných řádků. Po spuštění sudo apt-get check už jen cca 5 stejných řádků s chybami.
Problém s instalací 64 bit. verze nastal už na začátku, kdy se musí vytvořit link na UTF-16.so (http://kb.eset.com/esetkb/index?page=co ... 33&ref=wsf), ale to už patří jinam. Děkuji za rady a pomoc. -fd-

Tean
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 76
Registrován: 03 bře 2007 13:39
Bydliště: 42412D4F4B 4F4C4945h

Re: NOD32AV4LinuxDesktop: ERROR: ld.so: object 'libesets_pac

#2 Příspěvek od Tean »

toto by mohol sposobovat SElinux.
Ak je aktivny, disabluj ho a otestuj funkcnost.

frant.dobrota
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2012 12:49

Re: NOD32AV4LinuxDesktop: ERROR: ld.so: object 'libesets_pac

#3 Příspěvek od frant.dobrota »

Díky za radu. Zkusím si s tím pohrát. V každém případě mám oficiální informace od společnosti Eset:
["...v současné verzi ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition pro Linux Desktop není podporována distribuce Ubuntu/Xubuntu 11.10. Podpora bude zahrnuta až v další verzi, ale přesné datum vydání není známo..."]
Stejnou informaci jsem našel na jednom fóru už cca 4 měsíce starou. Popravdě ten antivir nutně nepotřebuji. Chtěl jsem jen zkontrolovat data, která posílám pracovně a mám je uložené ve Win7 v dual bootu. A tam mi Eset jede velmi dobře. Pokud něco zjistím, dám vědět. Díky všem za pomoc. -fd-

Tean
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 76
Registrován: 03 bře 2007 13:39
Bydliště: 42412D4F4B 4F4C4945h

Re: NOD32AV4LinuxDesktop: ERROR: ld.so: object 'libesets_pac

#4 Příspěvek od Tean »

chaapem.
kontrolovat data na disku offline ma svoj vyznam v pripade, ze rootkit pouziva uspesne svoje skryvacie techniky na platforme windows.

Odpovědět