Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Problemy s prechodem na verzi 9 - Pepik

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Pepik
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 čer 2016 16:09

Problemy s prechodem na verzi 9 - Pepik

#1 Příspěvek od Pepik »

Zdravím, mam tenhle eset a roky nebyl problém.
Před cca 14 dní vyskočila hláška o aktualizaci na č.9 kliknu jako roky před touto instalací a nevšímám si…
Jen potvrzení na závěr.
Na místo novinky na mně vyskočilo rudé okno, a že si mam bud zakoupit produkt anebo zkušební verze
Trochu úžasu co to má znamenat a protože nebyl čas hledat v emailech 5 měsíců na z5, odklikl jsem zkušební verzi, že jí pak do 30 dnů dohledám.
Od toho času byl den ode dne pomalejší a víc k vzteku než k práci. Nakonec to došlo tak daleko, že sem musel přeinstalovat počítač, mam nějakou zkušebku ale pc nejede :-( Přesedlal sem k staršímu PC s XP a noťas leží v koutě.

Dnes sednu k druhému počítači, který používáme na banku a rezervační systémy.
Něco kopíruji a vyskočí hláška o přechodu na 9´devítku. Já vůl automaticky kliknu aktualizovat!
Úplně stejný scénář….
Podpora: email… nevím, pouze to objednám na manželky jméno a ona to zaplatí (dělá nám účty)
Nemohu vám pomoci… ok, zkusím pár emailů, žádný úspěch.
Říkám, paní XXX to platí každý rok! Podpora, to jméno tady je, proč jste jej neřekl - "já" chtěla jste pořád jen email!
Tak já vám to pošlu na email - ten email, si nepamatuji, paní je ve Státech… na moři. Na jiný email, který tam máte z dřívějších nákupů nemůžete -… NE!
Přepojím vás na techniky co s tím ... - rezignoval jsem a říkám, že jo.
Uběhlo 33 minut, které doprovází deprimující pazvuky a asi milionkrát řečeno" děkujeme vám za vaší trpělivost" Podpora nikde tak jsem to típnul.

Oba notebooky jsou HP EliteBook

Má někdo představu proč se letos devítky takhle chovají a co s tím?
Nebo co jsem podělal? Ale není mi jasné, PROČ se oba počítače zpomalily, když nezadám přihlašovací údaje
UŽIVATEL

Pepik
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 čer 2016 16:09

Re: ESS 9 edicia 2016

#2 Příspěvek od Pepik »

Pepik píše:Zdravím, mam tenhle eset a roky nebyl problém.
Před cca 14 dní vyskočila hláška o aktualizaci na č.9 kliknu jako roky před touto instalací a nevšímám si…
Jen potvrzení na závěr.
Na místo novinky na mně vyskočilo rudé okno, a že si mam bud zakoupit produkt anebo zkušební verze
Trochu úžasu co to má znamenat a protože nebyl čas hledat v emailech 5 měsíců na z5, odklikl jsem zkušební verzi, že jí pak do 30 dnů dohledám.
Od toho času byl den ode dne pomalejší a víc k vzteku než k práci. Nakonec to došlo tak daleko, že sem musel přeinstalovat počítač, mam nějakou zkušebku ale pc nejede :-( Přesedlal sem k staršímu PC s XP a noťas leží v koutě.

Dnes sednu k druhému počítači, který používáme na banku a rezervační systémy.
Něco kopíruji a vyskočí hláška o přechodu na 9´devítku. Já vůl automaticky kliknu aktualizovat!
Úplně stejný scénář….
Podpora: email… nevím, pouze to objednám na manželky jméno a ona to zaplatí (dělá nám účty)
Nemohu vám pomoci… ok, zkusím pár emailů, žádný úspěch.
Říkám, paní XXX to platí každý rok! Podpora, to jméno tady je, proč jste jej neřekl - "já" chtěla jste pořád jen email!
Tak já vám to pošlu na email - ten email, si nepamatuji, paní je ve Státech… na moři. Na jiný email, který tam máte z dřívějších nákupů nemůžete -… NE!
Přepojím vás na techniky co s tím ... - rezignoval jsem a říkám, že jo.
Uběhlo 33 minut, které doprovází deprimující pazvuky a asi milionkrát řečeno" děkujeme vám za vaší trpělivost" Podpora nikde tak jsem to típnul.

Oba notebooky jsou HP EliteBook

Má někdo představu proč se letos devítky takhle chovají a co s tím?
Nebo co jsem podělal? Ale není mi jasné, PROČ se oba počítače zpomalily, když nezadám přihlašovací údaje

Buchtič_ESET
Předmět příspěvku: Re: ESS 9 edicia 2016PříspěvekNapsal: 21 pro 2015 19:00
Offline
Technik
Technik

Registrován: 03 říj 2013 12:50
Příspěvky: 112
Dobrý den,
přechod na nejnovější verzi 9 je možný provést ze stávající verze 8. Během upgradu na novou verzi dojde k migraci nastavení i konverzi licence.

Asi tak to tak růžové s konverzí licence nebude, viz příspěvek výš

UŽIVATEL

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: ESS 9 edicia 2016

#3 Příspěvek od Pavuk29 »

pockaj na vyjadrenie odbornikov.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Buchtič_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 126
Registrován: 03 říj 2013 12:50
Kontaktovat uživatele:

Re: ESS 9 edicia 2016

#4 Příspěvek od Buchtič_ESET »

Dobrý den,
uvedené chování rozhodně není běžné. Pokud je vše v pořádku a máte v produktu platnou licenci, v průběhu aktualizace dojde k zachování nastavení včetně licenčních údajů. Popisovaný stav nasvědčuje tomu, že jste v počítači měl další bezpečnostní řešení, konfliktní aplikaci nebo došlo k poškození instalace vlivem aktualizace na Windows 10. Tím, že jste však operační systém smazal, se již příčiny nedopátráme.

Pokud na druhém počítači s Windows XP pozorujete po nainstalování verze 9 zpomalení, sesbírejte data pomocí nástroje ESET Log Collector: https://servis.eset.cz/knowledgebase/ar ... -collector a výsledný archiv sem přiložte.

K tomu, že jste si patrně smazal e-mail s licenčními údaji a měl následně potíže s novou aktivací, dodám je tolik, že licenční certifikát zasíláme (z bezpečnostních důvodů) výhradně na e-mailovou adresu uvedenou při nákupu platné licence.

Vzkaz pro moderátory: navrhuji tento případ přesunout do samostatného vlákna.

Pepik
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 čer 2016 16:09

Re: ESS 9 edicia 2016

#5 Příspěvek od Pepik »

Buchtič_ESET

Citoval jsem… a přiložil odpověď, ale kde to je nevím :-(

Tak napíši repete
PC s XP je z nouze ctnost - náhrada za zkolabované HP kde nebylo nic z W10/ jsou tam W7
Druhé HP má tu otravnou ikonu stejně tak jako půlka světa ale instalace W10 neproběhla.
Pokud je znám fakt že stáhnuté srágory od widovs dělají problémy i Eset, proč potom nevyšlo upozornění?
Vše zůstalo při starém bez jediného pípnutí, lidem, kteří spoléhají na tradiční jednoduchou instalaci a bezchybný chod
"nejsme odborníky, jsme pouze uživatelé"


Škodlivé programy tam budou jedině takové, které tam pustí Eset - nastavení veškerého zabezpečení bylo fuul a řešení okamžitě odebrat bez dotazu. + sem tam lehké čištění CCleaner

Za posledních 5 let vše šlapalo jak namazaný stroj, až teď 9ky…
UŽIVATEL

Odpovědět