Stránka 1 z 1

ESET Family security pack: Jak je to s aktualizacemi verzí?

Napsal: 20 pro 2015 11:31
od gully
Zdravím,

na domácím PC a noteboocích máme nainstalovaný ESET Family Security Pack 8, jehož platnost končí v polovině ledna příštího roku. Teď jsem kamarádovi instaloval nový o.s. a s ním ESET Smart security 9.

Chtěl jsem se zeptat, jak je to s aktualizacemi verzí produktu ESET Family Security Pack? Když už je ESET Smart security ve verzi 9, je i ve stejné verzi ESET Family Security Pack a pokud ano, proč se mi můj stávající ESET Family Security Pack neaktualizoval na verzi 9 a jede stále ve verzi 8, když máte na stránce http://www.eset.com/cz/domacnosti/produ ... rity-pack/ napsáno "Pokud v rámci platné licence vydáme novou verzi produkt, máte ji zdarma. K dispozici tak máte vždy nejnovější ochranu před hrozbami."?

Za vaši odpověď předem děkuji.

Re: ESET Family security pack: Jak je to s aktualizacemi ver

Napsal: 20 pro 2015 15:08
od Tatry03
Pokial mozem, kym pride oficialna odpoved.
ESET Family Security Pack je skor marketingova, ako technicka zalezitost. Je to mnozstevna zlava na urcity pocet (4) produkty ESETu, v ramci ktorej si tieto mozete "namiesat" podla svojich potrieb. Napriklad: 4xNOD32, alebo 1xNOD32, 1xESS, 1xMacSecurity, 1xMobileSecurity, alebo hocijako inak v ramci poctu 4 licencii.

Verzovanie ESS v8, v9 je oznacenie verzii samotneho produktu Eset Smart Security (obdobne verzii NODu, ochrany na Android, Mac, Linux ...)
V ramci platnej licencie mate u vsetkych produktov narok na bezplatny prechod na vyssiu verziu.
Preto odpoved na Vasu otazku je: Ano mozete bezplatne aktualizovat na verziu 9 (ESS, alebo NOD32) v ramci svojej aktualnej platnej licencie.

K tomu, preco Vam samotny produkt zatial neponukol povysenie na vyssiu verziu si pomozem citatom z pripravovaneho predstavenia prave ESS 9. :-)
Poznámka:
ESET uvoľnuje nové verzie svojich produktov "vo vlnách". To znamená, ža najskôr je nová verzia umiestnená pre stiahnutie na webe. Túto si stiahnu skôr "fanúšikovia", ktorí vývoj sledujú a chcú otestovať to najnovšie. Pokiaľ sa neobjavia nejaké zásadné problémy, po nejakom čase je aktualizácia uvolnená aj do automatického mechanizmu, kedy sa ponúkne vo vyššie uvedenom okne. Tento mechanizmus je ešte diferencovaný aj na svetové regióny. Toto je zároveň odpoveď na pomerne častú otázku, prečo program neponúka vyššiu verziu, keď na webe už je k stiahnutiu.
Teda, pokial mate zaujem, mozete povysit verziu "rucne". To znamena stiahnutim z webu ESETu a spustenim instalacie.

Zhodou okolnosti je ale prechod z verzie 8 na verziu 9 trochu netradicny a komplikovanejsi (minimalne zatial), pretoze doslo k zmene aktivacneho procesu a aj preto zatial priamy prechod program neponuka. Pre viac informacii pozrite aj posledne posty tohoto vlakna: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=60&t=143236

Re: ESET Family security pack: Jak je to s aktualizacemi ver

Napsal: 20 pro 2015 20:57
od gully
Ahoj,

děkuju za ty informace, které pro mě byly nové.

S těmi licencemi, když už to tady bylo napsáno, bych si dovolil maličko poopravit, a sice v tom smyslu, že u E.F.S.P. dostane uživatel 2 různé aktivační kódy; Jeden pro počítače a druhý pro mobilní zařízení, přičemž každý z uvedených typů kódů může použít až pro 3 různá zařízení.
Eset píše:S ESET Family Security Pack můžete být bez starostí. Zvýhodněný balík poskytuje komplexní ochranu pro počítače a notebooky s operačním systémem Windows, Linux nebo Mac. Zakoupením ESET Family Security Pack získáváte 3 libovolné licence, které můžete rozdělit mezi vaše počítače a k tomu navíc 3 licence pro chytrá zařízení se systémem Android, Windows Mobile nebo Symbian zdarma.

Re: ESET Family security pack: Jak je to s aktualizacemi ver

Napsal: 21 pro 2015 19:03
od Buchtič_ESET
Dobrý den,
v rámci licence můžete vždy používat nejnovější verzi našich produktů. To znamená, že novou verzi si můžete stáhnout ihned v den, kdy ji vydáme. Aktualizaci na verzi 9 distribuujeme prostřednictvím produktu vždy se zpožděním. Pokud vás program na dostupnost nové verze zatím neupozornil, ale chcete ji, není nic jednoduššího než si ji stáhnout z našich webových stránek.

Re: ESET Family security pack: Jak je to s aktualizacemi ver

Napsal: 21 pro 2015 19:36
od Tatry03
Len upresnim k poctu licencii.
U nas ( SR ) je Family Security Pack pre 4 rozne zariadenia. "Rozdeľte ochranu medzi 4 zariadenia, či už vlastníte PC, Mac, smartfón alebo tablet."
V ( CR ) je Family Security Pack pre 3 pocitace a 3 mobilne zariadenia. "Chraňte až 3 domácí PC a 3 mobily za cenu ochrany 1 PC"
:-)

Re: ESET Family security pack: Jak je to s aktualizacemi ver

Napsal: 21 pro 2015 20:00
od gully
Díky všem za kompletní informace.

Hezké svátky.