Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Eset-detekovano zneuziti skryteho kanalu v icmp paketu

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Pepinoo
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 13 bře 2013 18:31

Eset-detekovano zneuziti skryteho kanalu v icmp paketu

#1 Příspěvek od Pepinoo »

Zdravím, Eset smart security (6.0.316) mi už několikrát zahlásil tuto věc. A vždy mi tam ukáže nějakou vzdálenou IP adresu (ty se mění). Jednu z nich jsem zkoušel vyhledat přes google a dověděl jsem se, že to je Telecom Francie). Chci se teda zeptat, jestli tyto hlášky jsou nějak potenciálně nebezpečné. Ještě před vznikem tohoto topicu jsem trochu hledal přes google a víceméně všude bylo psáno, že tyto hlášky nejsou nic nebezpečného. Ale já jsem se chtěl raději ujistit, tak píšu sem na forum.
Naposledy upravil(a) Mc_Murphy dne 07 čer 2013 15:45, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto do správné sekce.

Uživatelský avatar
kolouch_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 5
Registrován: 02 led 2012 09:49

Re: Eset-detekovano zneuziti skryteho kanalu v icmp paketu

#2 Příspěvek od kolouch_ESET »

Taky zdravím.
Pakety mají nejspíše chybný kontrolní součet a proto jsou detekovány. V žádném případě se nejedná o bezpečnostní riziko.

Pokud jsou Vám upozornění firewallu o zablokované komunikaci nepříjemná, lze je vyřešit vypnutím. Samotná detekce bude probíhat na pozadí. Postup:

1) Otevřít si hlavní okno ESET Smart Security a stisknout klávesu F5, tím se dostaneš do pokročilého nastavení.
2) Otevřít si záložku "Síť" – "Personální firewall" – "IDS a rozšířené nastavení".
3) Vpravo pak deaktivuj položku "Zobrazit upozornění po detekci útoku".

Nebo vypnout samotnou detekci (nesnižuje zabezpečení):
1) Otevřít si hlavní okno ESET Smart Security a stisknout klávesu F5, tím se dostanete do pokročilého nastavení.
2) Otevřít si záložku "Síť" – "Personální firewall" – "IDS a rozšířené nastavení".
3) Vpravo deaktivuj položku "Kontrola zpráv v protokolu ICMP".
kolouch

Pepinoo
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 13 bře 2013 18:31

Re: Eset-detekovano zneuziti skryteho kanalu v icmp paketu

#3 Příspěvek od Pepinoo »

Děkuji za odpověď. Téma lze tady zamknout.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Eset-detekovano zneuziti skryteho kanalu v icmp paketu

#4 Příspěvek od vyosek »

Takze zamykam...
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Zamčeno