Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

ESET Smart Security 5

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
orhore
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 15 srp 2011 16:39

Re: ESET Smart Security 5

#76 Příspěvek od orhore »

Johny_ESET píše:
bigjohn píše:Johny_ESET
a aký tam bol problém ?
Vytuhnutí počítače s v5 po připojení externího USB disku.
No vidíte že se ledy hnuly :) . Teď po aplikaci toho nového dll souborku vše jede jak má. Když jsem před časem psal příspěvek o tom, že pc s windows xp zamrzává po připojení externího usb disku, tak mi nikdo nevěřil a pochyboval o správném nainstalování mého ess 5 :James008:

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: ESET Smart Security 5

#77 Příspěvek od KEO »

Vidim to tak, ze kedze je vonku ESS5 a Eset NOD antivirus 5 a pre firmy je iba verzia 4. neni to dobre odladene. Ktovie kedy to bude tak stabilne, ze to zacnu davat aj do firiem.

Ale i tak to chce vacsinou nechat este niekolko mesiacov utriast, kym sa tomu vychytaju muchy :)
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1167
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#78 Příspěvek od Tatry03 »

S tou odladenostou sa asi da suhlasit, ale firemna v5 bude zrejme dost odlisny produkt, ktory sa vo vyvoji asi oddeli od home verzie. Pokial som postrehol, ma tam pribudnut napr. DLP modul (ochrana pred unikom dat) a cele to ma byt viac konfigurovatelne. Uvidime :)
----

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: ESET Smart Security 5

#79 Příspěvek od KEO »

Osobne zacinam pochybovat aj o stabilite biznis verzii. U znameho som videl, ako po upgrade NOD32 2.7 na 4.x verziu, na pocitacoch s WinXP SP3, zacalo dochadzat ku konfliktom v internetovom module na kontrolu HTTP. Asi 2 z 3-och PC, zacali mat priznaky, ze po kratkom browsovani, prestal browser fungovat a to ktorykolvek, dokonca sa nedalo pristupit NODom, ani na lokalny update server cez HTTP - az do restartu PC. A nebola to len nejaka nahoda, lebo sa to stalo asi 5x behom hodiny ma dvoch masinach. Neveril som znamemu, ked nadaval na NOD32, pretoze som mal roky bezproblemovu verziu 2.7 a novsiu som zatial nikomu neodporucal, lebo oproti starej sa mi zdalo, ze ma viac konfliktov.

Konkretne sa jednalo o kombinacie na PC, kde bol este firewall Outpost Free. Ale neblokoval to firewall, lebo sa v nom dala povolit vsetka komunikacia, alebo ho vypnut, aby neblokoval premavku a ono to blokovalo stale. Pritom ping prekladal DNS dotazy aj odozva bola normalna.
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#80 Příspěvek od Johny_ESET »

KEO píše:Osobne zacinam pochybovat aj o stabilite biznis verzii. U znameho som videl, ako po upgrade NOD32 2.7 na 4.x verziu, na pocitacoch s WinXP SP3, zacalo dochadzat ku konfliktom v internetovom module na kontrolu HTTP. Asi 2 z 3-och PC, zacali mat priznaky, ze po kratkom browsovani, prestal browser fungovat a to ktorykolvek, dokonca sa nedalo pristupit NODom, ani na lokalny update server cez HTTP - az do restartu PC. A nebola to len nejaka nahoda, lebo sa to stalo asi 5x behom hodiny ma dvoch masinach. Neveril som znamemu, ked nadaval na NOD32, pretoze som mal roky bezproblemovu verziu 2.7 a novsiu som zatial nikomu neodporucal, lebo oproti starej sa mi zdalo, ze ma viac konfliktov.

Konkretne sa jednalo o kombinacie na PC, kde bol este firewall Outpost Free. Ale neblokoval to firewall, lebo sa v nom dala povolit vsetka komunikacia, alebo ho vypnut, aby neblokoval premavku a ono to blokovalo stale. Pritom ping prekladal DNS dotazy aj odozva bola normalna.
Mno, a kontaktoval technickou podporu, je nějaké resumé?
Johny

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: ESET Smart Security 5

#81 Příspěvek od JaRon »

KEO píše:Osobne zacinam pochybovat aj o stabilite biznis verzii. .
tak vo firme mame cez 700PCs - NOD verzii 3.0, 4.0, 4.2 a z toho poctu mozem zodpovedne oznacit za problemove 4-5 kusov (co sa tyka "spoluprace" s NOD32) - takze problem bude asi niekde inde :)
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: ESET Smart Security 5

#82 Příspěvek od KEO »

Johny_ESET píše:
KEO píše:Osobne zacinam pochybovat aj o stabilite biznis verzii. U znameho som videl, ako po upgrade NOD32 2.7 na 4.x verziu, na pocitacoch s WinXP SP3, zacalo dochadzat ku konfliktom v internetovom module na kontrolu HTTP. Asi 2 z 3-och PC, zacali mat priznaky, ze po kratkom browsovani, prestal browser fungovat a to ktorykolvek, dokonca sa nedalo pristupit NODom, ani na lokalny update server cez HTTP - az do restartu PC. A nebola to len nejaka nahoda, lebo sa to stalo asi 5x behom hodiny ma dvoch masinach. Neveril som znamemu, ked nadaval na NOD32, pretoze som mal roky bezproblemovu verziu 2.7 a novsiu som zatial nikomu neodporucal, lebo oproti starej sa mi zdalo, ze ma viac konfliktov.

Konkretne sa jednalo o kombinacie na PC, kde bol este firewall Outpost Free. Ale neblokoval to firewall, lebo sa v nom dala povolit vsetka komunikacia, alebo ho vypnut, aby neblokoval premavku a ono to blokovalo stale. Pritom ping prekladal DNS dotazy aj odozva bola normalna.
Mno, a kontaktoval technickou podporu, je nějaké resumé?
Ehm, ked clovek napise na technicku podporu, tak a opyta sa ich nieco, napr. co fungovalo v starej verzii, alebo ako sa da nieco urobit, dostane odpoved, ze sa to neda v novej verzii urobit. Ked tam clovek zavola, opytaju sa ho, ci to uz riesil a ked povie, ze ano, povedia mu okamzite, ze daju vediet emailom a zase caka a caka a caka.... Komunikacia ob-den .... a takto sa vazne maloco da poriesit. Naviac, ked sa potom opyta, ze je tam funkcia taka a onaka a keby to urobil tak, ci tak, ci to bude fungovat, tak zrazu sa dozvie, ze to by aj slo - ale na to musi prist clovek sam skor, kedze profici z Esetu tvrdia, ze sa to neda.

Problem s aktualizaciou som zaznamenal u kamarata, ktory mal verziu 2.7 a potreboval upgrade na V4, kedze sa podpora pre V2.7 konci. Lenze po instalacii na 3 PC s WinXP + instalovanym Outpost Free - sa stalo, ze dva z troch /intel CPU + intel cipsety/ zacali mat nestabilne chovanie /robil som aj netsh winsock reset, vypol som DEP, kontroloval LSP cez autoruns, urobil winsockfix/. Zo zaciatku fungovalo browsovanie a stacilo niekedy minuta, niekedy 5-10 minut a zrazu bola siet cez HTTP nedostupna, pritom PING aj preklad adries fungoval dobre. Dokonca to branilo aj aktualizacii NODu z lokalneho webu :) Najskor som myslel, ze je to firewallmi, ale tie som aj disabloval, potom komplet vypol, odstavil a stale to iste - HTTP nedostupne. Na inom - starsom PC, tiez ta ista verzia, tie iste nastavenia a tam nebol absolutne ziadny problem, nespadlo to ani raz /AMD CPU na SocketA, cipset SIS748/.

Mozem kontaktovat Eset, ale co im poviem ? Ze pocitace nemam pri sebe a skusat to nemozem, nech povedia cokolvek... Kamarat potreboval funkcne PC a on tam laborovat nebude. Ibaze by sa mu to vyskytlo znovu...

Pri problemovej verzii stacilo vypnut webovy stit a bolo po probleme - ale toto neni systemove riesenie. :o Nemal som casu sa v tom viacej vrtat.

Sam to budem neskor nasadzovat vo vacsom pocte, takze uvidim, ako to pojde inde. Zlata verzia V2.7 - o tej som roky nevedel, co to slapalo ako hodinky - i ked aj tam bol volakedy problem pri par specifickych weboch :)
-----------------
JaRon - problemom mozu byt kludne nejake ovladace, ale ked pri starsej verzii nebol problem, tak je to minimalne divne. Ako uzivatelovi mi moze byt fuk, ze nebol problem a teraz problem je.

Skoda, ze sa to nestalo u mna, to by som laboroval, kde je zrada. Ale ktovie, je kopec roznych konfiguracii, co mozem skusit a mozno sa to vyskytne. Alebo nie :)
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: ESET Smart Security 5

#83 Příspěvek od KEO »

JaRon píše:
KEO píše:Osobne zacinam pochybovat aj o stabilite biznis verzii. .
tak vo firme mame cez 700PCs - NOD verzii 3.0, 4.0, 4.2 a z toho poctu mozem zodpovedne oznacit za problemove 4-5 kusov (co sa tyka "spoluprace" s NOD32) - takze problem bude asi niekde inde :)

Ked ich stale mate za problemove, t.j., ze riesenie sa asi nepodarilo najst.... Takze to moze byt smola v konfiguracii, ze ma clovek nejake ovladace, ci zaplaty, ktore robia problem. Mozno som mal smolu, ze som narazil na take problemove... Ved uvidim, ked to skusim na viac konfiguraciach. Ale videl som aj v minulosti starsie konfiguracie, par dalsich notebookov, kde verzie 3.x a 4.x robili problem - tiez HTTP kontrola. A neviem, ci tam tiez nebol Outpost Free firewall... Ale s verziu 2.7 na tych PC problem nebol.


Nie, zeby V2.7 bola tiez uplne dokonala. Narazil som raz na jeden intranetovy web, kde robila riadny problem v module imon.dll. Stacilo pozdrzat trochu filtrovanie a problem uz nebol. Do verzie 2.7 sa im to nechcelo implementovat, vraj to dorobia v novsich verziach. Tak isto bol problem obcas aj s aktualizaciami z niektorych hodne rychlych zdrojov, kde z pomalsieho zdroja to slo bez problemov a z rychlejsieho sa to nedarilo aktualizovat :)

Skoda, ze ESET nema nejake oficialne web-forum, kde by sa dali riesit podobne problemy, lebo cez tu ich technicku podporu so sporadickymi odpovedami, ktore idu casto uplne mimo, sa seriozne riesenia hladaju dost tazko. Ale ono to vseobecne plati, ze dotial budu provokovat zakaznikov, az sa nastvu a vyberu iny produkt, ineho dodavatela - s inymi chybami :D

A mimochodom, aktualizacny HTTP server integrovany vo verzii 4.x, to je ina prisernost. Ked som videl tu "rychlost", tak som myslel, ze zosediviem :roll: :D

Mne to pripada, ze aj ked je V4.x na trhu uz dost dlho, nemozem si pomoct, ako betaverzia. A to som nechcel verit par ludom, ze maju s NODom problem pri vacsom nasadeni, pokial som nezacal s novsimi verziami ako V2.7. Skoda, potvrdzuje sa len moja teoria, ze cim je firma vacsia a cim ma viac certifikatov, tym je menej pruznejsia.
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: ESET Smart Security 5

#84 Příspěvek od JaRon »

- posledna u nas pouzivana verzia 4.2.71.2 mi pripada ako najstabilnejsia
- "problemove PCs" - no zial boli na pracoviskach, kde som dostal cca 30 min na vyriesenie a ziadne "zobrat PC so sebou" takze som tam supol Aviru :) ale ako som pisal su to asi 4 z viac ako 700
- co sa tyka podpory ESET-u vyuzil som ju za 3 roky 1x >> chlapik mi vedel povedat, ze problem s ktorym sa trapim je falosny poplach t.j. subor oznaceny za virus bol cisty :)
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: ESET Smart Security 5

#85 Příspěvek od KEO »

JaRon píše:- posledna u nas pouzivana verzia 4.2.71.2 mi pripada ako najstabilnejsia
- "problemove PCs" - no zial boli na pracoviskach, kde som dostal cca 30 min na vyriesenie a ziadne "zobrat PC so sebou" takze som tam supol Aviru :) ale ako som pisal su to asi 4 z viac ako 700
- co sa tyka podpory ESET-u vyuzil som ju za 3 roky 1x >> chlapik mi vedel povedat, ze problem s ktorym sa trapim je falosny poplach t.j. subor oznaceny za virus bol cisty :)

Uz len poslednou dobou pocuvam - ze to sa neda, v novej verzii, to uz nejde... :)
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#86 Příspěvek od Johny_ESET »

KEO píše:Uz len poslednou dobou pocuvam - ze to sa neda, v novej verzii, to uz nejde... :)
No, ono je taky otázkou, na co se ptáte. :D
Johny

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: ESET Smart Security 5

#87 Příspěvek od KEO »

Johny_ESET píše:
KEO píše:Uz len poslednou dobou pocuvam - ze to sa neda, v novej verzii, to uz nejde... :)
No, ono je taky otázkou, na co se ptáte. :D
Ked sa pytam na to clo slo a v novej verzii to nejde. Pripadne, ze nieco nefunguje celkom tak ako ma, tak sa dozviem, ze to je vlastnost a nie chyba...
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

orhore
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 15 srp 2011 16:39

Re: ESET Smart Security 5

#88 Příspěvek od orhore »

Naughty píše:Pánové měl sem nudnou chvílku, tak sem si provedl menší simulace, z které se naskytla otázka, kterou zde pokládám. Jak je ESS 5 "odolná a schopná odstranovat" na rootkity typu ZeroAscess apod zvěrstva a samozřejmně PE blešky typu Virut (schopnost léčení ne smazání)?
Myslím, že nový ESS5 "pouze" upravil vzhled + pár nepodstatných drobností (možnost kontroly výměnného media při připojení do pc). Jinak co se týče detekce je to stále stará verze 4. Osobně jsem taky čekal nějaký "SandBox" či "Defense" a hlavně firewall který bude schopný filtrování i v rámci PC a ne jen v přístupu na internet. Asi největší předností ESS5 je nízká zátěž PC potažmo systému, proto ho používá tolik lidí. Já nejsem vyjímkou. Pokud bych se pouštěl do více nebezpečných aktivit, tak zřejmě použiji úplně jiný bezpečnostní balík a nebo jak píše Naughty pokusy jen ve Virtual Boxu.

Jen tak na okraj. Před pár lety jsem se pustil na tenký led s ESS4 a do mého pc se mi nastěhoval Virut (už nevím která verze). Od té chvíle jsem pc neovládal já, ale úplně někdo jiný. Napadlo to snad všechny exe soubory, videa, fotky či jiné věci. Převexlovala se mi domovská stránka v prohlížeči a probíhala neustále nějaká síťová aktivita. Tehdy jsem poznal jak neschopný ESS4 je (a já hloupý). Zareagoval až po té co bylo "vymalováno" a akorát reagoval na to, že se nějaký soubor změnil, že by se neměl spustit. To už ale bylo hodně pozdě, takže funkce k ničemu. To co vyléčil se opět vrátilo po chvilce k původnímu stavu - čili zamořeno. Reinstal systému nepomohl, protože virut zamořil všechny oddíly disku. Takže následoval LowLevel Format disku 500GB a 640GB které mimochodem byly plné dat :cry:

rastik01
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: 07 črc 2011 12:00

Re: ESET Smart Security 5

#89 Příspěvek od rastik01 »

Ja som mal predtým tiež eset, len nedokázal mi odchytiť niektoré vírusy. Nakoniec som si tam dal kaspersky a ten mi našiel niekoľko rootkitov, ktoré eset nevedel nájsť.
Po scane a ich odstránení bol počítač podstatne rýchlejší.

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#90 Příspěvek od Johny_ESET »

Naughty píše:Zdravím pana domácího Igiho i Johny_ESET!
Pánové měl sem nudnou chvílku, tak sem si provedl menší simulace, z které se naskytla otázka, kterou zde pokládám. Jak je ESS 5 "odolná a schopná odstranovat" na rootkity typu ZeroAscess apod zvěrstva a samozřejmně PE blešky typu Virut (schopnost léčení ne smazání)...
Ahoj,
díky za test. Ale chápu to dobře, že si sice stáhl verzi 5, ale neaktivoval? Pokud v5 neaktivuješ (alespoň zkušební verzi) není možné provést aktualizaci. Na našich serverech jsou určitě novější moduly pro detekci havěti, páč v nedávné době na tom vývoj dost zapracoval. K aktualizaci modulů však dojde až po aktivaci a provedení aktualizace virové DB.

Tedy ideálně provést test s aktuálními moduly. Mohu ti do PM poslat zkušební licenci, kterou produkt zaktivuješ. S výsledkem pak poslat i verze jednotlivých modulů. Tzn. zkopírované informace z dialogu "O programu..." Pokud něco nebude detekováno a zlikvidováno (a bude to technicky možné), zajistím odezvu od viruslabu a případnou nápravu či vyjádření v závislosti na poslaných informacích.

Díky za spolupráci!
Johny

Odpovědět