Stránka 1 z 1

Falešný profil Facebook

Napsal: 17 kvě 2019 20:17
od funkymusic
Ahoj Viráci,
Učím informatiku na SŠ a v současné době mi studenti často reportují, že někdo píše jejich jménem (viz screeny). Nejedná se o ukradené účty, ale patrně o kopie reálných lidí. Mohli byste mi prosím říct nějakou ucelenou metodiku, jak v těchto případech postupovat? Na SŠ je pro ně tohle téma docela aktuální. Díky moc!

https://pasteboard.co/If9PUPB.jpg
https://pasteboard.co/If9Q3cW.png
https://pasteboard.co/If9Q9Id.jpg

Re: Falešný profil Facebook

Napsal: 17 kvě 2019 20:26
od Rudy
Zdravím!
Setkal jsem se s naklonováním účtu někoho cizího. Vyřešil jsem to nahlášením na ADM Facebooku. Ten "naklonovaný" se sám prozradil tím, že požadoval přidání do přátel a shodou okolností jsem v přátelích měl toho skutečného. Učinil jsem dotaz, proč si mne znovu přidává do přátel a dostal odpověď, že to není on. Zřejmě ale mohou být tyto podvody různé. Toto je jen jeden konkrétní případ.

Re: Falešný profil Facebook

Napsal: 27 kvě 2019 15:44
od altrok
Dobrý den,

nemám ozkoušené, zda to platí i na zprávy - alespoň částečné omezení.
Webové rozhraní -> vpravo nahoře šipka -> nastavení -> Soukromí -> Kdo vám může poslat žádost o přátelství? -> omezit na Přátele přátel.
Obecně doporučím si nastavení proklikat a co nejvíce omezit.

Re: Falešný profil Facebook

Napsal: 07 čer 2019 16:01
od Diallix
Jeden druh viru moze byt v ich pocitaci, teda, aspon ta posledna fotka tomu zodpoveda. Su viry, ktore na infikovanom pocitaci posielaju obdobne spravy priatelom dotycneho.