Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

zvláštní email z adresy lachampgne.cz

http://www.hoax.cz

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Sonya
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 23 úno 2008 18:57

zvláštní email z adresy lachampgne.cz

#1 Příspěvek od Sonya »

Zdravím,
dnes mi na firemní email (info@) přišel podivný email od jakési jany králové (s malými písmeny) z adresy jana@lachampagne.cz s textem:

[i]Dobry den,
pri kontrole me odeslane posty jsem zjistila ze jsem, vam nechtene odeslala mou osobni postu ktera nemela nic spolecneho nic s praci.Proto se omlouvam za zdrzeni a preji hezky den a hezke svatky.

Jana Kralova
obchodni zastupce- Cerstva kava +champagne a vino primo ze sklepu
http://www.xxxxxxx.cz
https://www.facebook.com/xxxxxx
[/i]
V emailu je příloha s názvem _1.jpg, velikost neznámá (Thunderbird)

Absolutně netuším o co jde, od nikoho s takovým jménem mi nikdy nic nepřišlo, nikoho takového neznám a ani doména v emailu mi nic neříká.
Na hoax ani phishing to nevypadá, ale zaráží mě ta příloha. Neotvírala jsem ji. Nevíte někdo, o co by mohlo jít? Nějaký virus v příloze?

PS: jestli jsem to špatně zařadila, omlouvám se, nevěděla jsem, kam by tento dotaz patřil.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: zvláštní email z adresy lachampgne.cz

#2 Příspěvek od vyosek »

Zdravim :)

:arrow: Ono to nebude jpg (obrazek) ale ona to bude priloha ve tvaru názvem _1.jpg.exe

:arrow: To jest, pokud se budete chtit na ten obrazek "podivat", tak se nikam nepodivate, ale spusti se soubor, ktery je s nejvetsi pravdepodobnosti virus...

:arrow: Pokud muzete, preposlete mi jej prosim na muj mail, mam jej v podpisu, mrknu na to dukladneji :|
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Sonya
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 23 úno 2008 18:57

Re: zvláštní email z adresy lachampgne.cz

#3 Příspěvek od Sonya »

:) Myslela jsem si, že to bude něco takového, ale ještě jsem se s tím nesetkala. Email přeposlán, a odesílatele jsem pro jistotu hodila do spamu.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: zvláštní email z adresy lachampgne.cz

#4 Příspěvek od vyosek »

Bohuzel mail prilohu nema :?: Zkuste prosim jeste jednou...
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: zvláštní email z adresy lachampgne.cz

#5 Příspěvek od Pavuk29 »

Tie reklamne linky som zrusil ja.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Sonya
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 23 úno 2008 18:57

Re: zvláštní email z adresy lachampgne.cz

#6 Příspěvek od Sonya »

[quote="vyosek"]Bohuzel mail prilohu nema :?: Zkuste prosim jeste jednou...[/quote]

Aha, při přeposlání tohoto emailu se k němu nepřikládá příloha. Zvláštní.
Tak jsem ho zkusila uložit jako .eml a poslat jako přílohu celý. snad to půjde. Bojím se ukládat samostatnou přílohu O:-)

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: zvláštní email z adresy lachampgne.cz

#7 Příspěvek od vyosek »

Ten uz tam je...Letim ted na fakultu, nejake ty studijni povinnosti :D Odpoledne na to mrknu :|
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Sonya
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 23 úno 2008 18:57

Re: zvláštní email z adresy lachampgne.cz

#8 Příspěvek od Sonya »

:idea:

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: zvláštní email z adresy lachampgne.cz

#9 Příspěvek od vyosek »

Omlouvam se za zdrzeni :oops:

Tak muzete byt v klidu, ten obrazek je opravdu obrazkem a je to obrazek v podpisu, ale chybne vlozeny, takze je to jako priloha...

Zadna skodlivost, nic...ale i presto, pokud jste nabidku nechtela, sup s ni do spamu :thumbsup:
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Sonya
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 23 úno 2008 18:57

Re: zvláštní email z adresy lachampgne.cz

#10 Příspěvek od Sonya »

Děkuji za prozkoumání :) Krásný víkend!

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: zvláštní email z adresy lachampgne.cz

#11 Příspěvek od vyosek »

Nemate zac, rad jsem pomohl :worship: Zase nekdy Obrázek

A na zaklade Pravidla o zamykani temat :lock:
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Zamčeno