Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Phishing na www

http://www.hoax.cz

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
harmony36
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 21 led 2009 12:24

Phishing na www

#1 Příspěvek od harmony36 »

Zdárek machři,
na mých www se zjevil phishing. Správce hostingu (Wedos) mi vypnul stránky a napsal ať si to vyřídím.
Prosím poraďte jakým způsobem www vyčistit? Doma v pc používám Malwaresbytes. Je možné ho použít i na www? A jestli ano, jak zařídit, aby proskenoval mé složky na vzdálených serverech. Děkuji.
Co nejde rozumem, jde kladivem !

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Phishing na www

#2 Příspěvek od vyosek »

Zdravim :)

A nebude lepsi nahrat na server zalohu z disku? Jinak budete muset projit zdrojaky a vyhazet z nich co tam nema byt
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

harmony36
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 21 led 2009 12:24

Re: Phishing na www

#3 Příspěvek od harmony36 »

vysvětlím: stránky mám na své doméně. Použil jsem redakční systém Joomla! + fotogalerii Piwigo.
Stránky byly víceméně testovací, takže když je smažu nic se neděje. Ale tu fotogalerii bych rád zachoval.
Dnes už umím vytvořit stránky pomocí kódování a v nich se pak vyznám a mohl bych projít všechny zdrojáky a vyhodit havěť. Jenže v té Joomle je toho milión-to nemám šanci. Navíc zálohu celého systému Joomla! nemám. Že by poskytovatel hostingu? Zkusím to u něj.
Víš, já bych se rád přiučil jak toto řešit, abych byl příště samostatný. Takže to shrnu. Když budu mít normál www vystavěné kódováním - budu mít zálohu všech souboru na mém pc. Při napadení provedu jednoduše smazání na hosting serveru a je to.
Ale v případě redakčního systému a s tím spojených databází na hosting serveru to je už dost problém.
Jediné co mě napadá, je proskenovat celou instalaci a databázi (malwaresbyte apod.). Takže se vracím k té otázce co mám v prvním příspěvku. Jakým programem lze skenovat soubory na hostingovém serveru?
Děkuji za věnovaný čas. :)
Co nejde rozumem, jde kladivem !

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Phishing na www

#4 Příspěvek od vyosek »

Na serveru je skenovani problem, myslim ze si tam moc nesahnete, tohle by spise chtelo zkonzultovat primo s poskytovatelem
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

harmony36
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 21 led 2009 12:24

Re: Phishing na www

#5 Příspěvek od harmony36 »

Děkuji za objasnění. Vkládal jsem naděje do skenu. Redakční systém už stejně nechci používat a protože byly stránky testovací vymažu je a hotovo. Děkuji za pomoc a přeji hezký den. :)
Co nejde rozumem, jde kladivem !

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Phishing na www

#6 Příspěvek od vyosek »

Mozna nejaky sken na serveru redakcniho systemu exsituje, ale radeji bych se poptal primo u nich a pak pripadne u nejake antivirove spolecnosti (Avast, ESET)...

Nemate zac, rad jsem pomohl :worship: Zase nekdy Obrázek

A na zaklade Pravidla o zamykani temat :lock:
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Zamčeno