Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Proč Esetí ochrana webu blokuje některé běžné weby

Toto je komunitní fórum a je spravováno rádci, moderátory a adminy fóra viry.cz.

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
TIP: Před položením dotazu se prosím podívejte do databáze znalostí ESET: https://servis.eset.cz/index.php?/Knowledgebase/List

Přečtěte si prosím před položením dotazu tato pravidla sekce ESET: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=56&t=119537
Odpovědět
Zpráva
Autor
PetrV
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 05 srp 2016 12:45

Proč Esetí ochrana webu blokuje některé běžné weby

#1 Příspěvek od PetrV »

Po aktualizaci Eset Smart Security 9.0.395.2 (ve stejnou dobu proběhla u aktualizace OS Anniversary Update Windows 10) se přestaly načítat některé weby. Konkrétně jsem to zatím zpozoroval u sanep.cz a csfd.cz, kteréžto oba považuji za důvěryhodné. A i kdyby ne, tak to že se po zadání adresy (v Edge i IE) zobrazí jen prázdná bílá stránka, není přijatelná forma upozornění. U sanep.cz se mi občas po mnoha refreshnutí podaří stránka načíst, ovšem v tom případě jí to nahoru přidá jakousi PHP/Apache chybu. Ta se však při načítání z jiného PC, kde není tato verze Esetu, nezobrazuje a stránka se v pořídku načte. Defender je vypnut ve všech parametrech. Když vypnu v nastavení Esetu Internetovou ochranu, tak vše funguje v pořádku.
Kdy tuto chybu opravíte???
Btw. přestalo mi fungovat i připojení ke vzdálené ploše tohoto PC, které v předchozí verzi šlo. Tady pro změnu pomůže pouze vypnutí Firewallu Esetu. To sice tuším nějak lze nakonfigurovat, ale pro takto běžnou funkci bych čekal nějaké rychlé tlačítko...

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1066
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: Proč Esetí ochrana webu blokuje některé běžné weby

#2 Příspěvek od Tatry03 »

Je mozne, ze aktualizacie Win a ESETu nie su uplne kompatibilne. Pomerne velky problem aktualne ma Avast, kedy na urcitych kombinaciach hardwaru a softwaru dochadza k "BSOD".
Ak by sa taketo spravanie prejavovalo plosne, technici ESETu to budu riesit globalne.
Vo Vasom pripade by som skusil preinstalaciu ESETu so zachovanim nastaveni. Pokial by nedoslo k naprave, kontatujte prosim technicku podporu ESETu, bud priamo z programu, alebo webovym formularom:
:arrow: https://servis.eset.cz/Knowledgebase/Ar ... /?/kontakt
----

Odpovědět