Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Tichý chod

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
To3@s
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 194
Registrován: 08 dub 2010 10:56

Tichý chod

#1 Příspěvek od To3@s »

Ahoj,
mám jedného dedka skladaného ešte niekde 10/2018.
Chcem ho po tomto dlhom čase vyčistiť. A keď už bude rozobratý, tak aj vymeniť nejaké ventilátory za tichšie (dosť hučí) . Viete mi poradiť?

AMD 2700X s pribaleným Wraith
RTX2080 OC 8GB Gigabyte
7x Zalman ZM-F3 LED Blue (asi Čína)
EVGA SuperNOVA 650 G3
A to všetko v skrinke Cougar Panzer S

No nechcem už so tejto starej zostavy moc investovať. Len aby vydržala ešte pól roka/rok. Tak som si stanovil 100€ a vyhliadol:
vodníka na CPU SilentiumPC Navis RGB 120 AiO
SilentiumPC Sigma HP Corona RGB Kit (3× 120 mm) (miesto tých 7x Číňanov)

Alebo :???:

Díky :thumbsup:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tichý chod

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
No, jestli říkáte cca 1,5roku staré sestavě stará, musím vás upozornit, že právě jedu na cca 5 leté sestavě a připadá mi k tomu, co od ní očekávám dost dobrá. Je to ale věc názoru. :D Vodní chlazení bude v každém případě tišší, než vzduchová klasika. Co se týká větráků, pak bych doporučil cokoli od Silentium, nebo Arctic. Možná by bylo lepší navštívit, nějaké fórum, které se speciálně zabývá PC tuningem.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
To3@s
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 194
Registrován: 08 dub 2010 10:56

Re: Tichý chod

#3 Příspěvek od To3@s »

Ďakujem Rudy za odpoveď.
Bude mať význam to meniť, keď na grafike sa hlučnosť nedá stíšiť? V podstate netuším, čo je najhlučnejšie.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tichý chod

#4 Příspěvek od Rudy »

Zdroj hluku zjistíte přibržděním postupně všech větráků (nebojte se na sekundu, dvě se nic nestane). Pokud je to možné, sejměte větrák z grafiky a prostříkněte ho mazivem ve spreji. Na nějaký čas to pomůže.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět