Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Deformovaný zvuk při hovorech

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Sirius
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: 18 zář 2014 17:21

Deformovaný zvuk při hovorech

#1 Příspěvek od Sirius »

Zdravíčko,

před několika měsíci se mi na PC objevil problém se zvukem při hovorech v aplikacích jako je Skype či Discord. Můj hlas byl značně deformován, takže hovory byly neuskutečnitelné. Původně jsem problém přiřazoval mikrofonu, tudíž jsem vyzkoušel jiný, což problém nevyřešilo. Došel jsem k závěru, že problémem může být již rozbitá zvuková karta na základové desce, a tak jsem koupil externí, do které jsem pak při hovorech mikrofon zapojil, což problém vyřešilo.

Před pár týdny jsem si však měnil komponenty v PC (MB, GPU, CPU, RAM) a k mému překvapení - problém přetrval. Nepomohlo ani zapojit mikrofon přímo do základové desky. Jediným řešením je stále připojení externí zvukové karty přes USB a zapojení mikrofonu do ní.

Za rady bych byl opravdu vděčný. Po pravdě řečeno nevím, kde jinde tento problém řešit, protože ani nevím, co ho vlastně způsobuje.

S pozdravem
Sirius

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Deformovaný zvuk při hovorech

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Pokud externí zv. karta problém vyřešila, je celkem jasné, že problém způsobuje interní zvuková karta. Pokud jste na ni zkoušel přeinstalovat ovladač a problém to nevyřešilo, nezbude vám nic jiného, než nadále používat kartu externí (pokud nechcete kvůli tomu měnit základní desku).
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Sirius
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: 18 zář 2014 17:21

Re: Deformovaný zvuk při hovorech

#3 Příspěvek od Sirius »

Problém je právě v tom, že problém přetrval i po kompletní výměně komponentů. Poprvé se problém objevil na staré B150 Gaming M3 desce od MSI. Nyní jsem ji nahradil X570 Gigabyte Aorus Elite, jenže problém je stále stejný. Proto vůbec netuším, čím je problém způsobený.

Sirius
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: 18 zář 2014 17:21

Re: Deformovaný zvuk při hovorech

#4 Příspěvek od Sirius »

Po několika měsících problém vyřešen a to zcela náhodou. V nastavení zvuku jsem si všiml, že se jako vstupní zařízení pro záznam zvuku nastavila z nějakého důvodu kamera, o které jsem ani nevěděl, že nějaký mikrofon má. Po jejím zakázání je již prioritní mikrofon a vše funguje jak má. Cítím se poměrně hloupě, když jsem zkoušel vyměnit vše možné a problémem byla taková kravina. Tak díky a moderátor může téma zamknout :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Deformovaný zvuk při hovorech

#5 Příspěvek od Rudy »

To se někdy stává. Sám bych toto také nepoředpokládal. Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno