Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Monitor se většinu času nechce zapnout

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Hecker3
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: 16 lis 2017 19:01

Monitor se většinu času nechce zapnout

#1 Příspěvek od Hecker3 »

Dobrý den,

tohle bude trochu složitější. Zhruba od 2010 jsem používal monitor BenQ V2420H - https://pctuning.tyden.cz/hardware/moni ... o?start=11 po pár letech jsem si koupil nový a chtěl jsem používat oba. Jenomže ten starý z 2010 jaksi najednou nešel zapnout, myslel jsem, že to bude asi základovkou nebo grafikou a vykašlal jsem se na to, hodil ho do sklepa a neřešil. Až do teď. Vytáhl jsem ho opět ze sklepa, zapojil a normálně fungoval, tak říkám dobrý. Dva dny jsem ho používal, jenomže mi nevyhovovalo naklonění monitoru, tak jsem ho odpojil, nastavil si polohu displeje jak potřebuju a zapojil jsem ho zpátky. No a v tu chvíli přestal fungovat. Myslel, že to bude adaptérem. Ten jsem proměřil multimetrem a bylo na vystupu 12V jak má být. Ještě má mít 3A, ale můj multimetr má limit 2A. Ale dejme tomu, předpokládám, že funguje. Takže problém musí být v monitoru, napájení, tlačítku, desce nebo někde.

No nechal jsem to být den a dneska večer jsem ho zase zkusil na stole zapnout. Nic. Tak jsem s nim zkusil zalomcovat, otočit vzhuru nohama a najednou se zapl. Položil jsem ho na stůl, jel dál. Rikam si, ze je to vazne divny. Tak jsem adapter monitoru zkusil vypojit ze zasuvky, opět zapojit a bum, už zase nejede. Je to pro mě vážně záhada.

Hledal jsem na netu co by mohl byt za problem, někdy to prej byvaji kondíky nebo se něco spálí. Tak jsem monitor rozebral, oddělal jsem zadní plastovej kryt, rozdělal tlačítka, podíval se na co šlo, ale nic nevidím. Základní deska monitoru je bohužel, pod jakymsi zanýtovaným plechem a blbě se tam dívá, ale nic jsem z toho nepoznal. Na tom odkazu na PCtuning je základní deska nafocená ze všech stran, i další části.

Zkusim sem hodit obrázky co jsem nafotil po mé demontáži, ale nevim jestli z toho někdo něco vyčte.

https://imgur.com/a/5ylaG1s

Ještě mě napadlo, že by tam mohl byt někde špatnej spoj, ale to mi taky přišlo všechno poctivý..

No tak děkuju za přečtení a rady :/

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118193
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor se většinu času nechce zapnout

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Podle toho, co tu popisujete, vypadá problém buď na nějaký studený spoj v monitoru samotném (případně mikrotrhlina v desce pl. spojů v monitoru), nebo na vadný kabel. Desku lze propájet (to vám udělá nějaký opravář elektroniky) a kabel na zkoušku vyměnit.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Hecker3
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: 16 lis 2017 19:01

Re: Monitor se většinu času nechce zapnout

#3 Příspěvek od Hecker3 »

Díky za odpověď.

Pájku mám tak možná zkusim ty mikrotrhlinky propájením spojů. Ale ještě nevim, jak se dostanu k té desce, když je v zanytovaným krytu.

Díky :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118193
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor se většinu času nechce zapnout

#4 Příspěvek od Rudy »

1. Mikrotrhliny uvidíte leda pod lupou a jsou vidět jen ty na povrchu. Pokud je trhlina ve vícevrstvém pl. spoji uvniř, nenajdete ji.
2. K deskám je obvykle dost špatný přístup, musíte desku vyjmout z krytu, což znamená vyšroubovat spousty šroubů. Při zpětné montáži pokud možno nezaměnit délky šroubů (pokud jsou - radím nafotit).
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět