Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

špatný příjem wifi na notebooku

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Stene
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 236
Registrován: 03 pro 2013 19:42

špatný příjem wifi na notebooku

#1 Příspěvek od Stene »

Ahoj.. Jsem vlastníkem notebooku lenove y50-70, který běží na win 10..
Mám ho už zhruba 3 roky a pořád jsem ho měl na jednom místě, u routeru. Potřebuji ho ale nyní mít na jiném místě - vzdáleněji od routeru..

Notebook totiž už za první zdí (cca 2m od routeru) silně ztrácí signál. Za jednou zdí, cca 10m od routeru, má notebook pouze jednu čárku.. Ostatní starší stroje mají plný, všechny mobily na stejném místě také plný signál.
Když klesne signál na 2 čárky, začne být internet nepoužitelný. Při pingnutí google odezva kolísá mezi 300 - 1000, někdy i bez odezvy. Ping na bránu to samé.

Několikrát přeinstalované ovladače, jedenkrát i test na čistém systému.. Stejný problém..

Pustil jsem se tedy do výměn hw..
Nejdřív jsem zkusil síťovou kartu - beze změny
Včera mi dorazila i anténa s kabeláží - beze změny

Anténa je přilepana na jakýsi šedý rámeček na přením krytu. Co daný rámeček je? Je možné, že v krytu notebooku pod šedým rámečkem je natažený nějaký kabel, který by zesiloval wifi příjem? Má cenu zkoušet kupovat nový kryt?

Má někdo typy, co zkusit vyměnit?
Moc díky :-)
2.jpg
2.jpg (8.22 KiB) Zobrazeno 2385 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný příjem wifi na notebooku

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Ten šedý rámeček je vlasně kostra, na němž je anténa navinuta. Nic nezesiluje a ani by neměl zeslabovat. Zkuste se podívat do nastavení routeru, zda je nastaven maximální výkon. Pokud ne, nastavte. Nic jiného se s tím (kromě reklamace) nedá dělat zvláště, poku jste wifi kartu měnil
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Stene
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 236
Registrován: 03 pro 2013 19:42

Re: špatný příjem wifi na notebooku

#3 Příspěvek od Stene »

Tak problém vyřešen.. Už si s tím lámu hlavu jakou dobu a viníkem bylo nastavení úspory baterie..
Kdyby někdo měl stejný problém, tak tady je řešení.
Možnosti napájení -> pokročilé nastavení napájení -> nastavení bezdrátového adaptéru -> režim snížené spotřeby -> baterii přepnou z maximální úspory energie na maximální výkon..

Děkuji za rady :-)
Naposledy upravil(a) Stene dne 05 zář 2019 13:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15196
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: špatný příjem wifi na notebooku

#4 Příspěvek od JaRon »

FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný příjem wifi na notebooku

#5 Příspěvek od Rudy »

Není kolem by měl být někde izolovaný vodič (asi 3 závity), propojený s wifi kartou a to je vše. Musí být připojeny oba konce, na kartě jsou na to konektory.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět