Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

černá obrazovka - HDD nenabíhá

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
marteza
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 206
Registrován: 03 kvě 2010 16:00

černá obrazovka - HDD nenabíhá

#1 Příspěvek od marteza »

Ahoj,
momentálně mám počítač (notebook) ve stavu smrti. Po spuštění naběhne klasická obrazovka DELL, čili spouštění BIOSu, jestli se nepletu. Ovšem to je vše. HDD ani nezavrní, počítač je v naprosto klidovém stavu, zírám na černou obrazovku. Pokud hned na začátku použiji start s CD jednotky, použiji CD s licencovanými Win 7, HDD se probere s nečinnosti, nabídne mi instalaci - to nechci, nechci nic přeformovávat a opravu systému - pokud ji vyberu, počítač po chvíli snažení ohlásí, že ji nelze provést.
Takže monitor OK, grafická karta rovněž, ale Win nedokážou naběhnout.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118238
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: černá obrazovka - HDD nenabíhá

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Zřejmě nenačte disk. Vstupte do biosu a přesvědčte se, zda byl biosem načten disk. Pokud ano, zkuste z instalačky opravu startu, pokud ne je to vada disku, nebo řadiče.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

marteza
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 206
Registrován: 03 kvě 2010 16:00

Re: černá obrazovka - HDD nenabíhá

#3 Příspěvek od marteza »

Do BIOS normálně můžu, přečtu, co potřebuji - to jsem měl možná napsat už na začátku. Ale jak jsem psal, z instalačky mi to žádnou opravu nedovolí. Nabídne mi to návrat do bodu obnovy, opravu z bitové kopie (doufám píšu správně) a opravu spuštění disku, ale nic z toho nefunguje.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118238
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: černá obrazovka - HDD nenabíhá

#4 Příspěvek od Rudy »

To vypadá na problém disku. Nejjednodušší bude ho vymontovat, připojit jako druhy disk do stolního PC (do NB to obvykle nejde) a zkusit, zda ho PC načte. Je možné nainstalovat do onoho PC utilitu CrystalDiskInfo: https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni ... ldiskinfo/ a udělat kontrolu disku. Pokud bude disk v pořádku, nezbude vám nic jiného, mež kompletní reinstal s tím, že na stolním PC budete moci provést zálohu dat. V případě, že je disk poškozen, bude nutná výměna a záloha dat pak může být problematická.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

marteza
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 206
Registrován: 03 kvě 2010 16:00

Re: černá obrazovka - HDD nenabíhá

#5 Příspěvek od marteza »

Chvíli jsem sháněl datový kabel. Nakonec to klaplo, včera do půlnoci jsem pak přetahoval data do nového počítače. Starý notebook jde do separovaného odpadu (už to byl dědeček - r.v. 06). Děkuji za tip na "hardwarové" vyřešení problému. Myslel jsem původně, že řešení bude instalací nějakého programu a pod. Na internetu jsem četl o řešení pomocí instalace Ubuntu. Ale tohle je tak elegantně jednoduché...

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118238
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: černá obrazovka - HDD nenabíhá

#6 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět