Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Pomoc s výběrem nového stroje

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Mortiz696
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: 29 led 2014 19:24

Pomoc s výběrem nového stroje

#1 Příspěvek od Mortiz696 »

Dobrý den před nedávnem jsem se na vás v sekci řešení problémů logy obracel s potížemi s notebookem.Ten však už vypověděl službu úplně. Byl bych tedy velice rád kdybych se na vás mohl obrátil i v tomto případě s pomocí vybrání nového stroje.Budu rád za veškeré tipy a rady. Má představa je tentokrát stolní počítač nikoliv notebook s určením spíše k domácím potřebám jako je úložiště fotek volil bych tedy velký disk a taktéž pro občasné brouzdání a surfování po internetu. Na hry nebude využíván přikláním se tedy spíše jen k integrované grafické kartě je však možné že až děti povyrostou v řádu asi tak 3-4 let bude dětmi občas okupován i touto formou zábavy. Děkuji za pomoc a budu velice rád pokud mi poradíte jestli je lepší jak ekonomicky tak spolehlivější buď počítač seskládat po jednotlivých součástkách nebo volit předem sestavené stroje velkých elektro eshopů. Mojí představu jsem si předběžně sestavil v excelu a přikládám v příloze je pouze informačního charakteru.
Přílohy
PC sestava.rar
(8.96 KiB) Staženo 124 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem nového stroje

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Já to, bohužel, neotevřu, mám staré Office, které nepodporují formát *.xlsx. Řeknu tedy v kostce, jaký NB je možné koupit.
Pokud nehodláte investovat do špičkové nabídky - NB Dell, kde i v té nejskromější výbavě (integrovaná grafika, 4GB RAM, disk 1TB a dvoujádrový procesor) je cena někde těsně pod 20000Kč, zato celkem dlouho vydrží, Pak si vyberte něco ze značek HP, nebo Lenovo). Standardně notebooky mají buď 1TB disk, nebo jako systémový podstatně menší SSD (obvykle 256GB) a jen některé mají jako datový disk běžný elektromechanický. Pro běžné použití vám postačí integrovaná grafika, 4 - 8GBRAM a do běžných NB se nedávají větší disky než 1TB (v případě druhého datového disku většinou 500GB). Procesor bych volil čtyřjádrový. Příklad: https://www.alza.cz/lenovo-v330-15?dq=5362180 . Samozřejmě existují i levnější, u nich byste ale mohl narazit na strop jeho možností poměrně brzy. Toto je takový dobrý poměr cena/výkon.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Mortiz696
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: 29 led 2014 19:24

Re: Pomoc s výběrem nového stroje

#3 Příspěvek od Mortiz696 »

Tabulku jsem tedy převedl do staršího formátu xls aby byl spustitelný. Děkuji za návrh rozhodl jsem se jak už jsem výše uváděl spíše pro klasický deskopový stacionární počítač do 20 000 pro domácí potřeby . Přikládám novou verzi přílohy.
Přílohy
PC sestava.rar
(7.98 KiB) Staženo 117 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem nového stroje

#4 Příspěvek od Rudy »

To nejsou vůbec špatné sestavy. Ta vpravo s výkonějším zdrojem mi přijde o něco lepší (výkonější zdroj, lepší procesor a RAMky kingston - současná špička v oboru). Ta druhá ale také není špatná.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět