Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Notebook Asus X550VB - ovladače W10

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook Asus X550VB - ovladače W10

#31 Příspěvek od Rudy »

Já to také nechápu, proto jsem ještě jednou prošel mazací skript. Aktualizace také zřejmě není na vině, tohle MS aktualizace nedělají. Jen pokud by to bylo uloženo v některé z "nestandardním adresáři, např. v dočasných. Ty se mažou příkazem EmptyTemp:. Měli jsme tu "experta", který něco podobného ukládal do koše!! a pak se divil, že jsme mu to smazali. Obsah koše log nezobrazí, naopak ho defaultně maže. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: Notebook Asus X550VB - ovladače W10

#32 Příspěvek od mlcoch »

Rudy, když můj "nový" NTB nebude střelou a hvězdou, zkusím se vrátit k problémům tohoto. Během roku jsem zkoušel různá nastavení, aktualizace a improvizace - ale problémy s režimem spánku, který nefunguje při zavření, se rozšířily o občasné výpadky touchpadu. Chtěl jsem přeformátovat disk a reinstal komplet celého, ale manželka odmítá tuto verzi, protože bych týden zase nic jiného nedělal. Původní W7 jsou upgr. na W10 a i když by se hodně potíží vyřešilo, ona chce dvě funkce z W10 :x

Dotazy jsou:
1) je možnost nějakého stáhnutí aplikace či čisté verze W10, kterou by šlo využít k opravě systému podobné reinstalu?
2) pokud bych musel provést reinstalaci, mám v NTB office2014 a W10 - lze toto zachovat nějakou zálohou případně vytáhnout aktivační kody a "reaktivovat" po instalaci?

Vím, že nejlepší řešení je čistá instalace - ale jelikož už je dávno po možnosti upgrade z W7, dost možná ani W7 nepůjde aktivovat, když za rok ukončí podporu... hledám možnosti nejsnadnějšího řešení. I když to nakonec bude vypadat :arcisit:
Díky!

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook Asus X550VB - ovladače W10

#33 Příspěvek od Rudy »

1. Tato možnost již v souč. době neexistuje. Jediná schůdná cesta je zde: https://wmmania.cz/clanek/jak-ziskat-zd ... alni-akce/ . K opravě+ systému je také možné použít utilitu WindowsRepair: https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni ... ws-repair/ .

2. Aktivační kódy lze vyáhnout https://wintip.cz/513-jak-zjistit-produ ... windows-10 . Podobně je tomu i v případě Office. K´dy zjistíte a pak zi je buď někam zapíšete, nebo si je uložíte do texťáku na flešku.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: Notebook Asus X550VB - ovladače W10

#34 Příspěvek od mlcoch »

s tím Windows Repair jsem to zkoušel, i když recenze nebyly moc dobré... no a po projetí a zjištění 8mi chyb v registru mi to nabídlo opravu - za akčních 39 dolarů :(

Produkey mám a kod taky - jen jsem slyšel něco o možnosti aktivace po registraci W10... takže bych spíš přemýšlel o čisté instalaci nově stažených W10 z ofic.stránek a aktivaci přihlášením... protože kód W10 už jsem jednou zkoušel takto "reinstalovat" a nepovedlo se.... možná je to díky tomu přechodu z W7

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook Asus X550VB - ovladače W10

#35 Příspěvek od Rudy »

Tak to nevím, mě to dělalo opravy zdarma. Registry sa dají opravit jedině přes bod obnovení v eyetému. Jinak je to na reinstal.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: Notebook Asus X550VB - ovladače W10

#36 Příspěvek od mlcoch »

Tak jsem zkusil ještě verzi z odkazu na wind repair - původně jsem odebral přímo z webu oné firmy. Provedl jsem "reset" velmi mnoho registrů a reinstaloval pár ovladačů - problém neustává.
Předpokládám, že je vysoká pravděpodobnost trvalých problémů u verze W10 - nechám to raději tak a naučím manželku NTB uspávat myší místo zaklapnutím ...
Zkusím to oddálit co nejdéle, ale jestli přijde dřív reinstalace nebo smuteční průvod do křemíkového nebe, to si netroufám ani vsadit.

Díky za náměty a rady :thumbsup:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook Asus X550VB - ovladače W10

#37 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno