Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

BootDevice not found, taky nelze se dostat do biosu

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
XrDs
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2018 17:33

BootDevice not found, taky nelze se dostat do biosu

#1 Příspěvek od XrDs »

Zdravím, moc nepředpokládám, že by někdo dokázal vyřešit můj první problém, ale minimálně na ten BIOS jsem zvědavý.
Včera jsem notebook klasicky vypnul. Dnes bohužel naskočila nemilá zpráva a to "BootDevice not found"...
Celá zpráva zní:
BootDevice not found
Please install an operating system on YouTube hard disk.
Hard disk - (3F0)
F2 System diagnostics
Fot more information, please visit: http://www.hp.com\go\techcenter\startup

Nabízí mi to system diagnostics, ale nic v něm nebylo úspěšné. Zkoušel jsem z HP techcentra vyslídit nějaké řešení a také nebylo úspěšné. (Zkoušel jsem reset BIOSu, vyndat a zpátky vložit HDD).
Obávám se, že HDD toho měl plné zuby, ale nechci vyloučit, že za to může snad základní deska, protože když se chci dostat do BIOSu pomocí tlačítek (F10, F9 pro boot atd) tak mě to hodí zpátky do system diagnostics. To stejné se stane i bez HDD vloženého. :x notebook mám HP ProBook 4530s, Windows 10

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BootDevice not found, taky nelze se dostat do biosu

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Opět těžká rada. BootDevice not found znamená, že bios nenajde bootovatelný disk. Pokud se nedostanete do biosu, nelze s tím nic dělat. Jste si jist, že přes >F10< je vstup do biosu? U NB to většinou bývá >F2<, nebo zvláštní tlačítko přístupné pomocí jehly (např. Lenovo).
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

XrDs
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2018 17:33

Re: BootDevice not found, taky nelze se dostat do biosu

#3 Příspěvek od XrDs »

Jsem si jistý, jelikož po vyvolání startupu po stisknutí tlačítka ESC mi to nabízí možnost F9 - boot, F10 - BIOS

Nemůžete aspoň odhadnout, jestli je teda chyba v HDD, v základní desce nebo v něčem jiném?
Jinak děkuji za odpověď, jsem celkem zklamaný, že vlastně nevím co dokoupit.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BootDevice not found, taky nelze se dostat do biosu

#4 Příspěvek od Rudy »

Největší podezření mám na HDD. Problém ale může být i v jeho řadiči (součást základní desky). Doporučuji si disk někde na zkoušku vypůjčit a zkusit, jesli ten jiný bios načte. Stejně můžete vyzkoušet ten váš v jiném NB. Systém sice nenastartuje (pokud je novější, než WinVista), ale bios by ho měl načíst.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

XrDs
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2018 17:33

Re: BootDevice not found, taky nelze se dostat do biosu

#5 Příspěvek od XrDs »

No zkusil jsem to dát do druhého notebooku a vyhodilo mi to toto:
Reboot and select proper boot device
or insert boot media in selected boot device and press a key

I po úpravě v boot orderu, ale nejsem si jistý, jestli to je kompatibilní (konektory sedly, tak asi jo) a taky nevím jestli mi může BIOS vypsat připojené periférie.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BootDevice not found, taky nelze se dostat do biosu

#6 Příspěvek od Rudy »

Podstatné je, jestli disk vidí bios. Sdělení bylo: Restartujte a vyberte správné zaváděcí zařízení. Takže vlastně nevím, zda disk bios detekoval. Kompatibilní bude určitě. Bios vám vypíše jen ty jednotky, které jsou připojeny přes SATA porty. Pokud máte bootovatelnou flešku, objeví se ve výpisu bootovatelných jednotek.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

XrDs
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2018 17:33

Re: BootDevice not found, taky nelze se dostat do biosu

#7 Příspěvek od XrDs »

Ano správně jste mě navedl, stačilo vyměnit HDD a už to jede i bootování jede :D takže HDD je bohužel kaput
Děkuji mnohokrát

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BootDevice not found, taky nelze se dostat do biosu

#8 Příspěvek od Rudy »

Teď je to jasné. :) Nemáte zač!
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět