Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Tonerový prach špiní

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Tonerový prach špiní

#1 Příspěvek od otter »

Zdravím, prosím o radu s jedným problémom. V novembri 2017 sa mi pokazila stará atramentová tlačiareň a zakúpil som si novú, laserovú tlačiareň HP LaserJet Pro MFP M26nw. Mimochodom, ďakujem vám za radu kúpiť laserovú tlačiareň, ktorú ste mi vtedy dali, musím skonštatovať, že svoje úlohy plní zatiaľ vynikajúco - tlač je rýchlejšia, nie sú ani problémy s atramentovými kazetami, ako v starej. Spozoroval som iba jeden problém - z obrázkov, ktoré tlačiareň vytlačí, sa mi špinia končeky prstov. Samozrejme, prsty nemám zašpinené už pri prvom letmom dotyku, na zašpinenie musím papier buď silne stláčať alebo po ňom viackrát prechádzať prstom. Z vytlačeného textu sa mi prsty nešpinia, iba z obrázkov. Obrázky sú, samozrejme, čiernobiele a mne sa prsty špinia, keď prejdem prstom po tom čiernom povrchu. Z bieleho, či sivého povrchu sa mi prsty viditeľne nešpinia. Čo je zvláštne - stáva sa to aj vtedy, ak sa papiera dotknem po mesiaci, čo bol vytlačený. Zvláštne je to preto, lebo po mesiaci by som už očakával, že ten tonerový prach zaschne. Veď v tlačiarni by sa to malo zapiecť a prach by sa už z obrázku uvoľňovať nemal.
Je to bežné, alebo je to nejaká anomália? Vopred ďakujem za radu.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonerový prach špiní

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Laserová tiskárna funguje na principu zapékání. Tonerového prášku by ovšem měl být jen tolik, kolik tiskárna dokáže zapéci. Problémj iovšem může dělat i druh papíru. Také je možné nastavit typ papíru i druh tisku ve vlastnostech zařízení. Zkjuste si s tím pohrát. Pokud se vám to nepodaří, zřejmě by pak šlo o chybu tiskárny.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Tonerový prach špiní

#3 Příspěvek od otter »

Na papieri nevidím zvláštnosti, ide o obyčajný, lacný papier z Tesca. Zaujalo ma, že na tom vytlačenom obrázku, je v tej čiernej časti badať textúra. Neviem to celkom dobre popísať, sú to akoby také nepravidelné tvary "vo vrchnej časti" obrázka. Ale to je možno normálne, ťažko povedať. Ono by to až taký problém nespôsobovalo, ale ak držím papier v ruke silnejšie, prsty sa mi špinia.
Mne ide o to, či ten problém nie je bežný? Ono, možno pri pevnejšom dotyku, či pravidelnom stieraní sa prach uvoľňuje. Ste si istý, že sa to neprejavuje bežne na tlačiarňach?

EDIT: Ja by som sa tomu ani nečudoval, keby šlo o repasovaný toner, ale ja mám v tlačiarni originálny toner priamo od výrobcu (HP).
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonerový prach špiní

#4 Příspěvek od Rudy »

Jsem si jistý, sám mám laserovku HP a podobný problé neregistruji. Snad jen pár sekund po vytištění se dá text rozmazat. Po cca 20s se mi to už nepodaří.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Tonerový prach špiní

#5 Příspěvek od otter »

Nehovorím o rozmazaní, rozmazať sa to ani mne nepodarí. Schválne som si teraz vzal do rúk obrázok, ktorý som vytlačil cca pred dvoma mesiacmi a po čiernej ploche som niekoľkokrát prechádzal prstom. Obrázok sa nerozmazal, vôbec sa nezmenil, ale na končeku prsta mi ostalo trocha čierneho prachu. Ten prst nemám vyslovene čierny, skôr sivý a pod tou vrstvičkou sú badať papilárne línie prsta. Ako keď berú odtlačky prstov, vy si prst umyjete a ešte stále vám prst ostane trocha znečistený. Ale na prvý pohľad to znečistenie ani nezbadáte, až keď sa na prst prizriete dôkladnejšie. Dá sa to umyť vodou a trocha zmierniť utrením do servítky.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonerový prach špiní

#6 Příspěvek od Rudy »

Je možné že je nekvalitní cartridge (i orig se občas nepovedou). Druhá možnost je nedokonalé zapečení. Zkoušel jste si pohrát s tím nastavením?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Tonerový prach špiní

#7 Příspěvek od otter »

V nastavení neviem nájsť nič, čo by mohlo pomôcť. Ak pôjde o nedokonalý toner, potom by teoreticky mohla pomôcť jeho výmena. Ale toner snáď netreba meniť kvôli niečomu takémuto, takže mi napadá počkať, kým sa tento toner spotrebuje a potom otestovať, či to robí aj nový.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tonerový prach špiní

#8 Příspěvek od Rudy »

Otevřte zařízení/tiskárny>předvolby tisku>papír & kvalita a tam si pohrajte s typem papíru a kvalitou tisku. Samozřejmě výměna toneru napoví více.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět