Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

GA-G33M-DS2R nenajde SSD, pokud tam není zapojen i HDD

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

GA-G33M-DS2R nenajde SSD, pokud tam není zapojen i HDD

#1 Příspěvek od mlcoch »

Zdravím vás.
Mám takovou zajímavou otázku - rébus jsem jednu dobu neřešil, ale chci PC reinstalovat a zprovoznit ....

Sestava:
Gigabyte GA-G33M-DS2R
WIN7 64PRO
core2quad - 8400
6GB ram DDR2
GTX750
HDD toshiba 320GB
ADATA Premier SP550 120GB.

Na SSD jsem instaloval OS. Bylo vše ok.
HDD jsem chtěl zrušit - je zbytečný a zpomaluje evidentně celý PC. Kdo si pamatuje tu část W7, kde se hodnotí rychlost PC, vše je na cca. 7, ale HDD na 5,8
Jenže když HDD oddělám, SSD se ztratí a není vidět ani v biosu. Nenajede OS - prostě to bez HDD nefunguje, i když na HDD nic není!
Nastavení bios - AHCI, 64bit,...
Rébus:
divné je, že když je tam ten HDD, tak to jede i při instalaci OS na SSD, ale na samostatný ssd prostě nejede... nechápu, je to nelogické

Je někde chyba v nastavení? je možné, že to prostě má nějaký blok... a potřebuje to SATA HDD ?
Bios je poslední verze - F9A


Projel jsem to benchmarkem - největší problém je zde: "The boot partition is located on a mechanical or hybrid drive. Moving the system to an SSD will yield far faster boot times, better system responsiveness and faster application load times." Jenže tento bootovací oddíl právě z HDD na SSD nedostanu - PC by padl do konfliktu. ztratil by SSD a PC by zneprovoznil... Mrzí mne to :(

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: GA-G33M-DS2R nenajde SSD, pokud tam není zapojen i HDD

#2 Příspěvek od mlcoch »

Tak jsem zkusil upgr. na W10 - furt nic - tak jsem to zkusil zformátovat, že to nainstaluju všechno od začátku - nenajede mi ani origo DVD na W7.... při bootování mi napíše "Chybí boot mgr" a hotovo.
asi jsem právě odrovnal desku nebo co - bios se dá resetovat jenom vyjmutím CMOS, ale flešnutí na F9 zůstane. downflash - nelze, hledá to jedině na floppy disku, jiné možnosti nejsou.
Jdu se podívat po webu na nějakou akci :/ asi koupím rovnou novou desku, ram a CPU a ostatní přehážu :/

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: GA-G33M-DS2R nenajde SSD, pokud tam není zapojen i HDD

#3 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Díval jsem se včera na web a zjistil, že nejste sám, kdo tento problém má. Bohužel jsem žádné řešení nenalezl.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: GA-G33M-DS2R nenajde SSD, pokud tam není zapojen i HDD

#4 Příspěvek od mlcoch »

Díky za snahu pomoct!
Zkusil jsem ještě Linux - ten tam nainstaluju, ale opět jen na starý HDD. Když jsem pak chtěl instalaci W7, házelo to chybu disku.
Takže jsem právě našel XP - zformátoval jsem SSD v jiném PC, dal bootovat DVD po resetu bios a při startování jsem vytrhl na tvrdo kabel z disku HDD. Normálně mi to našlo i SSD !!!!! a teď čekám s velkým očekáváním, až se mi nainstalují XP. Pokud se podaří, z nich W7 udělám obratem :D

Budu informovat o výsledku :D

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: GA-G33M-DS2R nenajde SSD, pokud tam není zapojen i HDD

#5 Příspěvek od Rudy »

OK. Díky za info.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: GA-G33M-DS2R nenajde SSD, pokud tam není zapojen i HDD

#6 Příspěvek od mlcoch »

Jede tooooo :|
Takže - nejprve jsem zkusil linux mint na starý disk, jestli pak budu moct zformátovat SSD - jenže to házelo chybu všeho okolo, nechtělo to komunikovat..
Tak jsem díky DVD XP a neochvějné víře po 10tém pokusu nainstaloval XP ! stáhl SP2, vložil DVD W7 a instaloval ze spuštěného systému. Teď už mám cca. 3GB aktualizací W7 za sebou - vše funguje na SSD bez problémů.
Onen koeficient kvality - rychlosti - vyskočil z 5,8 na 7,2 (díky procesoru, jinak bych byl nad 7,5...) - no čísla toho měřáku W7 jsou trochu k pousmání, ale já jsem šťastný jak blecha :P
Takže SSD na této desce prostě funguje - jenom musíte mít štěstí, že se vám to podaří rozjet :D

Flešnout bios se na této desce nedá napřímo - lze jenom utilitkou v puštěném systému. To mám taky funkční...

Přeju hezký zbytek neděle :D

:closed:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: GA-G33M-DS2R nenajde SSD, pokud tam není zapojen i HDD

#7 Příspěvek od Rudy »

Poměrně komplikované. Hlavně ale, že je to OK. Hezký den! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno