Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Maximální vytížení RAM - mohou odejít?

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
MrFruty
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2012 21:03

Maximální vytížení RAM - mohou odejít?

#1 Příspěvek od MrFruty »

Zdravím,

měl bych snadnou otázečku,která mne však velmi trapí.

Jsem vášnivý hráč her,no samozřejmě že ovšem doba jde do předu a HW požadavky se čím dál tím více zvětšují,no ale abych zde zbytečně netlachal a přešel rovnou k věci.

Hraji hru/hry , jedna z nich je například GTA V která trpí memory leakem a je schopná vytěžovat mé RAM na téměř 100%,prostě nenechává zbytku systému absolutně žádnou šťávu,mě by zajímalo,zda to ty RAM dokáží dlouhodobě a i několik hodin takto držet aniž bych je naprosto...no řekněme nezničil či nezkracoval jejich životnost až příliš.

Mám 8 GB RAM celkem , jedná se o Kingston HyperX Fury Blue (2x4GB) DDR3 1600 .

Samozřejmě je to problém té hry,ne mého počítače,mne tedy zajímá,zda bych měl neprodleně a bez čekání dokoupit minimálně dalších 8 GB RAM (což mi stejně asi doporučíte) aby se využití značně snížilo,anebo zda ty RAM jsou schopné to tahat bez problémů které by se objevily časem.

Samozřejmě jsou to RAM a řekl bych že ty moje patří mezi ty "kvalitnější" a nejsou to šmejdy a jsou k tomu stavěné,tak či tak mi to prostě nedá a musím se na to zeptat.

Obrázek

Nemám žádné aplikace na pozadí,nic jiného než hra samotná mi paměť nevytěžuje,pokud budete potřebovat jakékoliv jiné informace ,tak stačí napsat a velice rád a ochotně Vám vše popíši detailně.

Děkuji Vám.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximální vytížení RAM - mohou odejít?

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Naše fórum je fórem bezpečnostním a skoro nikdo z nás hry nehraje. V této oblasti vám lépe poradí některé herní fórum. Jen tak citem: Myslím, že na současné hry je 8GB málo. Velikost RAM je ale nutno skloubit i s ostatním hardwarem, aby zase nevzniklo "úzké hrdlo" někde jinde (např. grafika). O tomhle vám více povědí na některém herním fóru, kde o tom mají rozsáhlejší znalostí oproti nám.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

j3šť3r
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 451
Registrován: 25 čer 2007 01:15
Bydliště: M. Boleslav

Re: Maximální vytížení RAM - mohou odejít?

#3 Příspěvek od j3šť3r »

Pokazit se muze cokoliv, ale zrovna u ramek se to stava velice vyjmecne, o ne bych strach nemel. V pripade hrani bych mel strach spis o grafickou kartu nebo zakladni desku, v pripade podradneho zdroje o nej (a tim padem o celou sestavu, smejdsky zdroj muze pri poruse zlikvidovat vsechno, vcetne mysi i klavesnice).

Jestli dokoupit dalsi pamet? Kdyby se sehnala za hodne dobrou cenu (jedna z mala komponent, kde bych se nebal ani bazaru), proc ne. Zalezi, jake jsou vyhlidky pouzivani stavajiciho stroje, jestli se s nim pocita jeste nekolik let vydrzet, tak bych pamet dokoupil. Jestli je v planu v brzke dobe koupit neco noveho, tak by se jednalo o vyhazovani penez, protoze novy pocitac bude potrebovat DDR4 a vase stare do toho nedate.

Odpovědět