Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Výměna HDD v PC,pokud mám systém na SSD disku

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
pepicek
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 28 říj 2017 11:24

Výměna HDD v PC,pokud mám systém na SSD disku

#1 Příspěvek od pepicek »

Zdravím, zkoušel sem hledat jestli tu už podobný návod někde není, ale nenašel sem tady ani jinde na netu, tak se zkouším optat, jelikož jste mě už před lety pomohly...
Problémek mám následující.
Koupil sem od bráchy PC, kde má SSD disk na kterém má windowsy a pak má další HDD 500GB, který chcem vyměnit za větší 1000GB.
Předpokládám že nebude stačit jen vyměnit HDD, že se bude muset ještě asi něco nastavit v BIOSu,nebo ještě někde jinde :D mohl by mě někdo přibližně poradit co a jak a jaké problémy mám popřípadě očekávat? Nerad bych šlápl vedle a rozes*al celé PC.
Děkuji za každou radu

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118196
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna HDD v PC,pokud mám systém na SSD disku

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Podle by to problém být neměl. Je to pouhá výměna disku, navíc ještě pouze datového. Disk vyměníte, přesvědčíte se, zda jej bios regulérně načetl, vytvoříte partition, zformátujete a můžete ho používat. Máte-li, ovšem aplikace na druhém disku (ne na SSD), budete je muset asi přeinstalovat.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pepicek
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 28 říj 2017 11:24

Re: Výměna HDD v PC,pokud mám systém na SSD disku

#3 Příspěvek od pepicek »

Ok, díky za radu. Kdybych měl nějaké problémy dám vědět,ale pokud to je takhle jednoduché tak to asi dám do kupy. Ještě jednou díky

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118196
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna HDD v PC,pokud mám systém na SSD disku

#4 Příspěvek od Rudy »

Není zač. Neměl by být zásadní problém, v případě potřeby se ozvěte. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět