Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Jak zavést do PC nový HDD a nahrát tam Windows?

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Mankind
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 285
Registrován: 08 led 2012 15:33

Jak zavést do PC nový HDD a nahrát tam Windows?

#1 Příspěvek od Mankind »

Dobrý den, celá otázka je vlatsně již v názvu. JDe o to, že mi odchází starý HDD a dělá zle, mám dva menší HDD a chci kopit jeden velký. Ale problém je, že neznám postup, co vše mám udělat, aby to nakonec fungovalo?

Můj pohled: 1. zapojím nový HDD do sestavy a vše z dvou starých překopíruju do nového? ... Nemám ale ještě předtím udělat něco v biosu nebo něco s ovladači? Jinak mám starý systém Windows XP SP3.

Jinak byc h ještě dodal, že momentálně tam mám disky Seagate Barracuda 7200.10 3.5" 320GB ST3320620AS a ještě druhý, ten je starší a nevím jestli to je správný název: WDC WD1200JB-00EVA0 má 120GB. A chtěl bych třeba tento https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007H1TZ0003LB1

Buďte prosím Vás, tak laskaví a napište mi, jak by jste postupovali Vy nebo pokud znáte odkaz na stránku, kde je to podrobně vysvětleno. Děkuji Vám.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15193
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Jak zavést do PC nový HDD a nahrát tam Windows?

#2 Příspěvek od JaRon »

ahoj,
je tu trochu problem, system sa neda nahrat - prekopirovat :(
Mas dve moznosti:
1. nainstalovat na novy disk OS Windows a potom prehrat z diskov data a doinstalovat programy
2. preklonovat stary systemovy disk na novy disk a z druhého disku prekopirovat data
Klonovanie napr. cez Acronis True Image.
Ak si netrufas, zver to radsej niekomu zbehlejsiemu :thumbsup:
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Mankind
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 285
Registrován: 08 led 2012 15:33

Re: Jak zavést do PC nový HDD a nahrát tam Windows?

#3 Příspěvek od Mankind »

Děkuji za odpověď a při té první možnosti yb to bylo jak? že se ptám tak hloupě...

strčil bych nový HDD do PC sestavy a zároven při startu PC bych tam vložil cd disk s OS? a tak nainstaloval ten systém... to bych ale musel mít zbývající dva HDD odpojeny ne?

Druhá možnost není jednodušší? Stáhnu ten program, pokud je aspon trochu srozumitelný a překlonuju data na systémovem disku a předám do nového? Tzn. do PC zavedu nový HDD, jak se dostanu na plochu tak budu pracovat s tímm Vámi zmineným programem, preklonuju to a poté po vypnuti PC už muzu ten stary disk odpojit?

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15193
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Jak zavést do PC nový HDD a nahrát tam Windows?

#4 Příspěvek od JaRon »

Mankind píše:Děkuji za odpověď a při té první možnosti yb to bylo jak? že se ptám tak hloupě...

strčil bych nový HDD do PC sestavy a zároven při startu PC bych tam vložil cd disk s OS? a tak nainstaloval ten systém... to bych ale musel mít zbývající dva HDD odpojeny ne?

Druhá možnost není jednodušší? Stáhnu ten program, pokud je aspon trochu srozumitelný a překlonuju data na systémovem disku a předám do nového? Tzn. do PC zavedu nový HDD, jak se dostanu na plochu tak budu pracovat s tímm Vámi zmineným programem, preklonuju to a poté po vypnuti PC už muzu ten stary disk odpojit?
prva moznost - tak ako pises, stare disky mozu, ale nemusia byt odpojene - ked ich odpojis, bude to prehladnejsie
druha moznost - napalis z ISO bootovatelne CD s Acronis, bootnes z neho - a vyberies zdrojovy a cielovy disk
po preklonovani nechas pripojeny iba novy disk, ktory by mal fungovat ako ten stary
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Odpovědět