Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Počítač se nechce rozjet

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Mankind
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 285
Registrován: 08 led 2012 15:33

Počítač se nechce rozjet

#1 Příspěvek od Mankind »

Dobrý den , prosím Vás mám celkem závažný problém s PC.
Už delší dobu, když PC normálně pustím, tak se to nahrává a startuje, potom se na monitoru objeví Windows a lištička s načítáním... no a pak v PC něco blikne a on se během sekundy sám vypne a znovu načítá... vlastně takový restart si sám udělá. No tak se to nahrává znovu a pak se opět objeví Windows a lištička a potom už naskočí normálně plocha. Nevím co to má být, proč se PC takto rozjíždí nadvakrát?

Ale právě dneska jsem si myslel, že už je po počítači. Spustil jsem ho, jako vždy, ale tentokrát se nerozjel až na podruhé, ale nechtěl se rozjet vůbec. Stále dokola načítalo, pak se objevil Windows a pak se vypnul a zapnul, a takhle to bylo aspon 10x po sobě, než se mi podařilo namačkat F8 a dal jsem obnova systému, kdy ještě fungoval správně nebo jak je to napsané...

Já vím, že nemáte křišťálovou kouli, ale čím si myslíte, že se tohle děje? Mám strach, že se PC takhle už jednou nerozjede.

V sestavě mám Windows XP S3
MSI G41M-FD základovka
graf. karta Sapphire ATI Radeon HD 4770 512MB DDR5 21149-00-20R
proc. Intel pentium dual-core E6300 BOX 2,8GHz
harddisky Seagate Barracuda 7200.10 3.5" 320GB ST3320620AS a ještě druhý, ten je starší a nevím jestli to je správný název: WDC WD1200JB-00EVA0 má 120GB

Promiňtě, jestli je to nějaký zmatený dotaz a děkuji Vám za odpověď.

PS: Ještě bych rád dodal, že po této situaci, co se skoro nerozjel, mi tu na ploše svítí kolonka, že není připojení k internetu, ale přitom na něm normálně jsem...

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15192
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Počítač se nechce rozjet

#2 Příspěvek od JaRon »

ahoj,
tak si podla svojich skusenosti len zatipujem:
- na 30% je tam slaby, zly zdroj
- na 60% moze byt vadna zakladna doska - motherboard
- zvysnych 10% problem disku a ine
Pisall som len HW, pretoze je velmi pravdepodobne, ze ide o chybu HW
Teoreticky moze byt aj poskodeny system Windows, je to vsak mala moznosst
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Mankind
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 285
Registrován: 08 led 2012 15:33

Re: Počítač se nechce rozjet

#3 Příspěvek od Mankind »

Dobrý den, zdroj jsem zapomněl připsat, ale ten je celkem nový a je silný dost, má skoro 600W nebo 550W ted nevím :/
Ten zdroj je vlastně nejnovější komponent.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15192
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Počítač se nechce rozjet

#4 Příspěvek od JaRon »

nic nepokazis, ak s príkazového riadku spustis postupne:
chkdsk /r

a po restarte PC aj:
sfc / scannow
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Mankind
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 285
Registrován: 08 led 2012 15:33

Re: Počítač se nechce rozjet

#5 Příspěvek od Mankind »

Dobrý den, ještě jsem se dozvěděl, protože jsem u toho vlastně nebyl.... že oni ten počítač chtěli zapnout, ten se asi 3x načítal a nakonec zůstal vypnutý a nerozjel se. Pak jsem k tomu přišel já za několik hodin a psal jsem výše, jak se to rozjelo... Tak to mi trochu připadá vážně na ten zdroj ne? Ale přijde mi to divné, protože je to celkem nejnovější komponent. No pár let to už bude ale ne nějak extra. Akorát bohužel nevím, co tam za zdroj vůbec mám. Vím jen, že má výkon 550W

Odpovědět