Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Je HDD zniceny?

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
miroo
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: 22 dub 2006 18:49

Je HDD zniceny?

#1 Příspěvek od miroo »

Dobry den,

asi cca pred rokem mi odesel starsi HDD (WD3200KS). Pouzival jsem ho v pocitaci jako datovy, ackoliv i na nem byl puvodne nainstalovany system (tenkrat jeste Win XP). Nepamatuji si to uz presne, ale probihalo to nejak tak, ze ve Win 7 se mi z niceho nic zobrazila hlaska ve smyslu, ze pravdepodobne doslo k nejakemu poskozeni disku, at zalohuji data. V te chvili byl disk normalne funkcni, mohl jsem se na nej dostat a pracovat s nim. Krome te hlasky nevykazoval zadne problemy. Bohuzel jsem udelal chybu, nic nezalohoval a pocitac jsem vypnul. Od toho vypnuti uz ale disk nikdy nenajel. Musel jsem ho vytahnout z PC, protoze Win 7 se s nim odmital spustit.

Ted po roce jsem si vzpomnel, ze tam mam spoustu fotek z dovolene a rad bych se k tem datum dostal. Zkusil jsem ho zapojit do jineho PC, kde je Win 10, tam system najede, ale zminovany disk neni vubec videt, jakoby tam nebyl. Neslysim z nej ale zadne divne zvuky, podle sluchu funguje zcela normalne. Jen ho system vubec nevidi. Je mozne, ze by chyba nemusela byt primo v HW a mohl bych se k datum nejakym zpusobem pres Win 10 dostat? Dekuji Vam predem :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Je HDD zniceny?

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Pokud se systém při připojeném disku nespustí, těžko se do něj dostanete. Záleží na tom, co je na něm vadného. Pokud elektronika, máte jistou šanci, pokud si vypjčíte doborou z naprosto stejného disku. Jestli ovšem jsou poškozeny plotny (a to musí být poměrně dost, nebo vadný tzv. nultý sektor) pak jste zcela bez šance a data jsou ztracena.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
JerryK_736
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: 18 dub 2009 08:08
Bydliště: kousek pod Sněžníkem

Re: Je HDD zniceny?

#3 Příspěvek od JerryK_736 »

miroo: Pokud víte jak, zkuste se podívat do BIOSu v PC s Win10, jestli ten nemocný HDD vidí a správně detekuje typ a kapacitu. Pokud v tom PC je DVD mechanika, zapojte HDD místo ní - vyloučíte možnost špatného nastavení SATA portu a datového kabelu. Pokud HDD v BIOSu vidět není, pravděpodobně je v háji elektronika disku.
Pokud vidět je, spusťte systém a podívejte se do správy disků (nejrychleji klávesy Win+R, do řádku otevřít vložte příkaz diskmgmt.msc). Disk číslo 0 by měl obsahovat systém, při čisté instalaci Win10 na nový disk jsou tam obvykle 3-4 oddíly, některé bez písmen - s tímto diskem nic nedělejte.
Pokud je v přehledu disk s oddíly NTFS nebo FAT32, které nemají přiřazeno žádné písmeno, ale hlásí, že jsou v pořádku, klepněte na oddíl pravým myšítkem a zvolte "Změnit písmeno jednotky a cestu". Po přiřazení písmene by měly být soubory na oddílu viditelné.
Pokud je disk bez oddílů, případně ve formátu RAW, zkuste použít nějaký software na záchranu souborů z poškozeného disku. Je jich spousta, bohužel, většina za peníze. Jednu free utilitu - návod a odkaz na stažení - najdete tady: https://www.youtube.com/watch?v=maR47QBgVwY .
Když ani to nezabere a o data stojíte, obraťte se na servis, který se obnovou dat zabývá profesionálně. Těch firem je taky dost, stačí do strejdy gůůgla zadat heslo "záchrana dat z hdd".

Odpovědět