Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Kompatibilita hardvéru

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Kompatibilita hardvéru

#1 Příspěvek od otter »

Zdravím. Pred niekoľkými mesiacmi (myslím si, že v novembri) mi začala myš jemne štrajkovať - začala robiť doubleclick (pri jednom kliknutí sa myš správa tak, akoby som klikol dvakrát). Je to len na ľavom tlačidle, predpokladal som teda, že odchádza mikromotor tlačidla. Nebolo to až také výrazné, tak som sa rozhodol, že to skúsim ignorovať. Táto stratégia sa mi vyplatila, problém viacmenej utíchol a znova sa objavil pred niekoľkými dňami - ibaže v oveľa väčšej miere. Iniciatívne som vypozoroval, že vyše 80 % kliknutí má aspekt doubleclicku. Zdesil som sa, keď som videl toto číslo a rozhodol som sa, že je zrejme čas myš uložiť niekam do skrine na zaslúžený dôchodok. Naozaj zaslúžený - myš mám sedem rokov a vcelku verne mi slúžila. Koliesko myši dávno čiastočne nefunguje, ale to mi až tak neprekážalo. Nuž, a nakoľko som v osobných záležitostiach konzervatívny človek, som pevne rozhodnutý, že si kúpim takú istú myš. Aby som konečne upresnil značku myši, ide o Genius M/N Net Scroll 110. Ak to pôjde, kúpim ju v kamennom obchode, ak tam takú myš nenájdem, objednám to cez internet. Internetový obchod už mám vyhliadnutý, ale mám ho len ako záložný plán, nakoľko vzhľadom na cenu poštovného radšej kupujem v kamenných obchodoch. To, že k takémuto aktu dôjde, je už takmer na sto percent isté, nakoľko používanie myši sa pomaly stáva takmer nemožné, preto sa vopred ospravedlňujem, ak náhodou so svojou nefunkčnou myšou spôsobím dvojité odoslanie príspevku alebo niečo podobné. K nákupu mám dva otázky, týkajúce sa predovšetkým kompatibility myši so základnou doskou.

:???: Otázka 1 - súvisí kompatibilita myši nejakým spôsobom s operačným systémom? Na stránke internetového obchodu, kde som si myš vyhliadol, som zistil, že myš je kompatibilná so staršími verziami (Windows 98, Windows ME, Windows 2000, Windows XP, Windows 2003). Mám Windows 8.1 a rád by som sa spýtal, či sa mi myš spustí aj v novšej verzii systému, než aká je uvedená na zoznamu kompatibilných systémov. Zmysel mi to dáva, nakoľko aj súbor Office, napísaný na staršej verzii, otvorím na novšej verzii. Je možné, že pletiem hrušky s jablkami, ale ak je to tak, tak by som bol naozaj rád, ak by ste mi to objasnili.

:???: Otázka 2 - myš som si kúpil pred siedmimi rokmi. Základná doska je spred niekoľkých rokov, značky ASRock (bližšiu špecifikáciu nepoznám). Bude myš kompatibilná so základnou doskou? Je mi jasné, že v oblasti informatiky ide vývoj neustále dopredu, v skrini mám CRT monitor zo starého počítača a je mi jasné, že k mojej základnej doske by som ho asi nepripojil. Neviem však, či je sedem rokov v informatike tak veľa, a či bude myš predsa len kompatibilná so základnou doskou.

Ďakujem každému, kto mi pomôže zodpovedať na moje otázky.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita hardvéru

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Obecně každá myš by měla být kompatibilní jak se základní deskou, tak s oper. systémem. Vyjímku tvoří speciální myši (takové, ke kterým se instaluje speciální ovladač, který je obvykle přiložen na CD). Takový ovladač je kompatibilní jen s těmi OS, pro něž je naprogramován. Některé desky nemají port P/S2. K nim potom nelze připojit myš se standardem P/S2 (pouze USB). Existuje sice adaptér, ale mám zkušenosti, že na některých základních deskách nefunguje.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Kompatibilita hardvéru

#3 Příspěvek od otter »

Ďakujem za odpoveď. S konektorom nebude problém, daná myš má aj PS/2 aj USB štandard. Čo sa týka špeciálnych myší, ako sa dá zistiť bez priameho osobného kontaktu s myšou, či medzi ne moja myš patrí? Pýtam sa pre prípad, že by sa mi v kamennom obchode nepodarilo zohnať myš.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita hardvéru

#4 Příspěvek od Rudy »

Jak už jsem uvedl, k speciálním myším je obvykle přiloženo CD s ovladačem. I bez ovladače by ale měly fungovat základní funkce. Případně si myšku vyhledejte podle typu přes Google.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Kompatibilita hardvéru

#5 Příspěvek od otter »

Veľmi ďakujem za cenné rady, avšak vyzerá to tak, že akcia "Výmena myši" sa na nejaký čas odkladá. Už včera večer som si všimol, že sa myš akosi upokojila a dnes som si klikaním na ikony na ploche overil, aký je stav s doubleclickmi. Aspekt doubleclicku má iba necelé 1 % kliknutí, takže to vyzerá, že mikromotor tlačidla sa rovnako, ako v novembri, upokojil. Je mi jasné, že mi tá myš nevydrží večne, lebo ju mám už sedem rokov, je to už "myšia babička", ale chcem, aby mi ešte aspoň niekoľko mesiacov poslúžila. Načo ju posielať na dôchodok, keď je ešte používateľná? Napokon, vy sám ste povedali, že s určitými výnimkami sú myši kompatibilné so všetkými základnými doskami. Ešte ju budem používať, kým sa dostane do takej fázy, že pri takomto "záchvate doubleclickov" sa už neupokojí, a potom ju jednoducho pošlem na dôchodok. Každopádne, ďakujem vám za určité rady, určite sa na vás obrátim, aj keď budem po kúpe novej myši potrebovať pomoc s nejakými ďalšími záležitosťami, súvisiacimi s kúpou myši.
To by teda snáď bolo všetko, a navrhujem :closed:
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita hardvéru

#6 Příspěvek od Rudy »

Rád jsem pomohl a nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno