Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Problem pri bootovani PC

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
SiSTiCkA
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 19 lis 2011 11:47

Problem pri bootovani PC

#1 Příspěvek od SiSTiCkA »

Dobry den, potreboval bych poradit jak opravit PC.

Kdyz pocitac nastartuji, tak se zobrazi pouze logo zakladni desky. Pote zcerna obraz, zobrazi se hlaska "no dvi signal" a pocitac dale nic nedela.

Do boot menu se nedostanu, abych mohl zkusit nouzovy rezim. Pocitac zamrzne nejspis driv, nez se zacne nacitat windows.

Do biosu me pocitac po spamovani klavesy del pusti, bios ovsem po cca 5 sekundach zamrzne. Cely pocitac je sekly, nejde nic delat, jedine restart. Navic se menu v biosu z nejakeho duvodu rozsype, seknene se mys a zacne zobrazovat cinstinu. V priloze prikladam fotku monitoru po zamrznuti v biosu.

Pocitac jsem natvrdo zresetoval (odpojil napajeni i vyndal baterii ze zakladovky), zkousel jsem kontrolovat pripojeni kabelaze i prehazovat a vyndavat ramky a odpojovat disky.

Pocitac se zacal takto chovat po jeho preneseni z jedne mistnosti do druhe.

Sestava je mesic stara, byla pomerne draha. i7 7600, GTX 1070, 16 gb ram, 256 gb ssd, 1TB HDD, zakladovka MSI B250
Přílohy
BIOS po snaze cokoliv dělat. Myš se seká a pak zamrzne úplně, obraz se začne sypat, občas se text přeloží spontánně do čínštiny.
BIOS po snaze cokoliv dělat. Myš se seká a pak zamrzne úplně, obraz se začne sypat, občas se text přeloží spontánně do čínštiny.
IMG_20170329_223359[1].jpg (86.39 KiB) Zobrazeno 3526 x

Uživatelský avatar
Strijduur
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 28 bře 2017 09:24

Re: Problem pri bootovani PC

#2 Příspěvek od Strijduur »

Ahoj,

omlouvám se, že se sem pletu, ale možná by jste třeba mohl kontaktovat MSI podporu, pokud teda umíte nějaké anglické slovíčka - v češtině podpora není 100%. Jak jste říkal, sestava je nová, ale není deska nějak poškozená? Kapacitory nebo nějaký detail..

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP
VIP
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem pri bootovani PC

#3 Příspěvek od cernohous13 »

Ahoj, obrátil bych se na prodejce/stavitele - je to v záruce :wink:
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

SiSTiCkA
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 19 lis 2011 11:47

Re: Problem pri bootovani PC

#4 Příspěvek od SiSTiCkA »

Zakladovku jsem dal do reklamace. Po mesici prisla zpet s tim, ze se zavada neprojevila.

Pc dela porad to same :(

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP
VIP
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem pri bootovani PC

#5 Příspěvek od cernohous13 »

SiSTiCkA píše:Zakladovku jsem dal do reklamace. Po mesici prisla zpet s tim, ze se zavada neprojevila.
To sis stavěl sám :?:
Když bych reklamoval, tak celou sestavu :wink:
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

SiSTiCkA
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 19 lis 2011 11:47

Re: Problem pri bootovani PC

#6 Příspěvek od SiSTiCkA »

Jojo, sam. Uz me napada jedine procesor.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118197
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem pri bootovani PC

#7 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Tohle vypadá možná na vadnou desku. Případně zdroj. Chtělo by to odměřit voltmetrem všechna napětí. Barvy vodičů a jim příslušná napětí najdete zde: https://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=53&t=109260. Zároveň je tam v kostce popsaná základní hw diagnostika. Procesor bývá vadný málokdy.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět