Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Vypnutí zdroje při startu PC

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
petr_2
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: 19 črc 2008 08:39

Vypnutí zdroje při startu PC

#1 Příspěvek od petr_2 »

Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu s následujícím problémem.

Odešel mi zdroj v PC - začal při startu hlásit něco jako nestabilitu a vypínat se a podle SW k základní desce tam svítilo nízké napětí u 5 a 3,3V.
Dříve se občas stalo, že se při startu nerosvítil monitor ale základní deska nepípala, že by neviděla grafickou kartu.

Vyměnil jsem zdroj za stejné W jako tam byly ,a teď je tedy sestava následující:

Základní deska ASUS Z87-Plus
Procesor Intel Core i5-4570 3,2GHz
Paměť 8GB
Grafika NVIDIA Gforce GTX 660
Disk se systémem ATA Intel SSDSC2CW12 SCSI
Disky na data 2xWDC WD10 EZEX-00Z SCSI
Mechanika ASUS DRW-24F1ST SCSI
Klávesnice Logitech G11
Myš Gigabyte M6880
OS W7 64b

No a po výměně se objevil nový jev a sice, mám ve zvyku když nejsem doma vypnout zdroj vypínačem na zdroji. Když ho pak zapnu a pustím počítač, tak se asi tak na 1-2 s rozběhne jako by začal startovat (rozběhnou se ventilátory, probliknou ledky na mechanice...) a vypne se, pak se asi 2 s neděje nic a pak bez dalšího jakéhokoliv zásahu normálně nastartuje a naběhne.
Pokud ho potom vypnu a nechám zaplý zdroj, je další start už normální.

Můžete mi prosím poradit čím by to mohlo být? Prostě tomuto chování nerozumím, vypadá to jako by se vypnul zdroj při přetížení , ale proč to dělá jen při prvním startu?

Předem díky za radu , pokud ještě nějaká informace chybí doplním

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí zdroje při startu PC

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Ten zdroj, který jste do PC nově zapojil byl nový? Pokud ne, může mít stejnou vadu. Může být např. vyschlý filtrační kondenzátor v pomocném zdroji +5V a napětí které spíná přes MB hlavní zdroj, může mít přistartu problém. Jednoduše proto, že není na úrovni 5V, ale je menší. Tím, jak se pak kondenzátor ohřeje, zvětší kapacitu a napětí pomocného zdroje stoupne na hodnotu blízkou 5V a teprve potom proběhne korektní start.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

petr_2
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: 19 črc 2008 08:39

Re: Vypnutí zdroje při startu PC

#3 Příspěvek od petr_2 »

Ano, úplně nový zdroj. Tedy v sobotu vyzvednuty na alze a nainstalovany, z original zabalene krabice

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí zdroje při startu PC

#4 Příspěvek od Rudy »

OK. Pak jsou jen 3 možnosti:

1. problém má základní deska
2. někde je špatný kontakt (ne zcela zastrčený konektor apod.)
3. zdroj má výrobní vadu

Nebylo by od věci odměřit voltmetrem jednotlivá napětí. Správné hodnoty jsou tyto: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=53&t=109260 .
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

petr_2
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: 19 črc 2008 08:39

Re: Vypnutí zdroje při startu PC

#5 Příspěvek od petr_2 »

:-(

takže konektory jsem prošel, jsou OK

měřit napětí je problém, na černých kabelech zdroje, snad kromě 12V které bych našel na redukci pro ventilátor :-)

SW od asusu píše napětí 12,096, 5,08, 3,312

zkusil jsem odpojit disky aby toho startovalo co nejméně a efekt byl stejný navíc opět při startu pro změnu nepřipojil klávesnici :-)

tak se trochu bojím o základní desku :-(

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí zdroje při startu PC

#6 Příspěvek od Rudy »

Ta napětí jsou OK. Ještě byste v biosu mohl nastavit "Load default settings". Hardwarové závady se takto přes fóerm poměrně špatně zjišťují.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

petr_2
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: 19 črc 2008 08:39

Re: Vypnutí zdroje při startu PC

#7 Příspěvek od petr_2 »

Tak teď nevím, vlezl jsem do biosu a zvolil Load Optimized defaults , následkem čehož se změnila úvodní stránka při startu z výrobce chipsetu na ASUS , ale co hlavně startuje normálně, zkusil jsem to asi 3x s odpojením napájení a jede to

Dám tomu víkend a pak zavřu bednu a uvidíme :-)

Děkuji veliký kouzelníku a přeji dobrou noc

PS: možná zabralo energetické pole mé hrůzy z výměny desky a reinstalace, ne že by si to už nezasloužilo, ale jsou i lepší zábavy :-)

Ještě jednou díky a prosím počkat se zavřením vlákna aspoň do pondělí aby se to podle Murphyho zákona nezakřiklo

P.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí zdroje při startu PC

#8 Příspěvek od Rudy »

To logo ASUS, chcete-li, můžete vypnout. Najděte v biosu položku "Full screen logo", nebo "Show logo" a nastavte ji na >disabled<. Krom zobrazování loga se nic nezmění. Vypadá to, že v biosu bylo něco chybně nastaveno
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět