Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Starý PC vs. novější komponenty, ovladače a kiks....

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Starý PC vs. novější komponenty, ovladače a kiks....

#1 Příspěvek od mlcoch »

Dobrý den.
Ze starých ND, které jsem neprodal na netu, jsem se rozhodl udělat PC pro malého synáčka, aby mi nelezl do mého PC.
Postačí mu jen ON-Line free hry a minecraft, takže jsem ponechal své staré díly a koupil k tomu jen desku za pár korun...

Bohužel - nedaří se mi:
1) doplnit 4x 1GB ram - funguje jen se dvěma a přidání jedné či dvou dalších je důvodem k nezapnutí PC - nedojede ani do biosu! Zkusil jsem upgr. BIOS, ale píše mi to, že systém 64bit nepodporuje verzi biosu :(

2) nedaří se mi nainstalovat ovladače GK - hlásí chybu. NVidia geforce GT610 2GB, ani to není vidět...

Pročítal jsem si manuály základové desky a nenašel jsem důvod, proč by ramky neměly fungovat. V BIOSu jsem nastavil 64bit a stejně se nic nevyřešilo.
Nejvíc mne trápí ta grafika :(

Složeni PC dle Speccy:
Intel Core 2 Duo E4500 @ 2.20GHz 65nm

RAM 2,00GB Dual-Channel DDR2 @ 399MHz (6-6-6-18)

Motherboard Gigabyte Technology Co. Ltd. EP31-DS3L (Socket 775)

Graphics Obecný monitor nepodporující technologii PnP (800x600@1Hz)
14MB NVIDIA Standardní grafický adaptér s rozlišením VGA (ASUStek Computer Inc)

Storage 285GB Western Digital WDC WD3200BEVT-00A0RT0 ATA Device (SATA) 32 °C
7GB USB DISK 2.0 USB Device (USB)

Audio Realtek High Definition Audio
Operating System Windows 7 Professional 64-bit SP1

Díky za radu.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15213
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Starý PC vs. novější komponenty, ovladače a kiks....

#2 Příspěvek od JaRon »

ahoj,
najprv treba nainstalovat grafiku, prip. zopakovat instalaciu chipset ovladacov MB.
napr. https://www.asus.com/Graphics-Cards/GT6 ... _Download/
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: Starý PC vs. novější komponenty, ovladače a kiks....

#3 Příspěvek od mlcoch »

Mám vložené 2 ramky po 1GB dual režim - z nějakého důvodu mi to z dalších 4 bere jen jednu.. ale už 3GB ram by mi i stačilo...
Co se týče těch ovladačů, dával jsem nejnovější i na MB i na grafickou kartu. Pak jsem zkoušel i Slimdrivers - dohledalo to další varianty... jenže jakákoliv varianta ovladačů GK končila nezdarem - "nepodařilo se nainstalovat ovladač".
Zkusil jsem i odinstalaci standardního VGA a novou instalaci - psalo to něco o chybějícím MUI.. blbec jsem to odklikl dřív, než jsem si to opsal....
Zkusím ovladače staršího data....

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: Starý PC vs. novější komponenty, ovladače a kiks....

#4 Příspěvek od mlcoch »

a teď se dívám - "nainstalováno 3,00 GB paměti, použitelné 2,00 GB paměti" - přitom je to 64bitový systém (zatím tedy není aktivován)...

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: Starý PC vs. novější komponenty, ovladače a kiks....

#5 Příspěvek od mlcoch »

tak to asi nebudeme řešit - když se dívám na CZC.cz diskuse k dané MB, každou chvilku měl někdo problém s kompatibilitou pamětí RAM - buď se sekalo nebo nenaběhlo...
Když dám ramky 4, nenaběhne. Když dám 3, počítá to jen se dvěma. Ten jeden slot je asi vadný a tím odbourá i duálně spojený druhý slot... mám takovo teorii.
Grafika má problém stále a pořád - mrknu se po jiné desce :( .... ach jo.....

Odpovědět