Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Použití RAM disku v PC

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
meloun173
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: 17 pro 2015 19:34

Použití RAM disku v PC

#1 Příspěvek od meloun173 »

Zdravím,

narazil jsem na internetu a nějaké psání o použití RAM disku. Kdy z nevyužité RAM si můžete vytvořit pevný disk s rychlostí dosahující až 10GBps.
Protože si jenom "hraju" a nechci investovat peníze do PC, tak řeším pouze tzv. soft RAM disk, který vytvářím v programu Softperfect RAM disk 3.4.8 (verze, která je ještě freeware)

Co mě zajímá je, k čemu bych takový disk mohl ve svém PC využít a jak. Na PC pouze hraji hry (zřídka), sleduji filmy, internet a práci v kancelářském balíku.

Moje sestava:
Windows 10 pro 64bit
i5-3470
16GB DDR3 1600
MSI ZH77A-G43
ASUS Strix GTX 970
SSD 120GB (system)
HDD 3TB (data)
HDD 1,5TB (zaloha, filmy)

Nikdy jsem nepostřehl že bych využíval více jak 8GB RAM, takže si říkám co s těmi 8GB co tam jen tak leží... takže bych zkusil ten RAM disk o velikosti 8GB. Nevýhodou je, že RAM disk udržuje data pouze do vypnutí počítače, takže tam mohu mít jen nějaká dočasná data a na systém windows 10 načítaný z image je to asi taky málo.

Obrázek

Momentálně vůbec nevím, jak to využít... napadá mě jenom a) přesunout tam všechny dočasný soubory b) windows readyboost

Děkuji za rady

j3šť3r
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 451
Registrován: 25 čer 2007 01:15
Bydliště: M. Boleslav

Re: Použití RAM disku v PC

#2 Příspěvek od j3šť3r »

Vyuziti by se naslo - docasne soubory prohlizece presmerovat tam, stahovani veci na zkousku take a kdyz to bude stat za to, teprve pak to hodit na disk.

Odpovědět