Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

PC beží, ale monitor nenaběhne!

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
P4tRiCk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: 26 črc 2014 18:07

PC beží, ale monitor nenaběhne!

#1 Příspěvek od P4tRiCk »

Zdárek,

začal jsem dávat dohromady starší PC (Gigabyte ga-p35-s3g, intel core duo 2, ATI HD 2600 Pro, 4x1GB DDR2) jenže po zapnutí PC nenaběhl monitor, pak jsem zjistil že byla vadná jedna RAMka tak jsem ji vytáhl a PC v pohodě naběhl (zbyli mi 3GB). Šel jsem instalovat win7 32bit a hodilo mi to nějakou chybu tak jsem restartoval PC a zkusil to znovu jenže zase chyba, tak jsem si dal pauzu a mezitím našel ve skříni asi 8 modulů různých RAMek DDR2, jednu jsem chytl konkrétně 2GB DDR2 a hodil ji do volného slotu a zase nenaběhl monitor, tak jsem ji zase vytáhl ale monitor stejně nenaběhl. Zkoušel jsem RAMky dávat po jedné do prvního slotu ale ani u jedné se monitor nerozsvítil.

Tak jsem šel zkusit jestli neodešel monitor, ale ten na druhým PC fungoval v pohodě... Tak jsem zkusil hodit ATI grafiku do svého PC jestli neodešla grafika, ale taky v pohodě naběhl monitor, nedalo mi to a zkusil jsem svoji grafiku (GT 630 2GB) hodit do toho staršího PC a monitor zase nefungoval... Tak jsem jen tak z haluze zkusil vyměnit CPU protože se mi tu válel starší Celeron, ale taky nic...

No pak jsem tu ještě vykopal základní desku MSI g41m-p28 (nevím jestli je funkční), každopádně jsem všechny komponenty naházel do ní až na RAMky protože sem byli potřeba DDR3, počítač se zase zapl, ale monitor furt nic...

No a tak jsem šel zkusit poslední možnost a to je zdroj, nějakej se mi tu válel (taky nevím na 100% jestli funguje, ale ventilátor se normálně točil) a tak jsem ho vyzkoušel na obouch
základovkách každopádně s monitorem to ani nehlo..

jo a ještě jedna důležitá informace.. Když PC zapnu tak běží cca 3 vteřiny, pak se vypne a zase zapne a beží dál, dělal to u obou MB..

Jestli jste to někdo zvládl dočíst dokonce napadá vás čím by to mohlo být? Mně už totiž vůbec.. :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: PC beží, ale monitor nenaběhne!

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Napadá mne jediná věc. nekompatibilita graf. slotu. Koukněte na net a zjistěte si (předpokládám, že jde o slot PCIex16) jakou má rev. (1.0, 2.0 atd) a porovnejte s revizí slotu v PC, v kterém to fungovalo.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět